HC Energie Karlovy Vary

Energie přetlačila Olomouc a zažila šestibodový víkend!

Energetici chtěli v neděli navázat na povedený výkon proti Zlínu a odpovídal tomu vstup do zápasu. Oba týmy dlouho hledaly recept vstřelení branky, až se prosadili hosté. Karlovarští ale dokázali reagovat a to i při následném gólu. Vše rozhodl krásným gólem navrátilce Tomáš Rachůnek, který poslal Energii do vedení, které se již podařilo udržet.
Tipsport extraliga, 36. kolo, ne 17.1.2021
Karlovy Vary
Olomouc
3:2
0:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 23. Vondráček (Redlich), 48. T. Mikúš (Černoch, T. Rachůnek), 52. T. Rachůnek (Flek) – 20. Kucsera (J. Káňa, Ondrušek), 46. Kucsera (Nahodil, J. Káňa).
Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Brejcha, Gerát
vyloučení2:4
využití1:2
oslabení0:0
střely na branku24:32
zblokované střely24:10
hity2:7
vhazování29:23
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Valenta – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, V. Tomeček – Burian, Ministr, Bambula – Tomajko, Handl, Gřeš.

Komentář k utkání

Poslední zápas série čtyř domácích utkání čekal Energii v neděli odpoledne proti Olomouci. Soupeř to zrovna oblíbený není, ale letos se ho už jednou podařilo porazit. S tím šli energetici také do první třetiny, do které vstoupili velmi aktivně a ihned se drali do branky. Díky aktivitě si také velmi brzy vysloužili přesilovou hru, která i přes značnou aktivitu gól nepřinesla. Po většinu třetiny energetici drželi kotouč, ačkoliv je soupeř přestřílel, a drželi se v útočném pásmu. Praktikovali také vysoký presin, což jen přidávalo pohlednosti hry. Ve druhé části první tetiny si jedinou větší šanci vytvořil Tomáš Vondráček, krásně se prokličkoval až před Konráda, toho ale překonat nedokázal. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu, až Olomouc v poslední minutě využila přesilovou hru zásluhou Lukáše Kucsery.

Velmi aktivně nastoupili Karlovarští také do druhé části, což rychle zužitkovali. Tomáš Redlich zpoza branky našel volného Tomáše Vondráčka, který už si jen počkal na pohyb brankáře Konráda a střelou pod víko ho překonal. Druhá třetina už pak ale tolik parády nenabídla. Energetici si sice chvílemi vytvořili až téměř dvouminutový tlak, žádná šance z něj ale nevznikla.

Skóre se opět začalo hýbat ve třetí části a to hlavně díky vyloučením. Nejprve se v přesilové hře dokázali prosadit olomoučtí hokejisté, když se před brankou rychle zorientoval Lukáš Kucsera a svou druhou brankou poslal hosty do vedení. Reakce Energie na sebe nenechala čekat ani dvě minuty, taktéž se zadařilo v početní výhodě. Krásná souhra došla až na hůl Tomáše Mikúše, který bezchybně zakončil. Hra byla následně na pár minut pozdržena kvůli nerovnostem v ledu, naštěstí se vše podařilo opravit a hra mohla pokračovat.

Karlovarští rozhodně nechtěli prodloužení, a tak se stále tlačili dopředu. Dlouho se nedařilo nikomu najít vhodnou střeleckou pozici, až se puku ujal Tomáš Rachůnek, obkroužil s ním útočné pásmo a všechny překvapil přesnou střelou, čímž poslal Energii poprvé v zápase do vedení. Olomoučtí museli přepnout na druhý rychlostí stupeň a najít zbytky sil, usadit se jim v pásmu ale dlouho nedařilo. Samozřejmě také zkusili hru bez brankáře a to už dvě a půl minuty před koncem. Šancí měli několik, Novotného už ale nepřekonali a tři body zůstaly v Karlových Varech!

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 17.1.2021

Rachůnek: Dnešní výkon nás musí nabudit