Druhá výhra v řadě, omlazená sestava Energie si vyšlápla na Kladno

Karlovarští nevyrazili do Rakovníku v plné sestavě, přesto podali jistý a přesvědčivý výkon. Pomohl jim výborný vstup do utkání, po dvou minutách hry se trefil Robert Šlechta (na snímku). Rytíře trápila nepřesnost v koncovce, a především dobře chytající Petr Hamalčík. Kladenským svitla naděje ve 46. minutě, kdy se jim povedlo snížit na 2:4. Západočeši ale dokázali bleskurychle odpovědět a vzít si tříbrankové vedení zpět, které udrželi až do závěrečné sirény.
Příprava na sezonu, přát., čt 25.8.2022, ZS Rakovník
Kladno
2:5
0:2, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 31. Kubík (Ticháček, Plekanec), 46. Procházka (Ticháček) – 3. Šlechta (Adámek, Krajčík), 20. Vondráček, 26. Redlich (Jiskra), 34. Redlich (Jiskra), 46. Hladonik (Bernad)
Rozhodčí: Hucl, Šindel – Malý Ondráček
vyloučení4:4
využití2:1
oslabení0:1
diváci932
Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar, Veber – Kubík, Plekanec, Filip -. Michnáč, Zikmund, Melka – Procházka, Indrák, Beran – Bláha, Babka
Karlovy Vary: Hamalčík – Bernard, Kočí, Havlín, Tůma, Dorot, Krajčík, Anton – Beránek, Hladoník, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kružík – Kohout, Baláž, Vondráček – Adámek, Botoš, Šlechta

Úvod zápasu vyšel hostujícímu celku výborně. Ve třetí minutě přišel první tlak do brány, Robert Šlechta byl před brankovištěm dostatečně důrazný a dostal kotouč do sítě – 0:1. Na druhé straně se poté dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu Plekanec a za chvíli to zkoušel zblízka Indrák. Ani jeden z nich ale neuspěl. Tři minuty před koncem úvodního dějství měl srovnání na hokejce Beran, který dostal přihrávku do skvělé pozice. Brankář Petr Hamalčík se ale zaskvěl a udržel vedení svého týmu. Karlovy Vary tak mohly přidat druhý zásah. Při Zikmundově vyloučení pálil nebezpečně Vondráček a Ondřej Beránek dorazil volný kotouč v poslední sekundě do odkryté klece – 0:2.

Hosté navíc byli nebezpečnější i ve druhé části. První jejich veliká šance ještě gólem neskončila, po druhé už ale odskočili o tři branky. Jiskra přihrál Tomáši Redlichovi zpoza brány mezi kruhy a kladenský odchovanec vypálil přesně – 0:3. Rytíři se chytili až v první početní výhodě. Ticháček posunul puk na pravý kruh na Adama Kubíka a ten ze své oblíbené pozice nezaváhal – 1:3. Další přesilovkou už si ale domácí nepomohli. Tomáš Redlich se dostal v oslabení do úniku a kotouč smolně propadl až za záda Landona Bowa – 1:4.

Rytíři se dokázali soupeři přiblížit až při další přesilové hře. Martin Procházka dostal od Kubíka nabito na pravém kruhu a dělovkou rozvlnil síť – 2:4. Radost na rakovnickém stadionu však neměla dlouhého trvání. Karlovarští hned z další akce domácí přečíslili a Jan Hladonik po pěkné přihrávce zakončoval za přesouvajícího se Bowa – 2:5. Kladno se poté ještě tlačilo za snížením a zdramatizováním závěru, karlovarskou defenzivu ale nepřekonalo.

Jakub Grof (HC Energie Karlovy Vary): Nastoupili jsme opět v mladší sestavě, s mladšími kluky, ale na hře to nebylo znát. Předvedli jsme povedený výkon, napadaly nám branky a hlavně obětavým přístupem v obraně jsme zápas zvládli.