HC Energie Karlovy Vary

Energetici Třinci vzdorovali, nakonec mu ale podlehli

ELH: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Nedělní odpoledne patřilo v KV Areně prvnímu extraligovému zápasu v nové sezoně. Do Karlových Varů zavítal soupeř nejvzdálenější, Oceláři Třinec. Po úvodní aktivitě domácího celku převzali otěže hry hosté, kteří se lehce prosadili a karlovarskému týmu nasázeli pět branek. Pro Karlovarské to je tak druhý zápas s pěti inkasovanými brankami.
Tipsport extraliga, 2. kolo, ne 13.9.2015
Karlovy Vary
Oceláři Třinec
2:5
1:2, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 18. Haščák (Duda, Sičák), 36. V. Tomeček (TS) – 13. M. Doudera (Plíhal), 14. Klepiš (Polanský, L. Doudera), 26. Dravecký (Polanský, Klepiš), 39. Irgl (Rákos, L. Doudera), 47. Orsava (Hrňa). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3142. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Karlovy Vary: Habal – Sičák, Harant, Bičánek, Benák, Gulaši, Deyl, Weinhold – D. Hruška, Haščák, Bartek – Rachůnek, Marosz, Duda – Vachovec, Zadražil, V. Tomeček – Gorčík, Kverka, Koblasa.
Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek – Hrňa, Kreps, Orsava – Klepiš, Polanský, Dravecký – Irgl, Matuš, Rákos – Chmielewski, Plíhal, Jašek.

Komentář k utkání

První domácí utkání energetici nechtěli podcenit, a tak se od úvodních minut pustili do svého soupeře po hlavě. Aktivita a chuť z nich sálala až ke stropu haly, za což byli fanoušci velice rádi. První větší šanci si ale připsali hostující Oceláři, když hned ve třetí minutě prověřil Daniel Rákos pozornost Habala, který pro druhé utkání sezony vystřídal v brankovišti Tomáše Závorku. Ačkoliv se energetici jako první museli bránit přesilové hře, tak si po úspěšném ubránění vytvořili tlak, ve kterém si vynutili faul. Následná početní výhoda ale nedopadla moc dobře, jedna střela Radka Dudy radost divákům nepřinesla. To už další přesilová hra vypadala mnohem lépe, Karlovarští si lépe drželi puk a málem se jim i podařilo skórovat. Po Sičákově střele se před bránou natahoval po puku Marcel Haščák, podařilo se mu jej tečovat, ale chybělo mu trochu štěstí. Hra se trochu zklidnila, oba celky si stále zakládaly nové akce, ale měly problémy s jejich dotažením do konce.

Poté už ale začali úřadovat třinečtí Oceláři, kteří prakticky zmrazili karlovarské hokejisty. Po vyhraném vhazování se ke střele od modré dostal Milan Doudera, ten už měl dostatek a jeho lehký pokus propadl až za Habalova záda, energetici se po sobě jen ohlédli. Hostujícímu celku stačilo pouhých 33 vteřin k další gólové radosti, když se Jakub Klepiš prosadil z otočky po přihrávce od mantinelu. Karlovarští byli poté poměrně dost zakřiknutí, soustředili se hlavně na bránění. Oceláři si s domácí obranou dělali prakticky, co chtěli, prostoru dostávali dost, avšak nedokázali ho využít, což je následně mohlo mrzet. Necelé čtyři minutky před koncem první periody přišlo na straně Třince dvojité vyloučení najednou, což domácí k obrovské radosti publika využili. Duda přihrával puk naslepo před bránu, tam ale trefil brusli Marcela Haščáka , který si tak se štěstím připsal první extraligovou branku.

Pokud někdo z domácích fanoušků doufal v dobrý nástup do druhé třetiny, tak se asi moc neradoval. Třinec dostal Karlovy Vary poměrně snadno pod tlak, a také si lehce vytvářel šance. Tu první vážnější ještě dokázal Habal zlikvidovat, na tu další už ale neměl moc šancí. Vladimír Dravecký dostal ideální pas před bránu, kde byl sice tísněn Bičánkem, i tak se ale dokázal prosadit do protipohybu brankáře. Třinec se s dvougólovým náskokem spokojil, hráči se trochu zatáhli a nechávali Karlovy Vary tvořit hru. Ty ale měly dost problému jen se zavezením puku do útočného pásma, modrá čára byla Oceláři střežena velmi dobře. Domácím nepomohlo ani množství přesilových her, nevyužili ani přes sto vteřin trvající dvojitou početní výhodu. Zadařilo se až při oslabení, kdy se Vojtěch Tomeček dostal do úniku, ve kterém byl faulován. Nařízené trestné střílení provedl jednoduše, tvrdá střela z mezikruží síťku rozvlnila, a tak to bylo zase jen o gól. Ocelářům stačily necelé tři minutky, ve kterých zabrali, a hrstka fanoušků se mohla znovu radovat. V signalizované výhodě hosté přečíslili domácí obranu, celou akci zakončil přesnou střelou Zbyněk Irgl.

Domácí tento nepříznivý stav ještě chtěli zlomit a do třetí třetiny nastoupili dost aktivně a chtěli rychle skórovat. To by se jim i podařilo, nebýt pozorného Hamerlíka v brankovišti. Ten dokázal zlikvidovat povedenou střelu Rostislava Marosze. Energetici dostali po pár minutách ideální možnost na snížení skóre, nastal ale úplný opak. Sičákovi na modré čáře propadl puk, hosté se dostali do úniku. Před brankou zůstal volný Jakub Orsava, kterého neubránil právě Sičák, a lehce se prosadil do odkryté brány. Domácí i poté měli k dispozici další tři přesilové hry, ale ani jednu se jim nepodařilo proměnit. Utkání, kterému přihlíželo 3142 diváků, tak nakonec skončilo vysokou výhrou Ocelářů. Karlovarští tak i ve druhém zápase sezony inkasovali pět branek.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme podali výrazně zlepšený výkon oproti utkání v Plzni, na body to ale bylo stále málo. Důvodem byla zejména naše neproduktivita v přesilových hrách a malá efektivita v zakončení. V koncovce jsme byli lehkovážní a nedůrazní. Vždy, když jsme se nadechovali, soupeř zapnul a odskočil nám. To bylo psychicky náročné. Kvalita soupeře byla velká a soupeř v závěru kontroloval utkání.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Nebylo to vůbec jednoduché utkání, spíše urputný boj. Vary hrály velmi zodpovědně. Náš výkon byl kolísavý. Předvedli jsme jak velmi dobré pasáže, tak pasáže, kdy nás domácí dostávali pod tlak. Měli jsme štěstí, že jsme proměňovali šance. V závěru jsme utkání kontrolovali a vždy, když se domácí dotahovali, byli jsme schopni odpovědět. To bylo pro náš úspěch rozhodující.

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 13.9.2015

Haščák: Chybí nám vždy krok