HC Energie Karlovy Vary

Dorost porazil Vítkovice, hattrickem se blýskl Vít Záhejský

Úvodní bezbranková třetina byla pro oba týmy rozkoukávací. V těch dalších už byla aktivnější více Energie, která soupeři nenechávala moc prostoru. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl Vít Záhejský, díky kterému tak zůstaly tři body doma.
Extraliga dorostu, II. 5, pá 9.12.2022
Karlovy Vary
Vítkovice
4:1
0:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 9. Záhejský (Wardas), 50. Záhejský, 59. Záhejský (Wardas, Postl), 60. Wardas (Záhejský) – 56. Muroň (Glos, Nazad)
Rozhodčí: Žižka – Belko, Herles
vyloučení3:4
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku32:36
zblokované střely0:0
diváci38
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Postl O. (A), Postl D., Pelikán, Hynek, Mähler (C), Dyk – Kožík, Čihař, Poizl, Váňa, Wardas, Záhejský, Kovář, Slavík, Michalov
Vítkovice: Vilém (Vávra) – Glos Vincent (A), Kisza, Zvejška, Man (C), Fojtík, Richards, Glos Vítězslav – Sedlák, Hofman, Fasner, Saxa, Nazad, Muroň, Lerch, Douda, Matějka

Komentář k utkání

Úvodní třetina nepřinesla žádnou branku a spíše se nesla v rozehřívacím duchu. Kotouče se ze začátku zmocnili vítkovičtí, kterým se hned nepodařilo sehrát, a tak to sám od modré zkusil Šimon Fasner. Ke kotouči se následně dostali domácí, kteří se pomalu, ale jistě přesouvali do útočného pásma. K přesnému zakončení jim bránili vítkovičtí obránci, kterým se nakonec povedlo dostat se opět na chvíli před karlovarskou branku. V dalších minutách se hrálo ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nedařilo udržet v útočném pásmu. V necelé půli třetiny se energetici poprvé dostali do přesilové hry. K šanci ke střele se však nedostali přes aktivní vítkovickou obranu. Do konce první části si poté karlovarští hlídali kotouč a soupeře moc nepustili ke slovu.

Ve druhé dvacetiminutovce se hned na začátku ujali kotouče vítkovičtí, ale ne na dlouho. Domácí hráči se po půl minutě zmocnili puku, se kterým se snažili ostřelovat hostujícího brankáře Viléma. K větší šanci se dostaly Vítkovice ve 26. minutě, kdy odraženou střelu zachytil Jan Muroň a s kotoučem se vydal do úniku. S ním ujížděl i Šimon Fasner, který přihrávku nakonec promáchl. Sám před Ebenstreita se dostal i Matyáš Man, ten ale střelu nevypočítal a kotouč se odrazil od mantinelu. Chvíli na to vystřelil na druhé straně dělovku Vít Záhejský, jeho střela jen zaduněla o betony. Ve 33. minutě se na pár vteřin ocitli vítkovičtí na ledě v přesile pět na tři. Energie si však toto oslabení dokázala s přehledem uhlídat. Minutu před zazněním sirény nakonec otevírají energetici skóre zápasu. Rychlá akce Viktora Wardase, Víta Záhejského a jeho přesná střela skončila za zády Lukáše Viléma.

Do poslední části zápasu šli hostující hráči na led v oslabení, kdy ještě 45 vteřin před koncem druhé třetiny napadl domácího hráče Matyáš Man. Vítkovice hru ve čtyřech dokázaly ustát a snažili se čím dál více se udržet v útočném pásmu. V necelé polovině měli vítkovičtí obrovskou šanci na srovnání. Rozjetý Tomáš Sedlák vystřelil z pravého kruhu kotouč, který se odrazil od lapačky za záda Adama Ebenstreita. Puk, který byl těsně u brankové čáry nakonec stihl karlovarský gólman přikrýt. V 50. minutě využívá Energie přesilovou hru, kdy se podařilo ze středního pásma prokličkovat Vítu Záhejskému před Viléma, který nestačil včas zachytit kotouč lapačkou. Hosté si šest minut poté nakonec připisují jednu branku. Jan Muroň vyvezl puk do útočného pásma, odkud nečekaně přihrál spoluhráči, který se ke kotouči nestačil dostat. V dobré víře ho chtěl zachytit jeden z karlovarských obránců, bohužel se ale puk odrazil od jeho hokejky do prázdné branky. Minutu před koncem zápasu vítkovičtí ještě zariskovali a šli na led v šesti. Nejen prázdnou, ale svoji třetí branku v utkání vsítil Vít Záhejský. Dvacet osm vteřin před koncem se ještě stihl prosadit Viktor Wardas, kterému se podařilo vystřelit pod nastraženou lapačku.