Energie padla v Boleslavi, rozhodl jediný gól

Družina Davida Bruka se v rámci 5. kola vydala do Mladé Boleslavi. Úvodní a zároveň poslední branka zápasu padla ve druhé třetině z hole Róberta Lantoši. I přes veškerou snahu energetiků i při závěrečné hře se šesti bruslaři v poli se jim nepodařilo srovnat, a tak si Karlovarští připisují druhou porážku.
Tipsport extraliga, 5. kolo, st 27.9.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 21:24 Lantoši (Söderlund, Roman; 5/5). Rozhodčí: Kika, Jaroš – Ondráček, Thuma. Diváci: 2779. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 30:31 (8:11, 11:12, 11:8). Zblokované střely: 13:24. Hity: 8:8. Vhazování: 26:30. Průběh utkání: 1:0.
diváci2779
BK Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Osburn, Jánošík, Štibingr, Čech, Pláněk, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Söderlund, Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Dvořáček, Suchý, Stránský.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán, Huttula, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, Procházka.

Utkání začalo z obou stan velmi opatrně. V sedmé minutě si karlovarští hokejisté zahráli úvodní přesilovou hru zápasu. Během ní měl slibně nabito Rachůnek, který osamocen vypálil od levého kruhu. Proti jeho pokusu se včas přesunul Růžička, Mladá Boleslav i zbytek oslabení ubránila bez větších potíží.

Následné minuty patřily Středočechům. Hned po konci trestu Skalického zavítal do útočného pásma Pyrochta, o chvíli později po přihrávce Suchého nebezpečně zakončoval Dvořáček, kterému ale střela z první nesedla. Na opačné straně na sklonku 15. minutě se pokusil mezi Růžičkovy betony procpat kotouč hostující Gríger. V závěru první třetiny domácí hráči špatně střídali a byla z toho další početní výhoda pro Karlovy Vary. Přestože ji sehrály lépe než tu úvodní, boleslavského gólmana ani tentokrát nepřekonaly.

Bezbrankový půst na počátku druhého dějství ukončili mladoboleslavští hokejisté. Söderlund posunul puk do levé části brankoviště, kde číhal připravený Róbert Lantoši. Slovenský útočník nastavenou hokejkou nasměroval puk do odkryté části Frodlovy brány. Středočeši mohli odskočit dvoubrankového rozdílu po faulu Černocha. Nedisciplinovanost karlovarského kapitána ale nepotrestali, navíc se hostující útočník po návratu z trestné lavice zapojil hned do hry a téměř osamocen vyjel proti Růžičkovi.

Západočeši další možnost na vyrovnání měli ve 34. minutě, kdy usedl za katr Štibingr. Svou výhodu hráče navíc nezužitkovali, dokonce se do větší šance dostali Středočeši, když se Suchý s Fořtem nadvakrát dotírali na hostující branku. Na druhé polovině pak pálil Mikyska a dorážel Procházky, i tentokrát zůstal strážce Bruslařského klubu nepřekonán.

Vstup do třetí dvacetiminutovky byl z obou stran velmi aktivní. Optickou převahu ale měli domácí hráči, přečíslení, o které se postaral Skalický se zakončujícím Järvinenen, úsměvy boleslavským příznivcům nevykouzlilo. Neuspěl ani pokus karlovarského Kangasniemiho.

Během čtvrté početní výhody Karlových Varům byl blízko k vyrovnání Zetterberg, jehož pokus od modré skončil na horní tyčce. Energetici i zbytek boleslavského oslabení strávili v útočném pásmu a nebezpečně kroužili kolem Růžičky. Navíc i po návratu trestaného Suchého uzamkli soupeře v obranné pasáži. Karlovy Vary okusily ještě v samém závěru hru bez gólmana, jenže neuspěly. Mladá Boleslav tak uhájila hubený náskok a zvítězila 1:0.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Víme, že Karlovy Vary hrají dobrý bruslivý hokej a jsou nepříjemní. Na to jsme se připravili, Růža nám zachytal dobře a nám se také podařilo ubránit nějaká oslabení. To si myslím, že byl klíčový faktor zápasu. Dobrý bojovný výkon, jsme rádi za tři body.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Do Mladé Boleslavi jsme jeli s vidinou bodového zisku, ale po vyrovnaném zápase se vracíme domů s prázdnou. Nedokázali jsme proměnit jedinou přesilovou hru. Z mého pohledu to bylo velice těžké a vyrovnané utkání. Domácí byli gólově trochu aktivnější a zasloužili si o jeden gól vyhrát.