HC Energie Karlovy Vary

Odveta neúspěšná. Energie padla s bruslaři v nájezdech

Karlovarští hokejisté v odvetném duelu proti Mladé Boleslavi evidentně chtěli odčinit předchozí prohru, od samého začátku se tlačili do útoku a zavářeli před Růžičkovou klecí. V základní hrací době se ale nepodařilo ani jednomu z celků vstřelit druhý gól, tudíž se rozhodovalo po prodloužení až v samostatných nájezdech. Ty rozhodl až v deváté sérii Oscar Flynn.
Tipsport extraliga, 27. kolo, ne 13.12.2020, KV Arena
Karlovy Vary
Ml.Boleslav
1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 5. Černoch (Pulpán) – 31. Šidlík (Alderson), rozh. náj. Flynn.
Rozhodčí: Lacina, Veselý – Ganger, Klouček
vyloučení6:5
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku35:33
zblokované střely11:18
hity7:4
vhazování35:25
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.
Ml.Boleslav: J. Růžička – Šidlík, Allen, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Hrdinka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

Komentář k utkání

Do úvodního dějství naskočili energetici jako polití živou vodou. Na Mladou Boleslav nastoupili domácí v solidním tempu, bruslaři sice zvládali stínovat rychlou hru, více se ale hrálo v jejich pásmu. Po necelých pěti minutách hry přišel první gól. Karlovým Varům se po dlouhé době podařilo vstřelit úvodní branku utkání. Lukáš Pulpán přesně našel za obranou připraveného Jiřího Černocha, který dokázal svůj následný únik střelou nad Růžičkovu lapačku přetavit v gól. Hrál se pak poměrně vyrovnaný hokej. Obě mužstva se dostávala před soupeřova brankáře, žádná z dalších šancí již ale v kleci jednoho z týmů neskončila.

Druhá třetina měla podobný start jako ta úvodní, karlovarští hokejisté ihned po buly vystartovali před Růžičku a začali tlačit. Mladá Boleslav si ale nenechala vše líbit a začala se postupně prokousávat do útočné části hřiště. Energie pak nabídla bruslařům několik přesilovek, zhruba v polovině prostřední dvacetiminutovky zamířil na trestnou lavici i kapitán Skuhravý. Při této početní výhodě si mladoboleslavští hráči vybudovali tlak v útočném pásmu a drtili domácí celek. Třicátá minuta nakonec přinesla hostům vyrovnání, Petr Šidlík tvrdě vypálil od modré a přesně trefil pravý hodní roh Novotného brány. Karlovarské inkasovaná branka nabudila a znovu se začali cpát před Růžičku. V posledních sekundách měl hlavní sudí vztyčenou paži, což značilo výhodu pro domácí kádr. Hráči v černobílých dresech se skvěle drželi na puku a kombinovali před hostujícím gólmanem. Do výborné střelecké pozice se dostal kapitán Skuhravý, ten ale namísto tvrdé rány zlomil hokejku, Vondráček mu pohotově podal svou, po obdržení další přihrávky ale zlomil i druhou hůl. Energie tak ani za cenu dvou hokejek nedokázala tlak na konci třetiny využít.

Poslední část již tak bleskový úvod neměla. Domácí se sice snažili znovu dostat před Růžičku, mladoboleslavská obrana ale jejich snažení skvěle odolávala. Pět minut po začátku hry se do samostatného úniku dostal díky Mikúšově chybě Jääskeläinen, Novotný ale bravurně zastavil jeho nepříliš nápaditou střelu. Hrálo se velmi vyrovnaně a oba gólmani si zapsali nemálo zákroků. Energie se ke konci znovu natlačila před bránu Mladé Boleslavi, do obrovské šance se dostal Martin Kohout, ten ale svou střelou nedokázal Růžičku překonat. Minutu před koncem zamířil na trestnou lavici Lukáš Pulpán, první půlku početní výhody ale hosté nevyužili.

Do prodloužení naskočili bruslaři s hráčem navíc a ihned začali tlačit před Novotným. Bernat ke konci přesilovky vypálil zpoza kruhů, karlovarskou trojici ale zachránila tyč, Pulpán se vzápětí vrátil na led a hra se znovu vyrovnala. Energetici pak veškeré své snažení přesunuli do útoku, ani jedna z karlovarských příležitostí ale v síti neskončila. Rozhodovalo se tedy až v nájezdech. Poprvé se až ve čtvrté sérii pálil přesně do levého horního rohu Cienciala. Ve velkém tlaku pak ale dokázal odpovědět David Kaše. Na úvod deváté série se trefil mezi Novotného betony Oscar Flynn. David Kaše pak už nedokázal stav vyrovnat, a tak si druhý bod připsala Mladá Boleslav.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme dnes viděli výborné utkání od obou mužstev. Bruslilo se, bylo to utkání plné šancí. Hrál se doopravdy atraktivní moderní hokej. Po tom průběhu zápasu byla dělba bodů asi zasloužená. To, že jsme v nájezdech nezískali ten extra bod je sice škoda, ale i tak musím mužstvo pochválit za to, jak se k tomu postavilo. Drželi jsme se svého plánu až na to, že jsme udělali moc zbytečných faulů. Všichni hráči dnes na ledě nechali všechno, a to, že to tam nespadlo je škoda.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Byl to velký boj. Pro nás bylo důležité, že jsme sice prohrávali, ale výborně nás držel gólman. Vary měly šance v tom zápase, i ve třetí třetině jednu velikou. On to ale pochytal, držel nás pořád ve hře. Když jsme pak ve druhé třetině vyrovnali, tak jsme věděli, že rozhodne třetí perioda. Myslím si, že ta remíza byla spravedlivá. My jsme měli také nějaké šance, ale myslím si, že víc slibnějších příležitostí měly Vary, ale nedaly a to rozhodlo, že jsme šli do prodloužení. Tam jsme nesehráli dobře tu přesilovku, kde jsme měli šanci to strhnout na naši stranu. V nájezdech pak bylo vidět, že oba dva gólmani chytají skvěle. Nikdo nemohl skórovat, přičemž potom rozhodly dvě branky. Jsme rádi, že si za bojovný výkon odvážíme dva body.

Fotogalerie

Související články