Energetici znovu otočili zápas s Motorem, dvakrát se trefil Zábranský

Karlovarští se v 17. kole Tipsport extraligy představili proti Motoru. Budějovičtí rychle odskočili na dvě branky, zbytek zápasu už byl ale pod taktovkou domácích. Obrat svými dvěma premiérovými extraligovými góly řídil Libor Zábranský.
Tipsport extraliga, 17. kolo, st 11.11.2020
České Budějovice
3:2
1:2, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Zábranský (Vondráček), 33. Zábranský (Lauko, Kohout), 48. Koblasa (Šenkeřík, D. Kaše) – 3. Z. Doležal (Pýcha, Slováček), 9. Jonák (D. Voženílek, Prokeš)
vhazování24:40
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
České Budějovice: Čiliak – Vydarený, Plášil, Pýcha (C), Slováček, Pavel, Allen – Jonák, Prokeš, D. Voženílek – M. Novák (A), R. Přikryl, Beránek – Christov, Indrák, Holec – Karabáček, Michnáč, Z. Doležal

Úvod zápasu se hostům povedl parádně. Už po dvou minutách hry našel Pavel Pýcha nehlídaného Zdeňka Doležala, který si najel až před Novotného, kde mu prostřelil kotouč mezi betony. Poté se Budějovickým podařilo ještě zvýšit, Daniel Voženílek vyslal ze skrumáže před brankou domácích kotouč na Víta Jonáka, ten se zblízka už nemýlil. Následně se síly na ledě vyrovnaly. Ke konci třetiny snížil po Vondráčkově přihrávce na 1:2 svým prvním gólem v extralize Libor Zábranský.

Do druhé části naskočili energetici s mnohem větším tempem a nasazením. Měli velké množství nebezpečných příležitostí, kýžená branka ale nepřicházela. Na přelomu poloviny utkání si sjel Libor Zábranský mezi kruhy, odkud střelou mezi Čiliakovy betony srovnal stav. Energie nepřestávala nadále tlačit a hostující brankář měl plné ruce práce. Další branka už ale nepadla a pokračovalo se do třetí dvacetiminutovky.

Ve třetí třetině se rozjetí Západočeši hnali za obratem. Motor se jim v tom snažil zabránit, po pěti minutách hry ale pro ně přišla nepříjemnost v podobě vyloučení. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu vymetl Petr Koblasa levý horní roh Čiliakovy svatyně. Domácí přešli do defensivy a drželi Jihočechy co nejdál od Novotného brány. Snaha hostů ale nebyla k ničemu, nepříznivé skóre už odvrátit nedokázali.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): ,,Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme v pondělí naprosto selhali v první třetině proti Třinci. Což jsme měli trochu v hlavě a šli jsme do toho utkání až moc opatrně. Soupeř nás potrestal dvěma rychlými brankami a dostal nás trochu dolu. Od druhé části jsme ale už předváděli to, co jsme chtěli. Vlastně jen díky skvělému Marku Čiliakovi jsme neotočili stav už ve druhé dvacetiminutovce.“

Václav Prospal (MADETA Motor): ,,Tento zápas jsme si prostě nezasloužili vyhrát. Hlavně kvůli druhé části, která byla z naší strany velmi špatná. Za to, co jsme na ledě předvedli jsme si nezasloužili ani bod.“