HC Energie Karlovy Vary

Vlčí smečka udolala Čerepovec v prodloužení

MHL: Almaz Čerepovec - HC Energie Karlovy Vary 3:4p (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Karlovarští junioři sice v prvním duelu na ledě Almazu po úvodní dvacetiminutovce prohrávali, v průběhu zápasu ale díky trefám Harkabuse, Zadražila a Grígera (na snímku) otočili vývoj duelu. Ruský celek však ve třetí periodě vstřelil dva slepené góly, a tak se rozhodlo až v prodloužení. Energii dva body vystřelil Luděk Škop. Odvetný zápas je na programu v úterý, opět se začíná v 16:30.
MHL, 37. kolo, po 15.12.2014
Čerepovec
Karlovy Vary
3:4p
1:0, 0:2, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 2. Žicharev (Sacharusov, Chabarov), 55. Skobelev (Kupcov), 55. Peršin (Chabarov) – 23. Harkabus (Zadražil, Šafář), 32. Zadražil, 51. Gríger (Harkabus), 65. Škop (Zadražil). Rozhodčí: Gofman, Svirgun – Vedernikov, Ornatskij. Vyloučení: 9:9, navíc Kečkeš (KVA) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 310. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Čerepovec: Grigorjev – Krochta, Peršin, Šapovalov, Sacharusov, Krylov, Kuzmin, Kalugin – Kupcov, Vovčenko, Mojsejev – Žicharev, Chabarov, Baranov – Litvinov, Skobelev, Kiseljov – Stěpanov, Loščenko, Leonov – Anikin
Karlovy Vary: Kuchař – Šimek, Šafář, Michálek, Běhal, Vaněk, Rulík, Kečkeš, Röthlisberger – Harkabus, Zadražil, Gríger – Osmík, Beránek, Škop – Vrána, Rubeš, Csamangó – Orság, Janata

Komentář k utkání

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Do dnešního zápasu jsme vstoupili špatně. Neměli jsme pohyb a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Pouze díky Kuchařovi nebyl stav po prvních deseti minutách horší než 1:0. Paradoxně nás probudilo až pětiminutové vyločení Kečkeše, které jsme velmi dobře ustáli a od té doby jsme již byli domácím vyrovnaným soupeřem. Přesilové situace byly pro vývoj dnešního zápasu klíčové. Nejdříve se nám v jedné z nich podařilo vyrovnat a v následném oslabení Matěj Zadražil výborně vyřešil samostatný únik. Náskok jsme ve třetí třetině navýšili opět po velmi dobré kombinaci v přesilovce. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale zkomplikovali jsme si ho několika zbytečnými vyloučenými. Při jednom z nich domácí využili power-play 6 na 4 a chvilku poté jsme špatně rozebrali hráče v našem pásmu a bylo srovnáno. Mužstvo však opět ukázalo velkou sílu a charakter. Šli jsme si pro další bod v prodloužení a byli za naší práci odměněni. Nejdříve jsme nevyužili dlouhou přesilovku 4 na 3, ale na jejím konci jsme si díky velmi dobré střele Luďka Škopa vzali vítězství zpět. Všechna utkání nás stojí mnoho sil a bojujeme se zhoršeným zdravotním stavem, ale věřím, že i poslední zápas tripu zvládneme.

Související články

Preview k zápasu | ne 14.12.2014

Vlčí smečka se přesouvá do Čerepovce