Divoká přestřelka se šťastným koncem. Energie veze z jihu tři body!

Atraktivnější zápas po restartu soutěže si hokejoví příznivci asi nemohli přát. Karlovarská Energie ještě v 54. minutě prohrávala, k obratu ale zavelela dvojice Jakub Lauko a Petr Koblasa, která svými góly otočila vývoj utkání a zařídila Západočechům tři body do tabulky. První jmenovaný se kromě trefy blýskl ještě dvěma asistencemi.
Tipsport extraliga, 4. kolo, so 7.11.2020
České Budějovice
4:5
1:2, 2:0, 1:3
Branky a nahrávky: 18. Karabáček (D. Voženílek, Michnáč), 26. M. Novák (R. Přikryl, Beránek), 30. Christov (Prokeš), 49. Beránek (M. Novák) – 15. Vondráček (Hladonik), 19. Černoch (Lauko, Šenkeřík), 45. Flek (Lauko, Plutnar), 55. Lauko (T. Mikúš), 56. Koblasa (Kohout).
vhazování32:33
České Budějovice: Čiliak – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Pavel, Slováček, Allen, Suchánek – M. Novák (A), R. Přikryl, Beránek – Christov, Prokeš, Jonák – Karabáček, Indrák, Z. Doležal – D. Voženílek, Raška I, Michnáč.
Karlovy Vary: Novotný (30. Bednář) – Šenkeřík, M. Rohan (A), Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, Hladonik, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich (C), Skuhravý, Vondráček.

Českobudějovičtí vstoupili do utkání aktivně. Již v začátku trefil Plášil tyčku za soupeřovým gólmanem. Úvodní tlak mohl potvrdit i Martin Novák, ovšem skákající puk za brankovou čáru neusměrnil. Vedení se mohlo převráti na karlovarskou stranu zhruba v polovině třetiny. Tehdy Energie získala výhodu dvojnásobné početní převahy, která trvala dvaadvacet sekund. V ní ještě motorácký obranný val prolomen nebyl, to až chvilku záhy. Tomáš Vondráček najel na prvý kruh z brankářova pohledu a odtud vymetl vzdálenější růžek přesně. Motor se poté radoval z vyrovnání, když se přesně z mezikruží trefil Václav Karabáček- 1:1. Opětovně srovnané skóre ale netrvalo dlouho. Laukův pokus do branky srazil Jiří Černoch . Za příznivého stavu pro hosty se tedy šlo do kabin.

Po odehraných pěti minutách z druhého dějství se začínalo znovu od vyrovnaného stavu, tentokrát se mezi přesné střelce zapsal Martin Novák , který našel skulinku mezi tyčí a brankářovým tělem. Zanedlouho bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Vít Christov přesnou střelou na zadní tyč vyhnal brankáře Novotného z karlovarské svatyně. Jeho místo pak zaujal mládežnický reprezentant Jan Bednář. Ten už do sirény, oznamující konec periody, neinkasoval.

V posledním dějství se snažili hosté prodrat přes pozornou obranu, to se jim však zatím ne a ne podařit. Až po chvíli se ke střele prodral Jakub Flek a byl úspěšný. Poslední dvacetiminutovka nenabídla jasnou převahu ani z jedné strany. V útoku ale byli přecijen o něco nebezpečnější domácí, kteří z toho vzápětí profitovali. Skóre na stranu jeho týmu převrátil Martin Beránek, který si počíhal na odražený puk, jež usměrnil přesně do sítě - 4:3. Českobudějovičtí příznivci si tak po vzoru Donalda Trumpa mohli přát předčasný konec zápasu. Ten ovšem nepřišel. Energie se v závěru vzepřela soupeřovi ze všech sil a přiblížila se vítězství. Jakub Lauko potvrdil pozici klíčového hráče svého celku. Trefil se přesně nad beton. Navázal na něho Petr Koblasa, když využil dalšího zaváhání Českobudějovických. Konečný stav tedy 4:5.

Václav Prospal (MADETA Motor): "Další zápas a opět jsme našli způsob, jak ho prohrát. Sice je super, že zase můžeme hrát hokej, ale není super, jak utkání zvládáme jako tým. Prohráváš i vyhráváš jako mančaft. My jsme zase o gól prohráli a zase po vlastních chybách."

Tomáš Mariška (K. Vary): "Jsme neskutečně rádi, že jsme z tohoto utkání vytěžili tři body. Domácí měli lepší vstup do utkání a my jsme do něj naskočili až díky přesilovkám v polovině první třetiny. Ve druhé třetině jsme úplně vypadli z role a domácí byli jasně lepší. Vrátili jsme se zase až ve třetí třetině a jsme za výhru moc rádi, protože soupeř hrál opravdu dobře."