HC Energie Karlovy Vary

Juniorka ani napodruhé Bílé Tygry neporazila

Bitva až do posledního okamžiku. Druhý duel na severu Čech dokázali svěřenci vyrovnat ve třetí dvacetiminutovce. Rozhodlo až sedm minut prodloužení, tam energetici měli výhodu přesilové hry, chvíli po ní však z hole Lukáše Plose přišelo rozhodnutí. Liberec bere i druhý zápas v sérii.
DHL Extraliga juniorů, ČF2, st 23.3.2022, Svijanská aréna
Liberec
Karlovy Vary
3:2p
1:1, 1:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 9. Plos (Šedivý), 35. Leden (Nezbeda, Jansa), 68. Plos – 1. L. Adámek (Šmajda), 47. Kulich (L. Adámek).
Rozhodčí: Bernat, Hribik – Juránek, Kajínek
vyloučení7:4
využití0:0
oslabení1:0
Liberec: Král – Starý, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák, Patzetl – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda
Karlovy Vary: Dybal – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Rymon, Batoš, Šlechta, Spaušek, Kulich, Šmajda, Adámek L., Seidler, Adámek M., Csabi

Komentář k utkání

Do utkání oba týmy vstoupily ve velmi rychlém tempu. První gól zápasu padl už třicet čtyři vteřin od úvodního vhazování. O ten se postaral karlovarský Lukáš Adámek, který se po přesné přihrávce ocitl sám před brankou a povedlo se mu zakončit. Tygři ale vyrovnali, když se v oslabení podařilo získat puk Lukáši Plosovi, který obehrál všechny karlovarské a vystřelil z mezikruží.

V druhé dvacetiminutovce padla pouze jedna branka. Tu vstřelil liberecký Matěj Leden, který dorážel střelu z prostoru před karlovarskou klecí. Liberec měl před koncem třetiny ještě jednu velkou šanci o kterou se postaral Jakub Hladík, který při odjezdu z trestné lavice získal puk a poslal ho na volného Adama Měchuru. Brankář Energie si ale kotouč pohlídal.

Poslední část se víc povedla hostům z Karlových Varů. Vyrovnávací gól vstřelil z levého kruhu Jiří Kulich. Ani jeden z týmů další branku nevstřelil, a tak následovalo prodloužení.

Skoro celé prodloužení odehrál Liberec v oslabení. Dokázal to ale ubránit a po rychlém otočení hry vystřelil nad gólmanovu lapačku , který tak získal pro Bílé Tygry i druhý bod série.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Bylo to těžké utkání. Myslím si, že se nám nedařilo tak jak jsme čekali. Soupeř hrál skvěle, stejně jako minulý zápas. Nám se ale podařilo ubránit to dlouhé oslabení a pak jsme za to byli odměněni."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. V poslední části jsme se zlepšili a utkání vyrovnali. V prodloužení nám domácí nabídli přesilovku 5 na 3 a my jsme ji nevyužili. Je to nepříjemné, ale musíme se připravit na sobotní zápas, kdy budeme hrát o prodloužení série."