Dorost dokázal otočit s Boleslaví a bere dva body

Na začátku utkání už to vypadalo, že Bruslaři mají zápas ve své hrsti. Energetikům se ale nakonec stačilo rozkoukat a po dvou třetinách, kdy prohrávali 0:2, se jim podařilo v poslední části srovnat na 2:2. O vítězi sice rozhodlo až prodloužení, ale nejen, že karlovarský tým vybojoval dva body, také po čtyřech vzájemných zápasech, vyhrál nad týmem z Mladé Boleslavi.
Extraliga dorostu, II. 15, čt 17.2.2022
Ml.Boleslav
3:2p
0:1, 0:1, 2:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 43. Váňa (Poizl, Smýkal), 59. Šmíd (Pastor, Pavelec), 63. Váňa – 5. Šindelář (Šachl), 30. Sypecký (Lisler) .
Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Kaiser
vyloučení1:2
využití0:1
diváci49
Karlovy Vary: Ebenstreit – Kubíček René (C), Mähler, Anton (A), Smýkal, Postl – Pavelec, Pastor, Šmíd, Bálek, Zahejský, Poizl, Holejšovský, Váňa (A), Mikeš, Šilhan
Ml.Boleslav: Hora – Vlasák (A), Kubíček Richard, Sypecký, Průšek, Skok, Halman – Lisler, Hradec (C), Vítek (A), Steklý, Král, Hasman, Gron, Šindelář, Šachl, Dobner, Havránek

V úvodní třetině se na ledě rychleji rozkoukal tým z Mladé Boleslavi, kdy v páté minutě otevřel skóre David Šindelář. Kotouč se mu po přihrávce Petra Šachla podařilo procpat mezi betony karlovarského gólmana. I nadále měli více šancí Bruslaři, kteří nechtěli pustit domácí tým k puku. Po dvanácté minutě se ale strany prohodily a v útočném pásmu se snažila držet Energie. Ke konci třetiny se hráči umístili do středního pásma, odkud se pořádně nemohl ani jeden tým dostat. Necelou minutu před koncem třetiny, nenechali karlovarští hráči v klidu hostujícího brankáře, když se pokoušeli využít přesilovou hru. Ta se jim ale nepodařila.

Karlovarští po přestávce byli na ledě více aktivnější, než v předchozí části. Více se snažili držet na kotouči a snažili se kombinovat před mladoboleslavským brankářem. V polovině se hra opět přesunula do středního pásma, odkud se k Ebenstreitovi nebezpečně přiblížil Vojtěch Hradec, který zkusil zakončit střelou mezi betony. Domácí gólman však včas zareagoval. V polovině třicáté minuty, šel na trestnou lavici za podražení Nick Mähler. Toho po necelých dvaceti vteřinách využil Jiří Sypecký, který z mezikruží propálil domácího Ebenstreita. Do konce druhé části se více držel v útočném pásmu karlovarský tým.

A tam kde Energie před přestávkou skončila, tam také v poslední třetině pokračovala. Ve 42. minutě překvapil střelou Matyáš Váňa, který se z pravého kruhu prokličkoval mezi hostujícími obránci a jeho střela pak proletěla kolem Davida Hory. Karlovarští si kotouč hlídali a Bruslaře moc ke slovu nepouštěli. Deset minut před koncem nakonec Mladá Boleslav získala puk a snažila se jej držet co nejdál od své branky. O tom, že se bude prodlužovat, nakonec rozhodl Zdeněk Šmíd, který necelou minutu před koncem utkání skvěle vymíchal hostujícího gólmana a před sebou měl pak prázdnou branku, do které s lehkostí zakončil.

Ačkoliv v prodloužení začali lépe Bruslaři a k nebezpečné střele se dostal z pravého kruhu David Šindelář, na výhru to nestačilo. V 63. minutě se dostal do úniku Matyáš Váňa, jehož druhá branka přinesla karlovarskému týmu dva body.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme vstoupili tak, že jsme bohužel zase začali prohrávat o dvě branky. Nicméně musím říct, že jsme šli s plánem do toho, že chceme hrát totální forček, což si myslím, že se nám ve druhé třetině dařilo. Myslím, že tím totálním forčekem jsme udusili soupeře a postupně jsme se vyškrábali zpět do hry, až jsme měli to štěstí, že jsme rozhodli v prodloužení.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Z naší strany to byl špatný zápas. Karlovy Vary si ho zasloužily vyhrát, protože byly aktivnější a třetí třetinu nás skoro nepustily z pásma. My jsme si koledovali o ten gól, kde jsme ho poté dostali. Další chyba byla prodloužení. Gratuluji Varům, protože hrály opravdu dobře.“