Energetici neuspěli proti Pardubicím

Utkání s Pardubicemi bylo herně celou dobu celkem velmi vyrovnané, energetikům ale od začátku chyběla přesná koncovka. Dynamo se teprve ve druhé třetině dostalo do dvoubrankového vedení, které se alespoň podařilo v poslední části snížit Petru Koblasovi. Energetici i přes velký tlak na branku neuspěli a tři body ze zápasu si odváží pardubický tým.
Tipsport extraliga, 22. kolo, pá 25.11.2022
Pardubice
1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 46. Koblasa (O. Beránek, Černoch) – 22. Zohorna (R. Kousal, Radil), 31. Říčka (Radil, Čerešňák), 60. Košťálek
diváci2805
Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), Havlín, Bernad – Rachůnek (A), Gríger, Chalupa – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, Kohout – Rulík, Osmík, Kružík
Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal (A), Zohorna (A), Radil – Říčka, Cienciala, Matýs – Paulovič, Poulíček (C), Koffer – Rouha, Rákos, Urban

Úvodní třetina nepřinesla žádnou branku. Ačkoliv se kotouče hned po buly ujali hosté a vydali se s nim do útočného pásma, nedokázali včas vystřelit. Prvních pár minut bylo pro oba týmy spíše rozehřívacích. V páté minutě měl větší příležitost zakončit Tomáš Redlich, jeho střela ale byla včas vyražena Dominikem Frodlem. V sedmé minutě měla Energie možnost využít první přesilovou hru, kdy na trestnou lavici usedl Robert Kousal za vysokou hůl. K využití této šance se dostal Petr Koblasa, který hned po vhazování poslal dělovku na Frodla, která ale skončila v jeho lapačce. Příležitost měl i Martin Kohout, jeho střela ale byla odražena betony hostujícího brankáře. Jen co se pardubičtí vrátili na led v plné sestavě, o minutu později se ocitli v početní výhodě. Na trestnou lavici se dostal Tomáš Havlín za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Karlovarský gólman neměl tolik práce, jako jeho soupeř. Kotouče se na ledě dařilo více držet energetikům, kteří Pardubice nepustili ke slovu a oslabení tak přežili. V dalších minutách se karlovarští dokázali držet v útočném pásmu, hosté jim však bránili vytvořit zakončovací kombinaci. Pardubice se nakonec dokázali probojovat i před karlovarskou branku, kde se jim nepodařilo přesně zakončit a po Habalovo zákroku se strhla mezi hráči krátká potyčka, kterou rozhodčí uklidnili. Necelých dvacet vteřin před koncem se opět otevřely dveře trestné lavice, na kterou šel za sekání Petr Koblasa.

Do druhé dvacetiminutovky naskočili energetici ve čtyřech. Dynamo se tak celou dobu jejich přesilové hry drželo v útočném pásmu, což se jim nakonec vyplatilo. Vteřinu před koncem karlovarského oslabení otevřel skóre ve 22. minutě Tomáš Zohorna, který se po nepovedené střele Roberta Kousala ujal kotouče přesně zakončil za Habalovo záda. Pardubičtí se nadále po této brance drželi před domácí brankou. Ve 25. minutě měla Energie možnost stav srovnat, po vyloučení Lukáše Radila za faul kolenem na Joona Huttulu, který v bolestech dojal na střídačku. K šanci skórovat se dostal Michal Plutnar, Tomáš Rachůnek či Lukáš Pulpán, jejich střely však dokázal zpracovat Dominik Frodl. Následně se hrálo na obou stranách, kde se ale ani jednomu týmu nedařilo zůstat v útočném pásmu. Domácí se ve 29. minutě dostali opět do oslabení za sekání Lukáše Pulpána. Pardubice během přesilové hry vyslali několik ran na karlovarskou branku. Nakonec vteřinu po vypršení trestu zvýšil stav na 2:0 Robert Říčka, jenž dokázal dělovkou propálit Vladislava Habala. Energetici se pomalu přesouvali do útočné třetiny. K rychlejšímu přesunu a zakládání kombinací jim dopomohl trest ve 35. minutě Davida Musila za podrážení. Do konce druhé třetiny se jim ale nepodařilo po několika pokusech přesně zakončit.

