HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci vynulovali Liberec, dvakrát udeřili v oslabení

Karlovarští dorostenci měli po většinu zápasu kotouč pod svojí režií, a tak není divu, že si pěti brankami vybojovali proti Bílým Tygrům důležité tři body. Čisté konto si v zápase připsal Adam Ebenstreit.
Extraliga dorostu, II. 16, so 4.2.2023
Karlovy Vary
Liberec
5:0
1:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 16. Wardas (Poizl), 28. Galnor (Mähler, Pastor), 35. Záhejský (Zeman, Mähler), 47. Čihař (Váňa), 60. Váňa (Čihař)
Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Baxa
vyloučení5:1
využití0:0
oslabení2:0
střely na branku34:20
diváci74
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Cipko, Pelikán, Postl (A), Mähler (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Váňa, Wardas, Záhejský, Pastor, Slavík, Zeman
Liberec: Macourek (Pech), Jarabko, Seidl, Stromský, Hrouda, Pilíšek, Král (C), Ehrenberger – Barna, Pekař (A), Kratochvíl, Rozsíval, Kučera, Prokůpek, Maxin, Bajer

Komentář k utkání

První polovina úvodní třetiny byla pro oba týmy spíše rozehřívací. Menší šance byly k vidění na obou stranách, ovšem žádné velké akce nebyly. Více se však na puku drželi Liberečtí, kteří nenechali karlovarskou obranu včetně brankáře v klidu. To bylo v momentě, kdy se Tygři ocitli na ledě v přesile. Dvě minuty si odpykala karlovarská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě. Tuto přesilovou hru se libereckému týmu nepodařilo využít. Střelecké šance se objevily až ve druhé polovině první třetiny. Na liberecké straně se pokoušel prosadit Imrich Maxin, David Rozsíval nebo Jan Jarabko, který nebyl daleko od úvodní branky. Z domácího týmu se ke střele Vojtěch Čihař nebo Jakub Galnor. Úvodní gól nakonec vstřelil Viktor Wardas, který nečekaně vystřelil z mezikruží a přesně zakončil kotouč do sítě.

Ve druhé dvacetiminutovce se hned kotouče ujali domácí. Na pár minut si však puk vzali pod taktovku Tygři, kteří kombinovali před karlovarskou brankou, v zakončení jim ale domácí zabránili. Ve 25. minutě mohli Tygři využít opět přesilovou hru. Karlovarská obrana však byla ve střehu a k Ebenstreitovi se tak dostávalo minimální práce. Ve 28. minutě zakončil do liberecké sítě po rychlé akci Jakub Galnora. Další minuty si kotouč na hokejkách drželi energetici, kteří se dostali k několika šancím. Další karlovarské oslabení ve 34. minutě přineslo nakonec Energii další branku. Ve 35. minutě se podařilo Vítu Záhejskému přelstít libereckého gólmana a dostat kotouč za jeho záda. Po dalších třech minutách si šel na trestnou lavici sednout poslední jmenovaný střelec. Liberec však nedokázal využít ani tuto přesilovou hru.

Karlovarští začali poslední třetinu tam, kde skončili předcházející. Kotouč si vzali opět pod svojí moc a libereckou obranu včetně brankáře nenechali v klidu. Ve 42. minutě si přesilovou hru zahráli i domácí, kteří měli minutu na to šanci zvýšit skóre. Vystřelený kotouč Tobiáše Pastora se odrazil od lapačky nahoru a už to vypadalo, že spadne za Macourkova záda, ten však stihl včas zareagovat a puk znovu vyrazit. Před polovinou poslední části se energetici dostali znovu na trestnou lavici a znovu však dokázali skórovat v oslabení. Tentokrát se ve 47. minutě prosadil Vojtěch Čihař, který měl vymetenou cestičku od Vojtěcha Váni, kterému se podařilo vymíchat libereckého brankáře a položit ho na led. Bílí Tygři se nevzdávali a pár šancí se zrodilo i na jejich straně, ale neúspěšných. Do konce třetiny si puk hlídali energetici a drželi se s ním i v útočném pásmu. Sladkou tečku na závěr si připsal předchozí asistent branky , který čtrnáct vteřin před koncem propálil Ferdinanda Macourka.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že po celé utkání jsme měli poměrně slušný pohyb a forček. Dovolil bych si říct, že po ztrátě kotoučů jsme měli dobrý i bekček. Dnes bych to zhodnotil jako celkový výkon mužstva všech lajn, včetně gólmana. Takže výborný týmový výkon. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.

Václav Kočí (Bílí Tygři Liberec): Dá se říct, že náš výkon byl v prvních deseti minutách druhé třetiny. Soupeř byl jinak po celou dobu lepší.

Fotogalerie