HC Energie Karlovy Vary

Energetici dostali od Olomouce lekci z produktivity

Energetici si chtěli vylepšit předvánoční náladu výhrou nad Olomoucí, ta se ale nekonala. Karlovarští byli sice herně i střelecky aktivnější, soupeř byl ale jediný kdo skóroval. Deset střel stačilo Olomouci na tři vstřelené branky, prostřídali oba karlovarské brankáře a vezou si domů tři body.
Tipsport extraliga, 30. kolo, čt 22.12.2022
Karlovy Vary
Olomouc
0:3
0:2, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Orsava, Mareš), 20. Navrátil (Plášek ml., Mareš), 37. Knotek (Nahodil, Orsava).
Rozhodčí: Horák, Šindel – Brejcha, Gerát
vyloučení7:7
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku35:10
zblokované střely15:8
hity3:4
vhazování39:21
diváci2803
Karlovy Vary: Lukeš (21. Habal) – Huttula, Pulpán (A), Bartejs, Stříteský, Rulík, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Hladonik, Koffer – Juusola, Gríger, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kružík.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek (C), Galvas, Mareš, Rutar, Švrček, Řezníček – J. Káňa, Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Orsava (A) – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Kunc, Strapáč, Olesz – Anděl.

Komentář k utkání

Energetici nastoupili do souboje s Olomoucí i s novou finskou posilou, ani Mikko Juusola nepomohl Energii v první třetině k lepšímu výkonu. Energetici se sice jako vždy snažili, ale cesta k zakončení ale byla přes vyhlášenou olomouckou obranu složitá. I přes to ale byli energetici střelecky aktivnější, nikoliv však úspěšnější. Domácí měli sice jako první k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili a následně hrála Olomouc. Přečíslení dvou proti jednomu a přesná dorážka Lukáše Nahodila, hosté se dostali do vedení. Následoval menší tlak Energie, přesilovka, tyčka Adama Rulíka a druhá branka Olomouce. Půl minuty před sirénou Jakub Navrátil tečoval střelu Karla Pláška a zvýšil vedení na dvě branky.

Karlovarští do druhé třetiny nastoupili se změnou na brankářském postu, novou energii to ale týmu nevlilo. Ihned poté totiž následovalo další oslabení, což vstup do třetiny zrovna dvakrát nepodpořilo. Energetici ale stále bojovali ale hlavně sami se sebou a pevnou olomouckou obranu. Do zakončení se sice dostávali, nebyly to ale žádné větší příležitosti. Větší vzrušení ale přišlo těsně před půlkou, kdy Rachůnek trefil tyč a následně neuspěl ani Koblasa. Hra ubíhala, stále se vylučovalo a Olomouc skórovala. Při krátké početní výhodě čtyř proti třem přišla rychlá kombinace, na jejímž konci stál Jan Knotek.

Pokud chtěli Karlovarští něco změnit, museli dát do třetí části hned od startu všechno. K tomu jim mohla vypomoct i přesilová hra, ve které se sice zpočátku dostali do šancí, ale brzy ji ukončil vlastní faul. Vždy když se energetici zvedali a zvyšovali tlak, tak přišlo vyloučení, stejně jako o pár minut později. Karlovarští se sice snažili, do pásma se dostávali, ale všechny střely končily buď mimo nebo přímo na brankáři Lukášovi. Energetici sice soupeře násobně přestříleli, měli vyšší úspěšnost na vhazování i více zblokovaných střel, dostali ale jednoznačnou lekci z produktivity.

Ohlasy trenérů

Boris Žabka (HC Olomouc): V první řadě si strašně vážíme výhry, protože jsme slušné domácí utkání, které jsme se Spartou prohráli a chtěli jsme co nejdříve bodovat. Jeli jsme se s cílem začít z dobré defenzívy, využít protiútoky, což se nám podařilo v první třetině a to rozhodlo. Neměli jsme ideální druhou třetinu, kdy si soupeř vytvořil nějaké šance, podržel nás gólman. Rozhodující byla druhá třetina.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Samozřejmě jsme zklamaní, potřebovali jsme také bojovat. Nacházíme se v tabulce na místech, kde se nám nelíbí a nechceme tam být. Máme veliký problém s domácími zápasy a potřebovali jsme udělat body, to se nepovedlo. Snaha od hráčů byla, tomu nemám co vytknout, ale nás dlouhodobě trápí přesilové hry, s těmi si nějak neumíme poradit a dlouho jsme z nich nedali branku. Snažili jsme se soupeře zatlačit, forčekovat, vytvořili jsme si šance, ale nemáme klid v koncovce. V poslední době dáváme hrozně málo branek. Je to zklamání a musíme o ty body bojovat jinde.

Fotogalerie

Související články