HC Energie Karlovy Vary

Zelené srdce dotlouklo, výhra na záchranu nestačila

HC Energie - ČEZ Motor České Budějovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Dvacátá sezona karlovarských hokejistů byla v nejvyšší soutěží na nějaký čas poslední. V závěrečném utkání baráže energetici sice porazili Motor, v paralelně hraném střetnutí však Dynamo nepřipustilo komplikace a pohlídalo si druhou postupovou příčku. Extraligové působení Energie tak symbolicky uzavřel zápas se soupeřem, se kterým 2. září 1997 do nejvyšší soutěže vstupovala.
Tipsport extraliga, BAR12, ne 23.4.2017
Karlovy Vary
České Budějovice
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 29. Flek. Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Diváci: 4291. Střely na branku: 18:16. Zblokované střely: 10:8. Hity: 11:12. Vhazování: 20:25.
Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Kindl, V. Tomeček – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Dušek, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout.
České Budějovice: Gába – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Vak, Čermák – Nouza, Vlček, Heřman – Dostálek, Rob, Hřebejk – Šulek, J. Bárta, Babka.

Komentář k utkání

Už od začátku se v první třetině hrál ospalý a nezáživný hokej. Ani jeden z týmů se nikam netlačil. Energie měla možná trochu lepší pohyb, ale často jí zastavovalo ofsajdové postavení a její hra bez přerušení nepřinášela ani žádné nadějné nebezpečné šance. Hrálo se prakticky beze střel. Motor měl hned na začátku šanci v podobě početní výhody po faulu Denise Kindla, ale ani ta zápas neozvláštnila. Nikdo se tak nemohl divit, že po první třetině platil bezbrankový stav.

Hned na začátku druhé třetiny se dostali do nadějného protiútoku Dušek a Beránek. Druhý jmenovaný to vzal na sebe, udělal sice kličku brankáři, ale pak nedokázal puk zasunout do branky. Chvíli na to byl ve velmi dobré pozici také Chovan, jehož pokus na zadní tyč ale vyrazil Honzík. Poprvé se tak síť vlnila až v devětadvacáté minutě, když unikl Jakub Flek, který zakončil po ledě do protipohybu brankáře. Ve druhé desetiminutovce už Energie soupeře tlačila, k dispozici navíc měla i dvě početní výhody, ale zvýšit svůj náskok už nedokázala.

Ve třetí třetině se zpočátku vrátily celky k neatraktivní hře z prvního dějství, kdy se na ledě v podstatě nic nedělo. Postupně ale začal Motor přebírat iniciativu a energetiky začal přehrávat. Brankář Honzík se rozhodně nenudil. Obrovskou šanci měl v přesilové hře například Chovan, ale i jeho pokus domácí brankář vydrápl nad. V dalším oslabení pak pomohla Energii proti Vráblíkově dělovce tyč. V závěru to Motor zkusil ještě bez brankáře, ale ani to už mu k vyrovnání nepomohlo. Energie tak ubránila na závěr baráže alespoň smutnou výhru, kterou se loučí s extraligou.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že záchanářský osud není v našich rukách. Měli jsme hodně improvizovanou sestavu kvůli mnoha zraněním. Nakonec jsme to zvládli, kluci to vybojovali, měli jsme i štěstí. Nicméně sezona pro nás dopadla špatně.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Sezona pro nás gradovala v 11. zápase, kdy jsme s naší situací ještě mohli něco udělat. Dnes jsme se snažili dát dohromady maximální sestavu a zápas důstojně odehrát. Stejně jako v průběhu celé sezony jsme se potýkali se střílením branek. Především naše první formace si vytvořila spoustu šancí, ale byla z toho maximálně tyč. Bez branek se vyhrát nedá.

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | po 24.4.2017

Skuhravý: Diváci byli fantastičtí