HC Energie Karlovy Vary

Senzace! Výhru Energie potvrdil do prázdné Filip Novotný

Karlovarští hokejisté konečně přerušili sérii porážek. Na ledě Mladé Boleslavi se bojovalo až do samotného konce, kde zazářil kouzelník Filip Novotný. Maskovaný muž Energie se zapsal do historie, jako první gólman v extralize se totiž trefil přes celé hřiště do prázdné branky.
Tipsport extraliga, 40. kolo, pá 29.1.2021
Ml.Boleslav
Karlovy Vary
1:3
0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 35. A. Zbořil (Hrbas, Šťastný) – 11. Hladonik (Flek), 51. Koblasa, 60. F. Novotný.
Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Zíka, Šimánek
vyloučení9:5
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku27:36
zblokované střely9:1
hity13:9
vhazování28:37
Ml.Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen, Moravec – Lunter, A. Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – M. Rohan (A), Plutnar, D. Mikyska, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, Klejna – O. Beránek, Hladonik, Flek – Redlich, Skuhravý (C), T. Mikúš – Koblasa, Černoch, Kohout – M. Zabloudil, Vildumetz, Osmík.

Komentář k utkání

Pomalejší úvod patřil nejprve Bruslařskému klubu, kdy Novotného pozornost prověřili Kousal s Flynnem. Následoval nepřesný pokus Davida Šťastného a protiútok Energie, která se ale nejprve musela do útočného pásma prosekat. Jana Růžičku prověřili od mantinelu Kohout a vzápětí ještě Jiří Černoch. Z nulového úhlu to zkusil po otočce ještě Jakub Flek, ale nastřelil jen beton, podobně jako předtím jeden z jeho protihráčů po vhazování na druhé straně kluziště. Patovou situaci ukončil v 11. minutě rozjetý Jan Hladonik do poloprázdné branky po skvělé přihrávce z protilehlého kruhu od Fleka, čímž korunoval tlak, jenž si Karlovarští postupem času vybudovali.

Bruslaři se pokusili o rychlou odpověď, ale puk jim jen poskakoval před brankovištěm a nikdo ho do poloodkryté klece neodpálil. Další příležitost dostali díky přesilové hře, ale během ní Karlovarští dokázali své pásmo urputným bojem uhájit. Následovala série vyloučení na obou stranách, kdy Koblasa vyfasoval desítku. V krátké početní výhodě vypálil na Růžičku zblízka Skuhravý, avšak boleslavský brankář se nenechal rozhodit. Při dalším pokusu Západočechů byl Růžička sražen vlastním spoluhráčem pronásledujícím útočníka soupeře, z čehož nakonec byla další karlovarská přesilovka, jež se po chvíli proměnila dokonce v dvojnásobnou. V té vypálil Skuhravý na připraveného Růžičku, pak ale vystartoval Mario Lunter k protiútoku, kdy pár sekund před koncem třetiny přes opracování dvěma obránci Varů zakončil po kličce do výstroje Filipa Novotného.

Po návratu na led přečkali Bruslaři oslabení, přenesené z předešlé třetiny, a vyrazili do útoku. Nejprve neuspěl s nepřesnou střelou Strnad, pak od kruhu Šťastný. Při třetím výstřelu dokonce zazvonila tyč. Tento rozjezd si Bruslaři zkazili zbytečným vyloučením, avšak i ve čtyřech útočili. Největší příležitost měl Conor Jay Allen, jehož ránu tečoval některý z karlovarských obránců téměř ideálně, avšak Filip Novotný svůj tým podržel. Následovalo další oslabení, v němž ale Bruslaři také útočili a pěknou střelu vyslal Jakub Strnad. Tentokrát ale vycenili tesáky i energetici a rána od modré Martina Weinholda zaplachtila vzduchem málem přesně. Zbořil kontroval protiúderem, při němž vyprášil Novotnému betony.

Po polovině druhé třetiny si zahráli po delší odmlce přesilovou hru i domácí, ale vystřelit v ní dokázal jen Flynn. Po vyrovnání stavu hráčů na ledě měli šanci hosté a Beránek zblízka přestřelil branku. Ve 36. minutě však Hrbas napřáhl od modré a Adam Zbořil díky teči vyrovnal po dlouho marném tlaku, provázeném nepřesnostmi. Krátce poté byli domácí opět vyloučeni a Jakub Strnad po vhazování ujel do nájezdu, ale jeho úmysl narvat puk pod víko skončil v ochranné síti. Jan Růžička se ale také zapotil a zvládl závar před svou brankou. Po návratu vyloučeného Bruslaře na led ještě vystřelil nepřesně Plutnar. Do konce druhého dějství se už potom nic důležitého nestalo.

Na počátku třetí třetiny se hosté vydali směrem k Růžičkovi a Beránek vyslal prudký výstřel, jenž nedokázal dorazit Jakub Flek. Na druhé straně nedokázal usměrnit puk Oscar Flynn poté, kdy ho spoluhráč nedokázal odpálit a ten pak stál na místě. Karlovarští si pak zahráli už osmou přesilovou hru a Růžičku se snažili propálit nejprve Beránek, pak ještě Flek. Beránek se později pokoušel o průstřel z ostrého úhlu, po němž následoval protiútok Boleslavi, v kterém Oscar Flynn bojoval o svou palebnou pozici, avšak musel puk nahrát lépe postavenému Kousalovi, jehož prudký výstřel lízl Novotného rameno.

V 51. minutě se opět změnilo skóre, když se kolmou přihrávku Petra Koblasy připravoval usměrnit u levé tyče nikým nehlídaný Skuhravý, avšak do prázdné branky puk zaletěl nešťastně odrazem od brusle bránícího hráče. Po této ráně se Bruslaři pokoušeli stav srovnat a drželi hosty zamčené v jejich pásmu. Lunter v předbrankovém prostoru netrefil letící puk a po zákroku Novotného, jenž asi dvouminutové obléhání ukončil, se za bránou poprali Ševc s Mikúšem. Ve hře čtyř proti čtyřem se nikdo neprosadil a po jejím skončení s napřáhem od modré neuspěl Bernad. Před koncem zkusili Bruslaři štěstí v šesti, kdy puk přes celé hřiště odpálil brankář Karlových Varů Filip Novotný, čímž potvrdil vítězství týmu ze západu Čech.

Související články