HC Energie Karlovy Vary

Energetici vyzráli na mistra a z Třince vezou tři body

Energetici proti Ocelářům předvedli bojovný a obětavý výkon. Už od prvních minut zápasu byli většinou o krok před domácími. Několikrát čelili velkému náporu domácích a WERK ARÉNOU se neslo drnčení konstrukce u Habalovy branky. Energetici si díky své obětavosti, s níž padali do střel, bojovnosti a Vladislavu Habalovi, který jim skvěle kryl záda, připisují první vítězství v sezóně. To je o to sladší, že porazili držitele mistrovského titulu.
Tipsport extraliga, 3. kolo, pá 23.9.2022
Oceláři Třinec
Karlovy Vary
1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (Marcinko) – 7. Hladonik (Rachůnek, Gríger), 35. O. Beránek (Vondráček, Rohan) .
Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Axman
vyloučení5:7
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku38:29
zblokované střely30:8
hity5:4
vhazování36:38
diváci3315
Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Zahradníček, J. Jeřábek, Jaroměřský – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký (A), Lyszczarczyk, Kurovský
Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček (C)

Komentář k utkání

Záda v souboji s Oceláři kryl energetikům Vladislav Habal. Ten v první části zápasu nemusel zasahovat často, ale pokud ano tak šlo o milimetry. Skóre utkání otevřel v sedmé minutě Jan Hladonik, jehož formaci stačilo sedm vteřin na to, aby využila první přesilovou hru Energie v sezóně. Karlovarští se poté dost často drželi v útočném pásmu a zkoušeli to na Marka Mazance. Ten však odolal. V jeho snažení mu pomáhali i spoluhráči, kteří vpadli do několika střel. Do konce třetiny se na trestnou lavici ještě podívali Karlis Čukste a Martin Rohan, jehož vyloučení připravilo Vladislavu Habalovi perné chvilky. Při střele Tomáše Marcinka, necelé dvě minuty před koncem třetiny, mu dokonce kotouč projel mezi betony a jen těsně zamířil mimo klec. V samém závěru zahrozil Petr Koblasa, ale Marek Mazanec kotouč skryl v náruči. Stejně dopadla střela Libora Hudáčka na druhé straně.

Po přestávce na led vjeli Oceláři již skoro v mistrovské formě a pustili se do útočných akcí před Habalem. I když třineckým nechybělo nasazení, tak zakončení pokulhávalo. Energetici svou klec bránili doslova vlastními těly. V páté minutě pak tutovka Libora Hudáčka skončila na brankové konstrukci. Energetici se snažili zvýšit vedení, ale Marek Mazanec svou svatyni střežil jako ostříž. Překonat se ho karlovarským nepodařilo ani během početní výhody, kterou jim nabídl Patrik Hrehorčák. Ten se však postaral o studenou sprchu pro energetiky, když v osmé minutě, při svém návratu z trestné lavice vystihl přihrávku Tomáše Marcinka a srovnal skóre. Touto brankou jako by do Ocelářů vjel život a nastěhovali se před Habalovu branku. Energetici se několikrát osvobodili, ale neměli možnost k vytvoření přesnějších akcí. Tlak domácích přitvrdil během přesilové hry, kdy si trest odpykával Tomáš Redlich. Po ubráněném oslabení měli energetici na oddych zhruba půl minuty a pak byl potrestán za sekání Ondřej Beránek. Habala postupně prověřilo několik třineckých hráčů. I toto oslabení hráči v černém ubránili. Těsně po konci oslabení se energetici dostali ke kotouči a Ondřej Beránek po návratu z trestné lavice dostal nabito od Tomáše Vondráčka a ujížděl sám na třineckou branku. Před ní nezaváhal a bekhendem překonal Marka Mazance a poslal, šest minut před koncem druhé třetiny, tým Energie do vedení. V závěru bylo k vidění opět několik zajímavých akcí, ale stav zápasu již zůstal nezměněn. Těsně před koncem třetiny se po Habalově zákroku do sebe pustili Tomáš Marcinko a Martin Kohout. Rozhodčí poslali oba aktéry vychladnout na trestnou lavici.

Do třetí části vstoupili oba týmy ve čtyřech. Třinečtí začali před Habalem. Energetici hned museli vyrážet střelu Karlise Čuksteho. Následně opět zahrozil Patrik Hrehorčák. Čtvrtý útok energetiků si naopak vyjel na Mazance, ten však byl připravený. Následně se hra pohybovala střídavě mezi pásmy. Větší příležitost třinečtí dostali díky vyloučení Martina Kohouta. Oceláři si však při svých kombinacích vylámali zuby na Vladislavu Habalovi, jehož vyrážečka a lapačka byly neustále připraveny. Takto Habal zmařil naděje Daniela Voženílka a následně i Libora Hudáčka. S blížícím se závěrem utkání to na ledě začínalo vřít. Po dalším úspěšném Habalově zákroku se v brankovišti do sebe pustili Tomáš Marcinko a Ondřej Dlapa. Bitku rozhodčí ocenili dvěma minutami pro oba soupeře. Třinec neustával v tlaku a energetici se jen s obtížemi vysvobozovali. Před Habalovou brankou chvílemi skoro tál led, jak tam bylo horko. To nejhorší však energetiky čekalo. Necelé dvě minuty před koncem opustil Marek Mazanec svou klec a třinečtí hráli v šesti. Napětí před Habalovou brankou vyneslo trest pro Ondřeje Dlapu za krosček na Tomáše Marcinka. Takže rázem proti šesti třineckým stáli pouze čtyři energetici. Martin Marinčin to zkoušel od modré, jeho střely však trefily pouze Habala a poté jednoho z energetiků. I přes závěrečný tlak se Ocelářům nepovedlo vyrovnat a z cenného zisku tří bodů se radovali hráči Energie.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Předně chci poděkovat divákům, kteří nás povzbuzovali až do konce. My musíme hrát šedesát minut a musí hrát kompletní počet hráčů, všech dvacet. Nemůžeme mít výpadky, nemůže jich hrát jen jedenáct. Prostě musíme být připraveni a hrabat metry od začátku do konce. Nebylo v naší hře, co jsme si představovali. Chtěli jsme hrát nátlakovou hru, často střílet. Situace jsme často překombinovali a přihrávali někam, možná do prázdné brány, a to na hosty neplatilo. První domácí zápas jsme neskórovali, teď jsme dali jen jeden gól, to je opravdu málo, za to se body neberou."

Václav Skuhravý (Energie Karlovy Vary): „Bylo to kvalitní utkání a jsem rád, že náš tým k zápasu přistoupil, jak přistoupil, a to hodně obětavě. Třinec měl ke konci zápasu převahu a hodně nás drtil, ale obětavostí jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Jsem hodně rád, protože z Třince se jen tak body nevozí a chtěl bych poděkovat týmu. Vláďa zachytal super, hodně puků podržel a co vypadlo, tak naší obránci obětavě ubránili."

Fotogalerie

Související články