HC Energie Karlovy Vary

Energetici nestačili na Pardubice, lídra tabulky

Dynamo potvrdilo, že je na čele tabulky právem. Od začátku zápasu měli pardubičtí kotouč po většinu času pod svými hokejkami a energetici měli co dělat, aby si puk urvali na chvíli pro sebe. Výkon však předvedl i Štěpán Lukeš, který první dvě třetiny dokázal ustát tlak hostujícího týmu. K výsledku ale dnes chybělo střelecké štěstí.
Tipsport extraliga, 48. kolo, ne 19.2.2023
Karlovy Vary
Pardubice
0:5
0:0, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 33. R. Kousal (Hyka, Čerešňák), 41. L. Sedlák (Košťálek), 42. R. Kousal (Radil, Zohorna), 47. L. Sedlák, 56. Vondráček (Poulíček, Cienciala)
Rozhodčí: Šír, Ondráček – Gerát, Zíka
vyloučení3:3
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku11:42
zblokované střely4:19
hity8:3
vhazování22:31
diváci3626
Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Havlín, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Rohan, Dlapa, Mikyska – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Hladonik, Kofroň – Mat. Adámek, Kružík, Kohout – Redlich, Koffer, Šmajda
Pardubice: Will (J. Růžička) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář (A), Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Rouha, A. Musil, Vondráček

Komentář k utkání

Ačkoliv úvodní buly vyhráli domácí, netrvalo dlouho a kotouče se zmocnilo Dynamo, které si jej přivlastnilo skoro na celou první třetinu. Jan Košťálek se jako první zkusil překonat Štěpána Lukeše už během první minuty. Pardubičtí kroužili u karlovarské branky dalších pár minut a nenechávali domácího brankáře a obranu v klidu. O vstřelení branky se pokusili Patrik Poulíček, Lukáš Radil nebo i bývalý karlovarský kapitán Tomáš Vondráček. I proti němu se však Lukeš vytáhl skvělým zákrokem. V páté minutě se k puku dostali i energetici, kteří neváhali a vyrazili proti Romanu Willovi. Karlovarská střela ale byla vyslaná z ofsajdu. Další pokus zkusil ještě i Daniel Kružík, pardubického gólmana ale nepřekonal. Na druhé straně měl velkou šanci Jan Kolář, který po nabití Tomáše Hyky zcela osamocen vypálil. Střela po vyražení Lukeše skončila v ochranné síti. V osmé minutě se do větší šance dostali i domácí. V přečíslení dva na jednoho zakončoval Tomáš Redlich, jeho střela ale mířila vedle. Energetikům se poté na chvíli podařilo zakotvit v útočném pásmu, žádné ovoce to však nepřineslo. Pardubičtí se dokázali přesunout opět před karlovarskou branku, kde Lukešův postřeh prověřil Lukáš Radil či Peter Čerešňák. Ve 13. minutě se před Romana Willa dostal sám Daniel Kružík, na kterého ale nevyzrál. Další minutu se karlovarští snažili několikrát vystřelit, soupeř se jim ale vždy postavil do zakončení. Do konce třetiny měli kotouč ve své moci pardubičtí a Energii se nedařilo dostat za střední pásmo. Dvě minuty před koncem úvodní části měli hosté možnost využít přesilovou hru, kdy za vysokou hůl šel pykat Matěj Stříteský. Oslabení se však energetikům podařilo uhrát.

Ve druhé dvacetiminutovce začali pardubičtí tam, kde skončili. Tomáš Hyka ujel zcela sám směrem k Lukešovi, který střelu z mezikruží zneškodnil. Dynamo se opět usadilo před karlovarskou brankou, kde karlovarští měli dost práce. K puku se na chvíli dostali domácí ve 25. minutě, k zakončení se jim ale nedařilo dostat. Ve 27. minutě se podruhé otevřela trestná lavice na straně domácích, i toto oslabení si však dokázali uhrát. Vteřinu před návratem Daniela Kružíka na led, si šel sednout i hostující tým. Přes velkou snahu energetiků se nepodařilo přesilovou hru využít. Nejblíže se k šanci dostal Jan Hladonik, pardubický gólman však včas zasáhl. Po srovnání sil na ledě se pardubičtí opět nehnuli z útočného pásma a ve 33. minutě otevřeli skóre. Robert Kousal se po přihrávce vydal na Štěpána Lukeše, který nestihl včas zachytit střelu mířenou k tyči. Po dvou minutách se energetici ocitli na ledě v přesile pět na čtyři a po necelých dvaceti vteřinách dokonce v pěti proti třem. Vyrovnat mohl Jiří Černoch, který z gólové pozice ale minul. K pokusu o zakončení se dostal Tomáš Redlich i Jan Hladonik, ale na Romana Willa nevyzráli. Před koncem druhé třetiny to z domácího týmu zkusil ještě Petr Koblasa, ale neúspěšně. Na druhé straně se pokusil David Musil a Lukáš Sedlák, ale také beze změn. Druhá část tak skončila vedením hostujícího Dynama.

Pardubičtí rozehráli poslední třetinu vstřelením druhé branky. Ve 41. minutě využil Jan Košťálek chybné rozehrávky Joony Huttuly ke střele, která se dostala k Lukáši Sedlákovi. Než se stačili energetici vzpamatovat, v další minutě dostali další branku. Svou druhou branku vstřelil Robert Kousal, který z kruhů propálil Štěpána Lukeše. V další minutě se podařilo ujet Jiřímu Černochovi, jeho prudká střela ale proletěla nad hostujícím brankářem. Jan Hladonik po vybojování puku zkusil vypálit, ale jeho střela Romana Willa nezaskočila. Karlovarští se takto pár minut drželi v útočném pásmu. Ve 47. minutě se kotouč Lukáše Sedláka odrazil na brankovou čáru, kde si jej nechtěně do sítě sklepl domácí obránce Matěj Stříteský. V další minutě Ondřej Beránek vyslal dělovku na Willa, ta ale proletěla kolem. Jedenáct minut před koncem si karlovarští opět ubránili oslabení, kdy na trestnou lavici šel Jan Hladonik za krosček. Osm minut před koncem došlo i k pěstnímu souboji mezi Ondřejem Dlapou a Tomášem Hykou. Souboj vyhrál domácí obránce, který však šel hned do kabin a pět minut za něj odseděl Matteo Kočí. Tentokrát už Pardubice dokázali využít přesilovou hru a pátou branku vstřelil v 56. minutě bývalý energetik Tomáš Vondráček. Do konce zápasu zkusil ještě štěstí Jan Hladonik i Fillip Koffer, obě střely byly vyraženy.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): První dvě třetiny jsme nehráli úplně špatně. Myslíme si, že kdybychom v přesilové hře pět na tři dali kontaktní gól, tak se s tím utkání dalo něco dělat. Do třetí třetiny jsme vstoupili špatně, tam se to rozhodlo. Pardubice zaslouženě vyhrály a gratulujeme jim k zisku prvního místa.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Dnes jsme podali velice dobrý a koncentrovaný výkon. Roman Will byl v bráně spolehlivý a všichni hráči podali velice slušný výkon. Myslím si, že od první do poslední minuty jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

Fotogalerie

Související články