Energie mocnější Tygrů!

K a r l o v y  V a r y - Souboj dvou sousedů v tabulce a zároveň dvou největších překvapení v dosavadním průběhu soutěže přinesl sveřepý boj o střední pásmo a trápení domácích s koncovkou. Po třetí třetině z kategorie snů, dokázali domácí otočit nepříznivý vývoj zápasu a zvítězili zcela zaslouženě po třetinách 0:1, 0:0 a 3:0. Tři body zůstaly v Karlových Varech.
Český Telecom Extraliga, 18. kolo, pá 1.11.2002
Liberec
3:1
43. L. Svoboda (Němčický, Topoli), 54. V. Polák (Balázs), 58. Skuhravý (L. Svoboda) - 18. Kábrt (Michal Straka, Kropáč). Rozhodčí: Nečas - Pešek, Šátava. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4100.
Karlovy Vary: M. Kučera - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Pavliš, Košťál - V. Polák, Kverka, Balázs - od 21. min. navíc Opatovský, Šinágl (44. Koláček), Kraus.
Liberec: Koťátko - J. Moravec, Čakajík, Vála, Jan Kudrna, Kočí, Krstev - Kropáč, Michal Straka, Kábrt - Novák, Musil, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Kubinčák - Jiří Kudrna, Moskal, Hájek.

První třetina se odehrávala od počátku podle předpokládaného scénáře. Domácí vlétli do zápasu s chutí rozhodnout hned v jeho úvodu. Své rivaly z Liberce sevřeli do pomyslných kleští a od první minuty si vytvářeli gólové příležitosti. Především novopečený reprezentant Vojtěch Polák byl pro Koťátkovu branku velmi nebezpečný. Už v čase 01,40 si vypracoval jasnou šanci,ale skvělý brankář hostí vytěsnil střelu ze samostatého nájezdu mimo své tyče. Více než pět minut se hosté na karlovarském ledě hledali a mohli hovořit o štěstí, že stav zůstal nezměněn. Teprve na začátku sedmé minuty vyslali Tygři první střelu na brankáře Kučeru, který dnes nahradil nachlazeného Fraňka. První přesilová hra domácích v 9.minutě obnovila opět nápor karlovarských hráčů. Nevyužité šance, jakoby předznamenaly další vývoj zápasu. Domácí střelci se hledali a Koťátko čaroval. A podle známého pravidla o nedání a dostání se od 18.minuty radovali z těsného vedení hosté. Jakoby z ničeho a vcelku nenápadně se do rychlého protiútoku vřítila první útočná řada Tygrů. Kropáč přihrál od mantinelu Strakovi, ten přejel modrou, přenechal do tandemu Kábrtovi a jeho tvrdá střela nad ledem skončila v domácí brance - 0:1. Ačkoli měli, až na tuto epizodu, domácí hru ve své moci, odešli do šaten s jednogólovým mankem.

Hosté probuzeni gólem do šatny nastoupili do druhého dějství mnohem aktivněji a už po 48 sekundách dostali možnost hrát přesilovku. Za krosček byl vyloučen Svoboda. Naštěstí přesilovka v podání hostů nebyla prakticky vidět a liberečtí se do žádného vážného zakončení nedostali. Hned vzápětí měli stejnou příležitost karlovarští hráči. Svou přesilovku hráli opticky o mnoho lépe, ale produktivita byla stejná jako v podání Liberce. Střelecké trápení pokračovalo i v další přesilové hře ve 27.minutě. Touha vstřelit vyrovnávací branku, vnesla na hokejky domácích očividnou nervozitu. Nedařila se střelba, puky končily většinou na chráničích obětavě hrajících hostí a ty, které prošly až k brance, spolehlivě pokryl tygří Koťátko. Ke všemu se na pár minut přidaly i neuvěřitelné zmatky v obranném pásmu domácích. Ve 30. minutě tak pomohlo domácím štěstí. Po střele Kočího zastavilo puk za překonaným Kučerou břevno domácí branky. Do konce třetiny se hrál úporný hokej, který se odehrával především ve středním pásmu. To ovšem pevně ovládali liberečtí Bílí Tygři.

Po dvou a půl minutě třetí části bylo konečně vyrovnáno! Při přesilové hře zužitkoval skvělou přihrávku Němčického Svoboda, když nekompromisně prostřelil brankáře hostí. Všechno začalo znovu. Dirigentskou taktovku si však domácí už vzít nenechali. Energetici otevřeli ofenzivní stavidla a rázem se hrál hokej, na který byla radost se dívat. Během prvních 10 minut poslední třetiny si vytvořili domácí hned pět jasných gólových šancí. Opatovský, Skuhravý, Kverka a další mohli rozhodnout zápas, ale nejlepší hráč hostí Koťátko čaroval. Tlak domácích byl doslova drtivý . Obecenstvo bylo ve varu a gól doslova visel ve vzduchu. Odpovědnost na sebe vzal v 54.minutě Polák. Po Balázsově přihrávce prostřelil brankáře hostí - 2:1. O tři minuty později předvedl Koťátko první nejistý zásah. Puk se mu ztratil z dohledu po zásahu proti karlovarské střele od modré. Volně ležící kotouč vedle nic netušícího brankáře vytáhl před brankoviště Svoboda a z následného závaru skóroval Skuhravý na 3:1. Bylo rozhodnuto a nic na tom nezměnila ani devadesátisekundová power-play hostí. Liberečtí Bílí Tygři odešli z karlovarského ledu po zásluze poraženi a domácí se posunuli, nejméně do zítřka, na 5.místo tabulky

Jan Votruba: "Liberec hrál výborně ve středním pásmu, my jsme museli tvořit, což se nám v prvních dvou třetinách moc nedařilo. Třetí část jsme začali gólem v přesilovce a tím se dostali do tempa. Zvítězili jsme díky velké vůli a morálce. Vždy je pěkné otočit zápas, zvlášť před vlastním publikem."

Karel Dvořák: "První dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, ale dali jsme jen jednu branku. Třetí třetinu jsme začali špatně a domácí se dostali do pohody."