V poslední části zápasu energetici pokračovali tam, kde skončili. Po buly se dostali do útočného pásma, kde to Jiří Černoch zkusil z pravého kruhu, na Dominika Frodla ale nevyzrál. Po dvou minutách od začátku třetiny si šel odpykat trest za vysokou hůl Tomáš Havlín. Hosté se tak automaticky přesunuli před Habalovo branku, kde zakládali útočnou kombinaci. K přesné střele se ale nedostali a karlovarským se podařilo vyhodit puk do bezpečí. Ve 45. minutě se pardubický brankář vrhnul pod nohy Davidu Bernadovi, což se mu stalo osudným. Na dvě minuty šel odpykat jeho trest za podrážení Tomáš Urban. Energie dokázala využít přesilovou hru a půl vteřiny před koncem početní výhody snížila stav na 2:1. Ondřej Beránek ujel po levé straně a našel najíždějícího Petra Koblasu, který střelu zamířil přesně do brankové sítě. Karlovarští se po této brance dál drželi v útočném pásmu, pardubičtí se je ale důrazně hlídali. K šanci srovnat se dostal Martin Kohout, který sám ujížděl na Frodla, před zakončením byl ale zastaven jedním z hostujících obránců. Karlovarští se usilovně snažili prostřelit Dominika Frodla a soupeřovo obranu několika střelami, ale neúspěšně. Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Ondřej Matys, bekhendová klička neokouzlila Habala a kotouč chytil do lapačky. Následně se domácí opět usadili před pardubickou klec, odkud to zkusil Dávid Gríger či Tomáš Redlich, ale nepřesně. Energetici zkusili zariskovat a tři minuty před koncem šli na led v šesti. To nakonec energetikům nepomohlo a necelých dvacet vteřin před koncem vstřelil do prázdné karlovarské branky Jan Košťálek.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme šli s tím, že si chceme pohlídat hru Pardubic a chtěli jsme rychle otáčet hru a posouvat kotouče, což se nám dařilo celé utkání. Ve druhé třetině se nám nepodařilo ubránit dvě oslabení, i když to jedno bylo už po konci, ale nedokázali jsme vyhodit a soupeř nám odskočil. My jsme ale věřili, že když budeme plnit to, co jsme chtěli a kluci to plnili celou dobu, že bychom mohli utkání dorovnat. Povedlo se nám snížit na 2:1, ale soupeř nás poté nepustil do předbrankového prostoru a neodrazilo se nám to. Pardubice berou tři body a gratulujeme jim. Musíme ale pochválit naše hráče, hráli výborně, drželi se celou dobu plánu, který jsme chtěli hrát, ale nepovedlo se nám to. Musíme navázat tímto výkonem v neděli ve Vítkovicích.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Byl to opatrnější hokej. Karlovy Vary si nás trochu hlídaly, neotevíraly hru a my jsme se tomu trochu přizpůsobili. Využité šance tam nějaké nebyly, ani na jedné straně. Takže to bylo vyrovnané, ale bez větších šancí. Pro nás je důležité, že se nám ve druhé třetině podařilo odskočit o dvě branky. Jednu jsme dali na konci přesilové hry, druhou když skončila a dohrávalo se. V poslední třetině jsme inkasovali v oslabení, kdy nám v útočném pásmu vypadl hráč. Nebyli jsme tam ve čtyřech, ale ve třech a Karlovy Vary nás přehrály hezkou akcí. Poté už to byl boj uhrát to, když jsme vedli 2:1, což se nám nakonec podařilo a jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli.“