Dobrý začátek na Vervu nestačil

HC Verva Litvínov - HC Energie 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Ačkoli se Energie do třetího přípravného utkání vrhla po hlavě a dostala se do jednobrankového vedení, ve druhé periodě se podkrušnohorské derby otočilo na stranu Vervy. Ve třetím dějství Západočeši zápas i díky dvěma trefám Tomáše Rachůnka zdramatizovali, na pomyslné body si ale sáhl Litvínov.
Příprava na sezonu, přát., út 14.8.2018, ZS Ivana Hlinky
5:4
1:2, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Baránek (Helt), 24. Strejček (Gerhát, Trávníček), 33. Hanzl (Tůma, Helt), 45. Černý (Doudera), 59. Kubát – 4. Flek (Balán, Šenkeřík), 6. Vágner (Havránek), 52. Rachůnek (Stloukal), 60. Rachůnek (Flek). Rozhodčí: Bejček, Petružálek – Frodl, Klouček. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2089. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
Litvínov: Petrásek (Janus) – Šesták, Doudera, Strejček, Hunkes, Kubát "A", Baránek, Romančík – Trávníček, Černý, Lukeš, Gerhát, Matoušek, Hübl, Helt, Tůma, Jurčík, Jícha, Hanzl, Jánský
Karlovy Vary: Závorka (Novotný) – Kovačevič, Podlipnik, Bernáth, Vágner, Sičák, Šenkeřík, Šafář, Tomeček – Flek, Havránek, Kverka, Švec, Křemen, Mikúš, Rachůnek, Skuhravý, Gorčík, Lyszczarczyk, Balán, Stloukal

Buď u toho s námi! Vstupenky na přípravu kupuj ONLINE

Do utkání se oba celky pustily s plnou parádou. Ihned v první minutě se radovali domácí, když Marek Baránek od modré čáry přesně trefil volné místo za Závorkou. Odpověď Karlovarských přišla o tři minuty později, v přesilové hře našel Balán zcela neobsazeného Jakuba Fleka, který přesnou střelou pod víko rozvlnil síť za Petráskem. Do další akce se ale dostal Litvínov, Filip Helt však minul hostující svatyni při úniku dvou na jednoho. Nevyužitou šanci Vervy ale bleskově potrestala Energie v šesté minutě. Lukáš Vágner lehkou střelou po zemi překvapil brankáře domácích a poslal Karlovy Vary do jednobrankového vedení. Ještě nebyla ani polovina prvního dějství a zimním stadionem se rozeznělo břevno karlovarské branky po střele Šestáka. Hra se následně poněkud uklidnila. Ačkoli energetici bombardovali Petráskovu svatyni, domácí gólman se nenechal rozhodit. O velkou šanci Karlových Varů se ve 13. minutě postaral mladík Adam Křemen, ale bekhendová střela nikterak neohrozila branku chemiků. Energie si vytvářela větší počet šancí, trápila ji ovšem koncovka. Verva pohrozila hostům, když se na ledě objevil Černý, ale brankář Karlovarských perfektně zasáhl. První třetinu dohrály oba týmy v poměrně klidném režimu, Litvínov ještě toužil po srovnávací brance, ale překonat Tomáše Závorku se litvínovským hráčům již nepodařilo. Po kabin odcházeli radostněji energetici, kteří byli v jednobrankovém vedení.

Litvínov nastoupil do druhé třetiny mnohem aktivněji, z čehož také pramenila následná branka. Ve 23. minutě ve vlastním oslabení ujel Gerhát spolu s Janem Strejčkem, ten vypálil z mezikruží a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Závorky. Několik sekund po vstřeleném gólu zvedl fanoušky domácích ze sedaček Jurčík, který těsně minul šibenici v Závorkově bráně. O dvě akce za sebou se pak zasloužili hosté. V úniku jeden na jednoho se Jakubu Flekovi nepodařilo znovu přemoci Petráska. Ani následný pokus Kverky ve 33. minutě nezapadl mezi betony litvínovského brankáře. Na Závorku ale také čekala ve stejném čase střelecká smršť. Jánský z bezprostřední blízkosti nedokázal zasunout kotouč za gólmana energetiků, na dorážku od Hübla čekal připravený Závorka. Brankář Karlových Varů měl plné betony práce, po těchto dvou akcích přišel ještě Jakub Černý, kterému se nepodařilo dostrkat puk za Závorku. Na Martina Hanzla, však byla lapačka Závorky krátká. Domácí dostal výtečnou přihrávku od Tůmy mezi kruhy, vypálil z první a překonal brankáře Energie. Zbytek druhé třetiny se ještě Litvínov zasloužil o několik parádních střel, ale Tomáš Závorka byl připravený. Karlovy Vary se do větší šance už nedostaly. Vervě se tak během druhé dvacetiminutovky podařilo otočit utkání na svou stranu.

Po začátku třetí periody se dostal ihned do šance Flek, ale orazítkoval jen mantinel za Petráskem. Stejně tak skončila střela Tůmy, kterému střela z první nesedla. Ve 44. minutě se na trestnou lavici přemístil Romančík. I když Vervě chyběl jeden hráč na ledové ploše, přesto se po chybě energetiků ve středním pásmu dostala na kotouč, Jakub Černý vzal střelu na svou hokejku a posílal chemiky do dvoubrankového vedení. Týmy si střídavě vytvářely šance, ale chybovaly v koncovce, kdy mířily buď nepřesně, nebo čelily výtečným zákrokům obou brankářů. V 50. minutě předvedl pěknou souhru Stloukal se Šenkeříkem, ale obrana litvínovských hokejistů si s jejich pobytem v útočném pásmu poradila bez problémů. Gólové manko se podařilo snížit devět minut před sirénou Tomáši Rachůnkovi, jenž dostal nabito od Stloukala a bekhendem vyzrál na Petráska. Do šancí se rázem pouštěly oba celky. Dvě minuty před koncem zápasu si zahrála Energie přesilovou hru, když na trestnou lavici zamířil Matoušek za vysokou hůl. Do prázdné karlovarské brány se v čase 58:59 trefil Karel Kubát. Konec však ještě nebyl. Nedůsledná obrana Vervy nechala za svými zády volného Tomáše Rachůnka, který nahodil na Petráska a když se domácí brankář snažil přikrýt puk, náhle se objevil za brankovou čárou. Více už ale hosté nestihli.