Energetici udolali Vítkovice v prodloužení

Karlovarští přivítali na svém ledě hokejisty z Vítkovic. Ve vyrovnaném klání měli mírně navrch domácí hokejisté, což se odráží i na výsledku. V první třetině se po šesti minutách hry dostali Vítkovičtí do vedení. O svůj těsný náskok přišli až v polovině utkání, kdy se povedlo Energii využít velkého tlaku. V prodloužení se poté po akci dva na nikoho prosadil po Pulpánově přihrávce Martin Kohout, a domácí tak berou dva body.
Tipsport extraliga, 21. kolo, pá 27.11.2020
Vítkovice
2:1p
0:1, 1:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 33. Hladonik (D. Kaše, Flek), 63. Kohout (Pulpán) – 7. Marosz
vhazování40:23
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
Vítkovice: Mi. Svoboda – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Šišovský – Dočekal, J. Mikyska, Mallet – Lednický, Werbik, Bernovský

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrnější. Hosté tahali za kratší konec a Miroslav Svoboda musel čelit několika střelám. Po menším tlaku ale energetiky čekala ledová sprcha v podobě gólu ze strany Vítkovic. Karlovarští si nerozuměli v rozehrávce a Rastislav Dej poslal puk na Rastislava Marosze, který z levého kruhu prostřelil Filipa Novotného. Hra se poté srovnala a uklidnila. S nabývajícím časem si domácí vytvářeli větší a větší tlak. Ke konci třetiny tak měl hostující brankář o zábavu postaráno. Na ledě to začalo i jiskřit a semlela se nejedna potyčka, což vyvrcholilo ve velmi ostrý souboj mezi Černochem a Polákem.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu. Hrál se vyrovnaný pomalejší hokej. Až tedy do té doby, než Miroslav Svoboda podrazil rozjetého Davida Kašeho. Energetici v následné přesilovce zabrali a zásobovali bránu hostů nespočtem nebezpečných střel, kýženého gólu se domácí však nedočkali. Srovnáno bylo až ve 33. minutě. Kaše předal puk Janu Hladonikovi, jenž se trefil přesně k levé tyčce vítkovické svatyně. Energie nepřestávala tlačit a zkoušela stav otočit, to se jí ovšem do druhé sirény nepovedlo, a do třetí periody tak vstupovaly oba týmy smírně.

Karlovarský tlak trval i v úvodu třetí části. Ten byl přerušen až na přelomu poloviny třetiny, kdy za své protesty proti verdiktu sudích dostal dvouminutových trest trenér domácích Martin Pešout. Paradoxně měli Západočeši v oslabení svou největší příležitost. Tomáš Vondráček si vzal puk v obranném pásmu a vyrazil sám na Svobodu, který vyrazil střelu karlovarského forvarda betonem. Nedisciplinovanost trápila i hosty, v posledních minutách nabídli domácím přesilovku 5 na 3. Ani tu ale energetici neproměnili a následovalo prodloužení.

V prodloužení plném šancí se tento zápas rozhodl. Osamocený Lukáš Pulpán dostal kotouč na modré, před Svobodou ještě předal kotouč Martinu Kohoutovi, který svým blafákem zařídil Energii dva body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Pro nás to bylo velmi těžké utkání hlavně po psychické stránce. Myslím si, že na všech hráčích bylo vidět, že chtěli odčinit minulý zápas, který se nám absolutně nepovedl. A jsem rád, že už od rozbruslení bylo na našich hráčích vidět, že to utkání chtějí zvládnout. Další ránu jsme dostali, když jsme z druhé šance soupeře dostali hned branku. Pořád jsme ale nabádali hráče ať se drží našeho plánu a že mají sílu na otočení. Za což jsme poté byli odměněni. Poté jsme byli aktivnější a vypracovali si spoustu šancí. Věděli jsme, že Vítkovice hrají ve velké pohodě, mají za sebou výborné výsledky proti silným týmům. O to to bylo dnes těžší, ale za dva body a za to, že jsme to dokázali zvládnout, jsme rádi.“

David Stránský (HC Vítkovice Ridera): ,,Čekali jsme hodně těžké utkání, už jen z toho důvodu, že je to velmi kvalitní soupeř. Zápas předtím utrpěli debakl a věděli jsme, že budou mít snahu ho napravit. Myslím si, že to bylo vyrovnané. Soupeře jsme nepouštěli do žádných šancí kromě přesilovek. Za stavu 1:1 to byl z naší strany příliš nekoncentrovaný výkon na to, abychom tady nějaké ty body udělali. Bylo to korunované tím, že jsme hráli čtyři minuty v oslabení. Naštěstí se nám to podařilo ubránit, zejména také díky gólmanovi. Prodloužení bylo takové hektické, byly tam samostatné nájezdy z obou stran. Potom jsme propadli, čehož soupeř využil a rozhodl. Myslím si, že soupeř zaslouženě zvítězil a my jsme rádi za bod.“