HC Energie Karlovy Vary

Junioři znovu vítězně, Liberci nasázeli šest branek

Karlovarští junioři pokračují ve výborných výkonech. Čtvrtou výhru v řadě tentokrát přivezli z ledu Liberce, který porazili 6:3. Energetici jsou tak v průběžné tabulce juniorské extraligy na skvělém třetím místě.
DHL Extraliga juniorů, 16. kolo, pá 5.11.2021
Liberec
Karlovy Vary
3:6
1:2, 1:0, 1:4
Branky a nahrávky: 18. Zajíček (Měchura), 25. Měchura (Nezbeda, Zajíček), 43. Nezbeda (Měchura) – 2. Seidler (Botoš), 7. Zolnaj (Bulka), 41. Kusak (Adámek), 53. Šmajda (Benda, Kusak), 53. Sapoušek (TS), 57. Botoš (Adámek, Vogel).
Rozhodčí: Bernat - Kajínek, Maštalíř
vyloučení2:4
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku27:36
Liberec: Vopravil – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Leden, Nezbeda (C), Pavlík (A), Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor.
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Bulka, Pohanka, Krejčík, Blengino, Zolnaj, Vogel – Ekrt, Rymon (A), Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, Adámek (C), Seidler, Kupčo, Kusak.

Komentář k utkání

Mnohem lépe do zápasu vstoupily Karlovy Vary. Sebastian Seidler z mezikruží potrestal chybu v domácím obranném pásmu, Jakub Zolnaj v sedmé minutě zvýšil z předbrankového prostoru. Mezitím navíc ještě Západočeši dvakrát orazítkovali tyče - 0:2. Stejný osud posléze potkal i obrovskou šanci libereckého Jana Huňora a nenápadné nahození Kryštofa Bulky. Náš tým se nakonec dočkal korekce ještě před přestávkou, přečíslení dvou na jednoho krásným blafákem proměnil Jakub Zajíček - 1:2.

A po pěti minutách druhého dějství bylo srovnáno. Adam Měchura si v přesilovce našel místečko před bránou a zužitkoval milimetrovou přihrávku Lukáše Nezbedy - 2:2! Následně byla k vidění přehlídka šancí na obou stranách. Štěpán Vopravil fantastickými zákroky několikrát podržel svůj tým, na druhé straně o sobě kromě tradičně nebezpečné první formace dávali výrazně vědět například Jan Huňor se Šimonem Pavlíkem. Skóre už se v prostřední třetině nicméně neměnilo.

Asistent trenéra Václav Kočí o celkové úrovni zápasu

„Souhlasím, že to byl velice kvalitní juniorský hokej. Nechyběl tomu oboustranně skvělý pohyb, hodně soubojů a v neposlední řadě mnoho gólů. Divákům se to muselo líbit. “


Stalo se tak hned po začátku další dvacetiminutovky. V čase 40:18 vrátil hostům vedení Michal Kusak - 2:3. Za necelé dvě minuty se hrálo znovu od začátku, protože se ujal pohotový výjezd zpoza klece v podání kapitána Lukáše Nezbedy - 3:3. Rozuzlení přinesly dvě slepené branky Energie z 53. minuty v rozmezí čtrnácti vteřin. Samuel Šmajda nejprve úspěšně tečoval, Robin Sapoušek pak chladnokrevně proměnil trestné střílení. V závěru si ještě Karlovarští zahráli přesilovku a Jan Botoš nadvakrát pokořil čarujícího Vopravila - 3:6.

Ohlasy trenérů

Václav Kočí Bílí Tygři Liberec LIB I přes prohru dnes určitě nebylo vše negativní. Vytvořili jsme si hodně šancí, stejně jako soupeř. Karlovy Vary byly bohužel přece jenom produktivnější, nám už se v závěru na jejich branky nepodařilo zareagovat.