HC Energie Karlovy Vary

Západočeské derby pod širým nebem ovládla Plzeň

Západočeské derby se přesunulo do Klingenthalu pod širé nebe. Zápas se odehrál v prostředí skokanského můstku, jehož doskočiště se proměnilo v ledovou plochu, na které se proti sobě utkaly týmy HC Energie a HC Škoda Plzeň. Extraligový zážitek obou týmů dopadl lépe pro Indiány z Plzně, kteří nastříleli během utkání pět gólů. Energie gólové manko nedohnala a tři body putují do Plzně .
Tipsport extraliga, 4. kolo, so 17.2.2024, Klingenthal, Sparkasse Vogtland Arena
Karlovy Vary
Plzeň
2:5
1:1, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 02:34 Kružík (Dlapa; 5/5), 50:59 Bartejs (Jiskra; 5/4) – 00:30 Indrák (Holešinský; 5/5), 27:04 Holešinský (Schleiss; 5/5), 32:17 Schleiss (4/5), 42:43 Lev (Holešinský, Schleiss; 5/4), 45:55 Laakso (5/5). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Gerát, Hynek. Diváci: 13000. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:40 (12:12, 7:17, 12:11). Zblokované střely: 17:26. Hity: 13:9. Vhazování: 31:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Rozhodčí: Hradil, Šindel – Gerát, Hynek
vyloučení4:4
využití1:1
oslabení0:1
střely na branku31:40
zblokované střely17:26
hity13:9
vhazování31:20
diváci13000
Karlovy Vary: Frodl (46. Habal) – Bartejs, Huttula, McFadden, Stříteský, Mikyska, Havlín, Dlapa – Jiskra, Černoch, Procházka – Rachůnek, Gríger, Beránek – Kangasniemi, Hladonik, Koffer – Váňa, Kofroň, Kružík.
Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Piskáček, Bučko, Laakso, Dujsík, Kvasnička – Holešinský, Indrák, Schleiss – Šiler, Mertl, Lev – Pour, Benák, Rekonen – Matys, Soukup, Jansa.

Komentář k utkání

Velmi rychlá úvodní branka utkání pod širým nebem. Andrián Holešinský nahodil puk do ideální pozice přímo před Dominika Frodla, kotouče se ujal Miroslav Indrák, před kterým se objevila téměř okrytá klec. - 0:1 Karlovy Vary se velmi rychle oklepaly, Daniel Kružík si vzal kotouč a z prostoru pravého kruhu vystřelil na indiánského gólmana, který se za pukem stihl pouze ohlédnout. Škodovka si zahrála první přesilovou hru utkání. V obrovském střeleckém náporu se pokoušel Frodla překonat Jakub Šiler, kterého křižnou přihrávkou pobídl Benák. Poté přišla rána Tomáše Bartejse, který vyslal tvrdou dělovku od modré, ta nadělala Hlavajovi značné problémy. Z otočky chtěl překvapit Frodla plzeňský forvard Jakub Pour, kotouč šel však mimo svatyni. Filip Koffer vystřelil na plzeňského brankáře, který ale proti střele vytasil svoji lapačku. Do úniku se dostal Tomáš Rachůnek, který střelou zápěstím překvapil Samuela Hlavaje, ten si jeho střelu pohlídal. Přesilovou hru si zahrála také Energie. V největší šanci se ocitl Ondřej Beránek, který pálil z levého kruhu, trefil pouze Hlavajovy betony. V první periodě se prosadily oba celky, z ledu se tak odcházelo za stavu 1:1.

V úvodu druhé třetiny chtěl Indiány poslat do vedení Tomáš Mertl, který se dostal přes karlovarské obránce a beckhendem překvapil Dominika Frodla, ten si ale se střelou poradil. Na druhé straně se téměr do stejné situace dostal Joona Huttula, tam puk skončil v Hlavojovo lapačce. Do přečíslení se dostal Karlovarský kapitán Jiří Černoch s Matějem Stříteským, toho od puku těsně před brankou odstavil Tomáš Dujsík. Plzeň šla opět do vedení. Jan Schleiss poslal přesnou přihrávku před brankoviště na Adriána Holejšinského , plzeňský útočník měl jednoduchý úkol a to zasunou kotouč do branky. - 1:2 Dvoubrankový náskok Plzně zajistil ve vlastním oslabení Jakub Schleiss , který se po špatné rozehrávce karlovarských obránců ujal kotouče mezi kruhy a prostřelil Dominika Frodla. - 1:3 Ke konci druhé periody zavezl Mertl kotouč před Frodla, kde mohl zakončovat Jakub Šiler, ten byl však ve špatně pozici pro zakončení. Druhá část nabídla dvě trefy, radovali se však pouze hráči Plzně.

Indiáni si v úvodu třetí třetiny zahráli přesilovou hru, po vyhraném buly vystřelil od modré čary Petr Zámorský, trefil však pouze bránícího hráče. Následně střílel Jakub Lev , z velmi ostrého úhlu, střela prošla za záda Dominika Frodla. 1:4 Karlovy Vary se nezmohly ani na střelu a Plzeň navýšila skóre zápasu o další gól. Zmatečnou situace před Frodlem využil Aleksi Laakso , dostal puk do Frodlovy svatyně. - 1:5 V téže chvíli došlo ke střídání brankářů na straně Energie. Dominika Frodla, nahradil Vladislav Habal. V obrovské šanci se ocitl Ondřej Beránek, ten si najel z levé strany a vystřelil, Samuel Hlavaj si ale prostor mezi rukou a tělem pohlídal. Energetici přece jen snížili. Při přesilové hře se trefil Tomáš Bartejs, jenž poslal svižnou střelu z hrany levého kruhu. - 2:5 Energie ještě chtěla snížit náskok soupeře, v přesilové hře ovšem vystřelila jen jednou a Samuel Hlavaj byl téměř bez práce. Karlovarští zůstali v útočné třetině, kde vystřelil Dalimil Mikyska, kotouč skončil v levém rohu kluziště, to byla poslední střela zápasu.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary) Nás moc mrzí, že jsme tím výpadkem ve druhé třetině utkání ztratili. Všude jsme byli o krok později, souboje jsem prohrávali. Soupeři jsme v přesilovce darovali branku, mysleli jsme, že to bylo rukou, ale po přezkoumání videorozhodčím to byla branka. Poté se nám do toho utkání nepodařilo vrátit. Moc nás to mrzí i kvůli těm fanouškům, kteří přijeli. Led byl dobrý, atmosféra vynikající. Ještě jednou bych chtěl poděkovat těm, co se na tom podíleli. Lidem okolo, našim fanouškům i fanouškům Plzně, kteří vytvořili atmosféru.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň ) Jsme moc rádi za vítězství . Hrálo se o body, které potřebujeme, jsme moc šťastní, že jsem vyhráli. Na druhou stranu byl strach s ledem, jak to bude vypadat. Utkání bylo kvalitní, led nebyl špatný, krásná kulisa dneska. Jsme moc šťastní, že jsme zvítězili a odvážíme si tři body.

Související články

Hockey Outdoor Triple | so 17.2.2024

Jak na Klingenthal? Podívejte se na našeho průvodce!