HC Energie Karlovy Vary

První letošní nula vrací Energii do hry

HC Energie - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Druhou polovinu baráže načala Energie soubojem s jihlavskou Duklou. A šlo o hodně. Karlovarští se během posledních kol propadla až na dno tabulky a má co dohánět. A tentokrát se jim dařilo. Od začátku soupeře přehrávali a dvě třetiny si budovali náskok. Jihlava se dostala více do hry až v poslední desetiminutovce, ale ani v té se jí už zápas zdramatizovat nepodařilo. Energie tak získala tři body a udržela první čisté konto od 13. 12. 2015. Dvě branky vstřelil Ondřej Beránek.
Tipsport extraliga, BAR7, út 11.4.2017
Karlovy Vary
Jihlava
3:0
1:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2268. Střely na branku: 32:15. Zblokované střely: 14:5. Hity: 17:15. Vhazování: 32:30.
Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout.
Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský.

Komentář k utkání

Už od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu. Oba celky hrály velmi aktivně, ale zároveň se zajištěnou obranou, takže bylo pro oba soupeře obtížné, dostat se k šancím na vsítění. A to platilo i v přesilových hrách obou celků. Přesto se nějaké ojedinělé šance vyskytly. Více se dařilo možná o něco aktivnější Energii. Dobrou pozici si vytvořil třeba Kohout, který ale nevyzrál na brankáře a posléze si na Svobodovi vylámal zuby také kapitán Skuhravý, který nevyužil samostatný únik. Ani Jihlava ale nebyla zcela bez šancí, v těsné blízkosti chybělo jen málo třeba Aleši Jerglovi.

Nakonec se ale diváci dočkali i branky. Po vyhrané buly ve 14. minutě domácí velmi chytře prostřídali tak, že se na led naskakující Ondřej Beránek dostal za obranu soupeře a po přihrávce od Dujsíka upaloval sám na branku, před níž uspěl střelou pod víko. V závěru měla Energie k dispozici ještě početní výhodu, ale nedokázala jí využít, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0.

Energie začala druhé dějství zostra. Už během chvíle rozezvučel tyč Gorčík. Pak se ale hra trochu vyrovnala a hrálo se zase spíše bez šancí. Teda až do chvíle, kdy nebezpečný rychlý brejk Jihlavy zastavil Dujsík, který okamžitě rozehrál na připraveného Grígera. Slovenský forvard pak už jen za modrou nahodil puk před branku, kde jej do protipohybu brankáře dokázal ztečovat Martin Kohout.

Poté se ke slovu začala dostávat spíše Dukla a domácí jen bránili. Hosté však snížit nedokázali, až se domácím podařilo z nenápadné situace v útočném pásmu vytěžit maximum. Flek od mantinelu jen z otočky nahodil puk před brankou, kde jej tečí usměrnil pod brankáře přesně Ondřej Bernánek.. Po třetím zásahu už měla navrch zase Energie, která zejména při hře čtyř na čtyři nebyla od dalšího navýšení daleko. Nakonec už se ale stav neměnil.

Nijak výrazně se Jihlava nedokázala vzepřít ani ve třetí třetině. Domácí byli stále aktivnější, drželi kotouč a vytvářeli si více šancí a závarů před brankou. Zhruba po uplynutí padesáté minuty se však už Energie raději stáhla a dala soupeři více prostoru. Ne však tolik, kolik by Dukla potřebovala ke snížení. Domácí měli vše pod kontrolou. Dukle nepomohla už ani přesilová hra. Energie vyhrála 3:0.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Jsem rád, že to dneska kluci zvládli, protože to byl těžký zápas. My jsme věděli, že potřebujeme vyhrát za tři body. Kluci k tomu přistoupili výborně, měli pohyb, hráli agresivně, soupeře napadali a byli u všeho dřív než soupeř. Samozřejmě nás také podržel brankář v některých těžkých situacích, které si Jihlava vytvořila. Gratuluji klukům k vítězství.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Soupeř si dnes vítězství zasloužil. První branku jsme dostali po situaci, o které jsme hovořili ráno na poradě, ale bohužel stalo se. Dnes ten pohyb z naší strany nebyl tak dobrý jako v předchozích zápasech. Přesto se to trošku za stavu 1:0 tahalo, ale potom jsme udělali dvě chyby, když při druhém gólu jsme ztratili kotouč ve středním pásmu a soupeř nám během deseti vteřin odjel tři na jednoho potom dva na jednoho a poté z toho padla ta branka. U třetího gólu jsme nevyndali puk z pásma a obrana nepokryla před brankou hráče soupeře. Dnes tam byly z naší strany chyby, ale sportovně musím přiznat, že soupeř šel za vítězstvím víc než my.

Fotogalerie

Související články

Preview k zápasu | po 10.4.2017

Domácí souboj s Duklou už od 17:30