HC Energie Karlovy Vary

Dorost dotahoval, v Liberci ale nakonec padl

Karlovarští dorostenci z Liberci body nepřivezli. Na ledě Bílých tygrů prohrávali v průběhu utkání už o tři branky, v poslední třetině ale zabojovali a powerplay jen těsně nevyrovnali skóre zápasu.
Extraliga dorostu, II. 7, čt 13.1.2022
Liberec
Karlovy Vary
5:3
1:0, 3:1, 1:2
Branky a nahrávky: 12. Jansa (Janata, Jakubec), 27. Fiala (Macháček), 28. Hois (Jansa, A.Král), 37. Macháček (Rozsíval, Špilka), 60. A.Král (Fiala) – 27. Šilhan, 57. Pastor (Poizl, Šmíd), 59. Poizl (Zahejský).
Rozhodčí: Müller - Svobodová, Maňák
vyloučení5:5
využití1:1
oslabení1:0
střely na branku33:17
diváci79
Liberec: Petříček (Hambálek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec, A. Král – Rozsíval, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Špilka, Jansa, Janata (C), Prokůpek, Hájek.
Karlovy Vary: Psohlavec (Ebenstreit) – Malý, Příplata, Pačíska, Postl, Anton (A), Kubíček (C), Mikeš, Zahejský, Šmíd, Šilhan, Pastor (A), Holejšovský, Poizl, Váňa, Zeman, T. Král, Bálek.

Komentář k utkání

Liberec do zápasu vstoupil náporem, nicméně hra se postupně vyrovnala a šancí ubylo. Náš tým ale využil hned svoji první přesilovku, když Radek Janata našel před odkrytou brankou Samuela Jansu - 1:0.

Ve druhé třetině se energetici nejprve postarali o vyrovnání zásluhou krásné individuální akce Davida Šilhana. Tato situace se ovšem pro Tygry stala varovným signálem a výrazně přidali. Ještě v téže minutě zblízka propálil brankáře Psohlavce Samuel Fiala, o další chvilku později navíc Vojtěch Hois nekompromisně vyřešil přečíslení dvou na jednoho - 3:1! Jelikož se po chybě v karlovarské rozehrávce prosadil ještě Marek Macháček, vypadalo to už pro domácí hodně dobře - 4:1.

Karlovy Vary se ale nevzdaly a v průběhu třetího dějství nenápadně stupňovaly tempo, až jejich snaha vyvrcholila v závěru duelu. Přesilovku zužitkoval Tobiáš Pastor, načež David Poizl zametl puk za dobře chytajícího Petříčka - 4:3. V poslední minutě hráli Západočeši v šesti proti čtyřem a byli nesmírně blízko vyrovnání. Kotouč ovšem do prázdné brány neprotlačili a odkrytou klec naopak ze středního pásma trefil Adam Král - 5:3.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Nemůžu to hodnotit jinak, než negativně. Jediné, co nás může těšit, je výhra. První a třetí třetina se vůbec neshodovala s tím, co chceme hrát. Tlačíme na kluky, aby hráli nátlakově, agresivně a s velkým pohybem, což tam dneska nebylo. Nevím, co si kluci mysleli, asi doufali, že to proti oslabenému soupeři půjde samo. Tak to ale nebylo a horko těžko jsme vyhráli... Hráči to ode mě po zápase slyšeli, byla to srážka s realitou."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „V první polovině zápasu byli domácí aktivnější, hráli víc na puku. Dovolím si říct, že nás docela přehrávali. Nesložili jsme ale zbraně a snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Dařilo se nám být aktivní, stáhli jsme skóre na rozdíl jednoho gólu a v poslední minutě jsme ještě měli dvě tutovky. Škoda, že jsme to tam nedotlačili. Gratulujeme Liberci ke třem bodům."