HC Energie Karlovy Vary

Musíme dál vítězit za tři body, burcuje Martin Kohout

Karlovarská Energie si v úterním souboji s Jihlavou připsala vůbec první domácí vítězství v bojích o udržení extraligové příslušnosti. Mezi střelce se zapsal také Martin Kohout, jenž skóroval vůbec poprvé v zelenobílém dresu. Jak utkání zhodnotil?
Martine, získali jste cenné body v souboji s Jihlavou, co utkání rozhodlo?

Body jsou velmi důležité, nyní jich na kontě máme deset a jsme zpět ve hře. Tři body z domácího jsme opravdu potřebovali.

Jihlavě jste nedávali moc příležitostí se prosadit, co na ně platilo?

Bezesporu to, že jsme hráli v pěti a nepouštěli je do přesilovek, což je jedna z mála zbraní, kterou prvoligové celky mají. V plném počtu jsme podle mě byli lepší.

Vám se podařilo poprvé skórovat v karlovarském dresu, jak se cítíte? Schoval jste si puk?

Určitě jsem si kotouč schoval, já už jsem v baráži branku vstřelil, shodou okolností právě za Jihlavu, ale jsem rád, že to tam padlo i za Energii.

Nastoupil jste po boku Tomáše Harkabuse a Matěje Zadražila...

Ano, my jsme spolu hráli za juniorku v MHL a s Harkym (Tomáš Harkabus) i v Jihlavě. Myslím, že nám to spolu sedí, víme o sobě a je to daleko jednodušší, než si na konci sezony zvykat na nové hráče.

Co bude důležité v bojích, ve kterých se bude takzvaně lámat chleba?

Čím více bodů uděláme, tím lehčí to pro nás bude, čili nejdůležitější bude nenechávat se vylučovat, hrát jako toto klání a připsat si co nejvíce tříbodových výher.

Mimo baráž jste za Energii nastupoval naposledy přibližně před měsícem, čekal jste, že ještě dostanete šanci?

Všechny z nás, co jsme hráli v Kadani, převelili zpátky sem a začali jsme trénovat s tím, že je možné naskočit znovu do baráže. Určitě jsem doufal, šanci jsem dostal a jsem rád, že jsem ji dokázal využít a prosadit se.

Jak na vás celá baráž působí?

Je to boj o přežití, musí se vyhrávat každý zápas, je potřeba se koncentrovat na každý souboj a získat co nejvíce bodů, abychom měli na konci bojů o extraligu relativní klid.

Děkuji za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | po 10.4.2017

Domácí souboj s Duklou už od 17:30