HC Energie Karlovy Vary

Skuhravý: Diváci byli fantastičtí

Jako kapitán musel médiím poskytnout první rozhovor po konci sezony. Po konci extraligy ve městě, za které bojoval. Václav Skuhravý po nedělním utkání působil vyrovnaně jako vždy, přesto bylo patrné, jak moc jej neúspěch mrzí.

Venco, můžete říct něco k dnešnímu zápasu?
Celý zápas byl o jednom gólu, který jsme dali. Nebylo tam moc vyložených šancí. Jak z naší strany, tak ze strany Českých Budějovic.

Kde se podle vás ztratily body v základní části, které chyběly k tomu, abyste se vyhnuli baráži?
Bylo to těžké, měli jsme velkou ztrátu. V celé soutěži jsme byli braní jako největší outsider, pohybovali jsme se většinou na posledním nebo předposledním místě. Pořád se říkalo, že jsme mladý tým, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Tým byl nějak poskládaný a myslím, že jsme nehráli špatný hokej. Spoustu zápasů jsme vedli, akorát jsme to nedokázali udržet. Chyběly nám koncovky, což se potvrdilo i v baráži.

Hodně jste nasazovali odchovance, mládež Energie se začínala dost prosazovat…
Dnes to bylo vidět celý zápas. Bojují tu kluci, kteří si prošli MHL a v posledním zápase utvořili dvě třetiny mužstva. Je dobré, že se to staví na našich odchovancích.

V základní části jste neměli problém s oslabením, ale v baráži to byla jedna z nejslabších stránek týmu. Čemu to dáváte za příčinu?
Hráli jsme trošku jinak, než v play-out. Hlavně týmy, proti kterým jsme stály v baráži, měly skvělé přesilovky. Možná to bylo i tím.

V Karlových Varech pamatujete zlaté časy, od té doby následoval postupný pokles. Čím to bylo?
Určitě to bylo finanční stránkou. Karlovarský kraj není moc silný, je zde nejméně lidí, je skoro nejmenší, není tu dálnice na Prahu. Můžeme být rádi za Sokolovskou uhelnou a další firmy, které nás podporují. Dost nás také podporuje město a kraj, ale i přes to si myslím, že finance jsou kamenem úrazu.

Má podle vás Energie na to, aby hned v další sezoně bojovala o postup zpět do extraligy?
Myslím si, že první rok je to určitě nejjednodušší. Hráči by se měli tlačit, protože čím déle se to prohlubuje, tím hůře se dostává zpátky.

Diváků na poslední zápas přišlo nejvíce za celou baráž. Co byste jim vzkázal?
Byli skvělí celou sezonu a my jsme rádi, že takhle chodí. Obzvlášť dnes byli fantastičtí.

Děkuji za rozhovor!

Související články