Energie deklasovala České Budějovice, dvakrát se trefil Lauko

Karlovarští ve středečním přípravném utkání svedli souboj s Českými Budějovicemi, ve kterém soupeře vysoko přejeli. Po vyrovnané první části, která skončila 2:2, hosté jako by ztráceli tempo a schytávali od Karlových Varů jednu branku za druhou. Na výhře se dvěma premiérovými trefami v dresu Energie podílel Jakub Lauko.
Příprava na sezonu, přát., st 9.9.2020
České Budějovice
8:3
2:2, 3:0, 3:1
Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Černoch), 9. Kaše (Flek), 23. Kohout, 24. Redlich (Kaše, Zabloudil), 39. Weinhold (Šenkeřík, Flek), 46. Lauko (Zabloudil), 52. Kowalczyk (Redlich), 55. Lauko (Pulpán) – 16. Doležal (Pýcha, Přikryl), 19. Raška (Michnáč, Indrák), 54. Michnáč (Gilbert)
Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Juránek
vyloučení6:7
využití4:3
oslabení1:0
diváci759
Karlovy Vary: Novotný (36. Hamrla) – Šenkeřík, Weinhold – Mikyska, Rohan "A" – Pulpán "C", Zábranský – Kowalczyk – Lauko, Kaše, Flek – Hladonik, Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Vildumetz, Zabloudil
České Budějovice: Čiliak – Pýcha "C", Plášil – Vydarený "A", Pavel – Suchánek, Allen – Svach – Jonák, Přikryl, Doležal – Novák "A", Gilbert, M. Beránek – Voženílek, Prokeš, Karabáček – Christov, Venkrbec, Holec

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Žádné větší akce vidět nebyly, celky se ještě spíše rozehrávaly. V šesté minutě byl trestán za sekání brankář Filip Novotný a Motor vycítil šanci ke skórování. To se jim ale nepovedlo a navíc dostali tvrdou ránu v podobě soupeřovy branky. Ve vlastním oslabení po Černochově přihrávce střílel pod víko Petr Koblasa. Chvíli poté se Marek Čiliak dopustil hrubé chyby, čehož využil Jakub Flek, který následně vyslal pas na Davida Kašeho a ten bez problémů zavěsil do odkryté sítě. Na ledě to velmi vřelo a odráželo se to i na počtu trestných minut. V patnácté minutě se nechali vyloučit Tomáš Mikúš a Ondřej Beránek a Energie šla do tří. Dvojité přesilovky už hosté využili, na konci úspěšné kombinace stál Zdeněk Doležal. Na trestnou lavici ještě putoval obránce Dalimil Mikyska a Budějovičtí díky tomu dokázali srovnat. Nahození Alberta Michnáče dorazil za Novotného záda Adam Raška.

Do druhé dvacetiminutovky Karlovarští vlétli s velkým tempem. Ve 23. minutě nejprve protlačil kotouč za ležícího Čiliaka Martin Kohout. Hned po něm se poté úspěšně trefil Tomáš Redlich a Karlovy Vary znovu odskočily na dvoubrankové vedení. Hra se poté srovnala a obě mužstva měla své příležitosti, nikomu se ale nedařilo prosadit. Od 36. minuty domácí vystřídali brankáře a místo Filipa Novotného naskočil Patrik Hamrla. Až ke konci třetiny Petr Šenkeřík parádně nabil Martinu Weinholdovi, jenž propálil hostujícího gólmana zpoza levého kruhu.

Třetí část začala už takřka za rozhodnutého stavu. Domácí hokejisté svůj pohodlný náskok ještě zvládli navýšit. Svůj premiérový gól si připsal střelou z mezikruží Jakub Lauko. Od Západočechů to ale nebylo vše. První branku v dresu Energie si v přesilovce připsal také obránce Daniel Kowalczyk, když od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Své početní výhody ale využili i hosté, Albert Michnáč jako jediný prostřelil Patrika Hamrlu. Pak se ale nechal vyloučit jeho spoluhráč Adam Raška, což energetici znovu potrestali. Podruhé hned po vhazování skóroval Jakub Lauko. Energetici tak svého soupeře deklasovali hned osmi brankami.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Za další sehraný těžký přípravný zápas s výborným soupeřem jsme rádi. Myslím si, že Budějovice ukázaly, že nechtějí hrát v roli nováčka. Měly velmi dobře poskládaný tým. Ikdyž měly trochu problémy s přípravou, tak nás dokázaly potrápit zejména v první třetině. Pozitivní věcí je pro nás hlavně zlepšená produktivita, oproti předchozím utkáním. Dát osm gólu takhle silnému soupeři je pro nás povzbuzující. Jemný optimismus je i směrem k přesilovým hrám, kterých jsme měli poměrně hodně a jejich úroveň a sehranost už byla na mnohem lepší úrovni. Co se týče oslabení, o ty jsme také nabyli ochuzeni. Nejsme spokojeni s tím, že jsme z nich inkasovali všechny tři soupeřovy branky, což by nás mohlo v jiných zápasech mrzet a stát nás body. Budeme se muset zaměřit na tyto nestandartní situace. Doufám že nám výsledek a předvedená hra do budoucna pomůže.“

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): ,,Tady není moc o čem debatovat. Dokázali jsme dobře bruslit jen půlku zápasu. Po první přestávce jsme dvakrát ztratili v útoku puk, za což nás Energie potrestala dvěma brankami. V tom momentě jsme defacto přišli o veškeré naše momentum. Došla nám šťáva a napadaly nám góly do naší sítě.“