HC Energie Karlovy Vary

Poslední bitva. Energie vyzve Motor a doufá v jihlavské vzepětí

Energie odehraje v neděli poslední zápas v letošní sezoně, doma přivítá českobudějovický Motor, který už nemá šanci postoupit do nejvyšší soutěže. Naopak Karlovy Vary stále naději mají, osud však neleží jen v jejich rukou, a musejí tak doufat ve vítězství Jihlavy nad Pardubicemi. Přijďte karlovarské bojovníky podpořit v zápase, jenž může být i smutným rozloučením s nejvyšší soutěží.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Teď se rozhodne

Vzájemné zápasy
31.3, Motor - Energie 3:4
9.4. Energie - Motor 1:2
14.4. Motor - Energie 2:1pp

Energetici jdou do posledního barážového duelu z třetího místa, které znamená sestup do WSM ligy a pro záchranu je krom výhry za tři body nad Motorem také potřeba, aby Jihlava porazila Dynamo. Přesněji řečeno, Karlovy Vary v neděli potřebují získat alespoň o dva body víc, než Pardubice.

Karlovarští sice v předposledním kole porazili na jihlavském ledě tamní Duklu, nicméně až v prodloužení, a získali tak jen dva body. „Věděli jsme, že prostě musíme vyhrát za tři body a podřídili tomu vše. Nevyšlo to a zklamání je tedy obrovské, udržení extraligové příslušnosti už nemáme ve svých rukách,“ popisoval po utkání své pocity střelec první branky Matěj Zadražil. Pro nestranného příznivce ledního hokeje to bude určitě skvělá podívaná, o druhém účastníkovi příštího ročníku bude jisto až v posledním klání baráže. Bude se radovat Dynamo nebo Energie?

P klub Z V VpPp P VB : IB B +/-
1. HC Dukla Jihlava 11 3 5 1 2 30 : 25 20 +5
2. HC Dynamo Pardubice 11 4 1 3 3 32 : 29 17 +3
3. HC Energie Karlovy Vary 11 3 2 3 3 29 : 29 16 0
4. ČEZ Motor České Budějovice 11 3 1 2 5 20 : 28 13 -8

Českobudějovický sen se rozplynul

Zatímco Pardubice i Karlovy Vary ještě mají naději na setrvání, Motor si zahraje WSM ligu i příští rok. Stavjaňova družina tedy nesplnila cíl, se kterým šla do bojů o extraligu, a nedělní zápas tak pro ni bude jen formalitou.Rozhodlo o tom předposlední kolo baráže, ve kterém Jihočeši podlehli Pardubicím. Českobudějovický klub vyhlásil gólmana Petra Kváču za nejlepšího hráče uplynulé sezony. „Osobní úspěch pro mě v tuto chvíli neznamená nic, protože hokej hraje celý tým. V baráži jsme nasbírali třináct bodů a myslím, že jsme mohli přidat další, abychom postoupili do extraligy. Jsem hodně zklamaný, že se nám to nepodařilo,“ řekl pro hokej.cz Kváča.

Související články

Ohlasy k zápasu | po 24.4.2017

Skuhravý: Diváci byli fantastičtí