Dorostenci vstoupili do osmifinále porážkou

Nelehký úkol čeká na mladé energetiky. Karlovarští dorostenci v úvodním klání s Libercem v rámci osmifinálové sérii ani jednou nepřekonali brankáře soupeře a padli 0:2. Bílí Tygři tak pojedou do lázeňského města s mečbolem.
Extraliga dorostu, OF1, st 9.3.2022
Liberec
2:0
0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 33. Janata (Jakubec), 37. Fiala (Špilka).
Rozhodčí: Valda - Kettner, Povová
vyloučení7:6
využití0:0
oslabení1:0
střely na branku28:26
diváci68
Liberec: Hambálek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec, Král – Maxin, Hrabčák, Pekař, Fiala (A), J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata (C).
Karlovy Vary: Dybal – Kočí (A), Postl, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Adámek, Zahejský, Šmíd, Váňa (A), Handl, Pavelec, Csabi (C), Pastor, Zeman.

První třetina přinesla vyrovnanou podívanou. Velkou šanci měl už po třech minutách Pavel Průšek, který z dorážky těsně přestřelil. Na druhé straně zas nebezpečně střílel Adámek, jehož pokus z mezikruží skvěle vyškrábl Hambálek. Dvě příležitosti nabídli našim hráčům energetici sami chybami v rozehrávce, Radek Janata ani Imrich Maxin ovšem nájezdy na reprezentačního gólmana Dybala nezužitkovali.

Prostřední dvacetiminutovku odstartovala nenápadná střela v přesilovce, Marek Macháček z úhlu zaskočil brankáře a trefil tyč. Na druhé straně se poté zaskvěl Vojtěch Hambálek, když zlikvidoval únik Šmída. Na první gól se čekalo do 33. minuty. Při vlastním oslabení si oblouček Jaromíra Péreze našel kapitán Radek Janata a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Za dalších 189 sekund se domácí radovali znovu. Mezi kruhy plácl do puku Samuel Fiala a i trošku se štěstím překonal Dybala - 2:0.

V úvodu třetí části hráli Liberečtí přesilovku, ale paradoxně v ní málem inkasovali. Západočeši měli dvě obrovské šance, které však – ať už vinou nepřesného zakončení či skvělého Hambálka – využít nedokázali. Vítězství mohl Bílým Tygrům definitivně pojistit Milan Tadeáš Jobek, jehož smělý průnik hasil až brankář. Karlovarští ještě v závěru hráli v šesti proti čtyřem, naši hokejisté ale i díky velkému množství zblokovaných střel soupeře k větším šancím nepustili.

V sérii tedy Liberec vede 1:0 a v pátek se na karlovarském ledě může pokusit o postup.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Parádní a těžký zápas. S Vary se už za tuto sezónu dobře známe, byly na nás připravené. Bylo to hodně o prvním gólu a když jsme se prosadili v oslabení, kluci se uklidnili. Pak si myslím, že už jsme byli trošku lepší. Ale byl to boj, viděli jsme skvělé mládežnické utkání a souboj o každý metr ledu. Určitě nám může psychicky pomoct, že jsme nedostali gól, Vojtěch Hambálek zachytal skvěle. Rozhodně není nic hotové, v pátek jedeme do Varů, budeme hrát na malé hale a bude to ostré."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Do zápasu jsme vstoupili extrémně nervózně, první třetina se nám nepovedla. Díky našemu gólmanovi bylo ale skóre vyrovnané. Na startu druhé části jsme pro změnu měli dvě tutovky a brankář podržel také soupeře. Ve vlastní přesilovce jsme pak dostali nešťastný gól, který byl dnes rozhodující."