Dorostenecké derby je naše! V nájezdech rozhodl Váňa

Karlovarští dorostenci zvládli druhé západočeské derby v této sezoně! V utkání plném zvratů na ledě Plzně prohrávali ještě dvě minuty před koncem, pak ale srovnal Handl a o výhře energetiků rozhodl v samostatných nájezdech Matyáš Váňa, který v utkání zapsal ještě dvě asistence. Karlovaráci tak svému soupeři oplatili porážku z úvodního vzájemného souboje.
Extraliga dorostu, 13. kolo, čt 28.10.2021
Plzeň
3:4sn
Branky a nahrávky: 11. Benák (Jiříček), 51. Eichler (Bílek, Hořejší), 54. Jiříček (Hořejší, Lučan) – 37. Adámek (Csabi, Holejšovský), 45. Csabi (Váňa, Kubíček), 58. Handl (Adámek, Váňa), rozh. náj. Váňa.
Rozhodčí: Kosnar - Thuma, Stanko
vyloučení5:3
využití1:2
střely na branku30:29
diváci44
Plzeň: Jansa – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Holubec, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec (A), Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.
Karlovy Vary: Dybal – Kočí (A), Postl, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Adámek, Šmíd, Váňa (A), Handl, Šilhan, Pavelec, Csabi (C), Pastor, Holejšovský, Zeman.

Hned po dvaceti vteřinách měl velkou šanci Adam Benák, jenomže z brankoviště bekhendem těsně minul bránu. Stejný hráč záhy střílel z levého kruhu ale střelou přes obránce opět minul cíl. Na druhé straně pálil obránce Kočí, Jansa vyrazil puk do rohu. Krátce na to už se ale poprvé měnilo skóre. Adam Jiříček našel od mantinelu před brankou zcela volného Adama Benáka, který pouze nastavil hokejku a puk si následně našel cestičku do branky. Třetí šance plzeňského útočníka už musela skončit brankou. Druhý gól mohl přidat Jan Kučera, ten si udělal prostor u pravé tyčky, poté plzeňský útočník mířil do bližšího rohu, do stejného prostoru ovšem směřovala i lapačka brankáře Energie. Po dvaceti minutách hry tak vedla Škoda o jednu branku.

Prostřední dějství začalo velkou šancí Energie. Dybal vyhodil kotouč až na útočnou modrou čáru, následně se před Jansou zjevil zcela sám Radim Handl, domácího brankáře ale střelou mezi betony nepřekonal. Vzápětí hosté dostali výhodu první početní hry, skóre se však neměnilo. Už při rovnovážném stavu se Petr Makovec po hezké kličkované dostal až před Dybala, avšak střela k pravé tyči se neujala. Brankář Karlových Varů se vyznamenal i proti svižné ráně Denise Řehoře. Krátce za polovinou dnešního střetnutí se více začínaly ozývat Vary. Po chybě v domácí rozehrávce jel sám na Jansu Radim Handl, střelou mezi betony ale plzeňského brankáře nepřekonal. Poté se Zdeněk Šmíd natlačil až na brankoviště, Jansa ač byl mírně atakován, udržel puk pod svou lapačkou před brankovou čárou. Vzápětí už Vary ale vyrovnat dokázaly. Nejprve Adámek ze stoprocentní šance poslal puk jen do betonu brankáře, avšak akce pokračovala, Adam Csabi orazítkoval levou tyč a pohotový Matyáš Adámek propasíroval kotouč do branky.

Třetí třetina nabídla skvělou podívanou. Nejprve hostující Nick Mähler hledal mezeru mezi betony, tam ovšem nebyla. Z další šance už šly Vary ovšem do vedení. Jansa skvěle vychytal střelu Váňi, leč na dorážku Adama Csabiho z pravé strany už nestačil. Plzeň byla vývojem hry mírně opařená, navíc díky vlastní nedisciplinovanosti mohli hosté z další početní výhody zvýšit svůj náskok. Nestalo se. Naopak už při rovnovážném stavu na ledě našel Bílek u pravého mantinelu Josefa Eichlera, který skrytou ranou nachytal hostujícího brankáře u bližší tyče. O tři minuty později si dokonce Škoda vzala zpět ztracené vedení. Nabito na modré čáře dostal Adam Jiříček a plzeňský obránce prostřelil vše co mu stálo v cestě. Avšak ani tentokrát domácí vedení neudrželi. Dvě a půl minuty před koncem přenechal Adámek puk Radimu Handlovi, který z mezikruží dokázal srovnat na 3:3 a poslal utkání do prodloužení.

V něm byly šance na obou stranách, ovšem jak Adam Csabi, tak Denis Řehoř své nadějné pozice nezužitkovali. O držiteli druhého bodu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za domácí se v první sérii přesnou ranou prosadil Adam Benák, bohužel na jeho zásah již nikdo nenavázal. Energie dokázala prostřelit Daniela Jansu dvakrát, vítěznou branku si na svůj účet připsat Matyáš Váňa. Karlovy Vary tak oplatily domácím porážku z vlastního ledu, kdy se Plzeň radovala rovněž po nastaveném čase.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Vyrovnaný zápas, který měl svou kvalitu. Potkala se dvě dobrá mužstva, zápas měl nasazení a nám trenérům se zápas líbil. Utkání bylo nahoru dolů, jednou jsme vedli my, poté oni. Nás srazila oslabení, kterých jsme měli hodně. Před koncem se nám povedlo otočit zápas, jenomže jsme se opět nechali vyloučit a dali jsme soupeři šanci na vyrovnání. Co nejvíce takových kvalitních utkání.“

Václav Skuhravý (HC Energie Karlovy Vary): „Plzeň hrála dobře, zatímco my první dvě třetiny nic moc. Přehrávali nás, měli hodně šancí, nás podržel brankář Dybal. Od poloviny zápasu jsme se již dostávali do tempa, podařilo se nám vyrovnat a ve třetí třetině jsme skóre dokonce otočili. Bohužel jsme pak měli dva zbytečné fauly, které nás málem stály zápas. Plzeň otočila z 1:2 na 3:2, poté jsme ale dostali přesilovou hru my a bylo to zase srovnané. Prodloužení bylo vabank, hodně se bruslilo, bylo to nahoru dolů. Nájezdy už jsou loterie, spíše o štěstí a toho jsme dnes měli více.“