Energetici nadělili svému kapitánovi k tisícovce velkolepý obrat!

Nejprve se decentně oslavila tisícovka Václava Skuhravého a týmy se do sebe mohly pustit. Byla to vyrovnaná a tvrdá hra, plná šancí a krásných brankářských zákroků. Energetici dlouho nemohli najít recept na Kloučka, až dvě minuty před koncem srovnal Martin Kohout. Ten se pak prosadil také v závěru dvacetiminutového prodloužení, byť jeho gól museli přezkoumávat videorozhodčí i poté na základě trenérské výzvy oba hlavní sudí, a rozhodl tak o prodloužení série minimálně o jeden zápas.
Tipsport extraliga, PK3 , so 13.3.2021
Pardubice
2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 58. Kohout (Flek, T. Rachůnek), 78. Kohout (T. Rachůnek) – 25. Poulíček (Blümel, Paulovič). Stav série: 1:2.
vhazování46:48
Karlovy Vary: Novotný – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, D. Mikyska, Zábranský, Pulpán (A), Klejna – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Vondráček (A), Skuhravý (C), O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, T. Mikúš, Šik.
Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – L. Horký, O. Roman, Rohlík – Pochobradský, M. Kratochvil, A. Kosticyn.

Třetí zápas série předkola play-off se nesl ve znamení oslav 1000. zápasu Václava Skuhravého v nejvyšší soutěži. Právě on mohl hned v první minutě poslat karlovarský celek do vedení, po Beránkově krásné přihrávce však nedokázal dotáhnout do konce bekhendový blafák. Utkání bylo od začátku vyhrocené, prakticky při každém přerušení u brankáře docházelo k potyčce. Při té největší se do sebe pustili Zábranský s Camarou, rozhodčí je ale k větší šarvátce nepustili. Krátce na to byla k vidění parádní hokejová kombinace, Rachůnkovi ale těsně před zakončením puk přeskočil čepel. Celkově předváděly oba celky v prvním dějství atraktivní hokej, několik skvělých zákroků Novotného i Kloučka však změnu stavu nepřipustily.

Hned na úvod druhé třetiny si přichytali hosté pro Energii dárek v podobě přesilové hry. Stejně jako v předešlých zápasech série s Pardubicemi nebyly přesilovky nejsilnější stránkou karlovarského celku, naopak Východočeši s touto disciplínou žádné problémy neměli. Kowalczyk se totiž provinil vyhozením puku mimo hřiště a Pardubice krásnou kombinací nabídnutou početní výhodu využily zásluhou Patrika Poulíčka, jenž připravený na brankovišti jen doklepával do odkryté branky. Výkon Energie ve druhé třetině už nebyl tak dobrý jako v části první. Moc se nedařily přihrávky, puky odskakovaly, hrálo se však poměrně tvrdě, na což jsme od energetiků nebyli v průběhu sezony vůbec zvyklí.

Třetí část začali domácí sice aktivně, po pár minutách je ale zlomilo vyloučení kapitána Skuhravého. V cestě za obratem a vyrovnáním série tak nejprve stálo dvouminutové oslabení. Energetici jej ustáli a hned v zápětí mohli srovnat, Flek se snažil s pukem objet bránu a zakončit, Klouček ho ale výborně vychytal. Domácí se stále snažili, hostujícího brankáře se jim ovšem ani za nic nedařilo překonat. Nahození, střely, za Kloučka zkrátka nemohlo projít vůbec nic. Pět minut před koncem přišla ještě přesilovka pro domácí, která byla sehrána velmi dobře, branku ale domácí nevytěžili. Až čtyři vteřiny po jejím konci Martin Kohout přesně usměrnil Flekovu střelu a vyrovnal stav zápasu. Utkání tak zamířilo do dvacetiminutového prodloužení.

V prodloužení byli domácí jasně aktivnější a mohli hned po chvíli rozhodnout. Střelec vyrovnávací branky Martin Kohout se totiž dostal do samostatného úniku, skvělého Kloučka ale nepřekonal. Následně přišla pro domácí přesilová hra, ani z ní však branka nepadla, ačkoliv šance byly, kupříkladu Flek z levé strany trefil jen tyčku. Pardubice se také dostaly do hry, jejich akce nicméně troskotaly na neuvěřitelných zákrocích Filipa Novotného. Hrálo se pořád dál, na hráčích už byla znát únava. Energie si krátce před koncem prodloužení vytvořila ještě jeden obrovský tlak, který skončil kotoučem v hostující síti. Martin Kohout se důrazně natlačil do brankoviště, sebral puk Kloučkovi takřka z náruče a i za přispění dvojice pardubických obránců nakonec touš dostal až za brankovou čáru. Po poradě s videorozhodčím i následném vlastním úsudku na podnět trenérské výzvy sudí gól uznali, Energii se tedy podařilo dokonat obrat a série bude v KV Areně pokračovat i v neděli.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme opět výborný vstup do utkání, ale už potřetí v této sérii se nám z toho nepodařilo vytěžit gól. V průběhu toho zápasu, hlavně ve druhé třetině, měly Pardubice mnoho šancí, ale zachránil nás Filip Novotný. Pro nás bylo dobré, že jsme skoro celou sezonu zvládali zápasy ve třetích třetinách otáčet. I přesto, že jsme prohrávali 0:2 na zápasy a prohrávali jsme i před třetí třetinou, tak jsme věřili a za tu třetí třetinu, kdy jsme takřka přišpendlili Pardubice k vlastní bráně, si vyrovnání zasloužili. Prodloužení už bylo jen o štěstí a jsem rád, že jsme ho měli my.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Podali jsme velmi dobrý výkon, byli jsme prakticky celý zápas lepší, bohužel jsme dnes neproměnili šance. To, co nám tam napadalo ve druhém zápase, se nám dnes nepodařilo.