HC Energie Karlovy Vary

Energie urvala dva body výhrou v nájezdech

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 3:2sn (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)
Úvodní zápas nové sezony nabídl divákům v KV Areně bojovný hokej. Domácím se nedařilo dobře proměňovat nabídnuté šance, a tak byla vyrovnávací trefa Petra Koblasy z 56. minuty velkým vysvobozením. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých se prosadil jediný Stanislav Balán, jenž přispěl k výhře Energie lvím podílem svými dvěma trefami.
Tipsport extraliga, 1. kolo, pá 13.9.2013
Karlovy Vary
Chomutov
3:2sn
1:2, 0:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 8. Balán (Hovorka, Bičánek), 56. Koblasa, rozh. náj. Balán – 13. Račuk (Kaše, Kubinčák), 17. Balej (Svoboda, Kučný). Rozhodčí: Minář, Lacina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:12 + Hovorka (KVA) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 4269. Střely na branku: 26:31. Hity: 15:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Grman, Gulaši, J. Látal - Dlouhý, R. Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Zucker – T. Rohan, Balán, Tomeček – Koblasa, Vachovec, J. Kverka
Chomutov: Hanuljak - Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Kučný, Šulák - Bartečko, J. Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek, D. Hruška – Šagát, Síkora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše

Komentář k utkání

Na ledě KV Areny začalo první utkání sezony 2013/14 slavnostním buly karlovarského primátora Petra Kulhánka. Ten pronesl i několik slov k divákům. Po těch již mohl to oficiální úvodní buly vhodit sudí Milan Minář a utkání mohlo začít.

Energetici předvedli parádní vstup do utkání, když s Chomutovem točili jako na kolotoči. V osmé minutě utkání se naskytla vynikající příležitost pro domácí tým. Poté, co na trestnou lavici následoval Bartečka i jeho spoluhráč Šulák, hrála Energie 55 sekund ve dvojnásobné početní výhodě. Tu po dobré souhře využil úplně osamocený Stanislav Balán a otevřel skóre utkání.

Piráti se ale nezalekli. Po rychlém úniku se prosadil Marek Račuk, kterému puk parádně předložil Ondřej Kaše. Energetici si mohli vzít své vedení rychle zpátky, to by však Balán musel mít štěstí i podruhé. Puk se totiž po odrazu od tyče dostal pod brankaře Hanuljaka. A Severočeši udeřili i podruhé. Obrat ve skóre zařídil svou trefou Jozef Balej a početná skupina fanoušků Chomutova najednou v hlasitosti na stadionu mnohokrát překonávala kotel Energie. Do konce první dvacetiminutovky pak už domácí neudeřili, i když k tomu měli několik příležitostí.

To druhá třetina přinesla hned zkraje brejk Jaroslava Svobody. Ten ale ztroskotal na pohotovém brankaři Závorkovi. Celá druhá třetina pak byla ve znamení nepřesností a nevyužitých šancí v podání Energie. Ta měla několik šancí na srovnání stavu, ale žádná šance se neuchytila. Energii byla dvojitým vyhozením do hlediště v podání pirátů v rozmezí necelé minuty nabídnuta dvojitá početní výhoda trvající 99 sekund. Ani tu domácí nepřetavili v branku, i když před ní proběhla na lavičce Energie porada v rámci oddechového času.

Ani vstup do třetí třetiny nebyl pro Energii úspěšný. Ta se trápila se slabou produktivitou, a i když začala o dost lépe bruslit, na chytře hrající hosty to nestačilo. V úvodu třetí dvacetiminutovky měla Energie další, už třetí, přesilovku pěti proti třem. I v tomto případě byla domácím týmem doslova promrhána. Chomutov si pak vehementně říkal o dvoubrankové vedení. Dvakrát cinkla za Závorkou branková konstrukce. Ke slovu ale nakonec přišel mladý domácí útočník Petr Koblasa. Ten svou parádní individuální akcí prošel přes dva obránce a procedil puk mezi Hanuljakovými betony. A energetici mohli dotáhnout zápas do vítězného konce a odnést si tři body. To by ale musel v akci 2 na 1 Vachovec lépe trefit prostor pod pravou rukou Hanuljaka.

Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém měl největší šanci Jaroslav Svoboda z týmu hostí, když v samostatném úniku ujel obránci Šmachovi, rozpohyboval Závorku a nakonec zamířil jen těsně vedle prázdné branky.

V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem domácí Stanislav Balán, který poslal puk pod Hanuljakem do branky. Neúspěšnými nájezdníky byli z domácích Petr Koblasa a Radim Hruška. Z hostujícího celku svůj nájezd neproměnili Lukáš Pulpán, Marek Sikora ani Jozef Balej.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Za zisk dvou bodů jsme velice rádi. Týmu nemůžeme vytknout vůbec nic. Na hráčích se však projevila obrovská nervozita, pro náš tým to bylo první domácí utkání v extralize po velké obměně. Jeden gól jsme inkasovali po chybě ve středním pásmu, druhý v oslabení. Přesto jsme ve třetí třetině stále měli víru v zisk bodů. Musím vyzdvihnout Tomáše Závorku, který podal dobrý výkon nejen v samostatných nájezdech, ale držel nás celý zápas.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): Dnes jsme nebyli horším mužstvem. Co se týče obětavosti a nasazení, nemůžeme hráčům vytknout vůbec nic. Měli jsme na to uhrát tu všechny 3 body, vlastními fauly jsme se o ně ale připravili. Vinou naší nedisciplinovanosti jsme hráli snad polovinu zápasu v oslabení.

Fotogalerie

Související články

Preview k zápasu | čt 12.9.2013

Novou sezonu otevře domácí derby s Chomutovem