Energie porazila Mladou Boleslav a udělala další krok k play-off poháru

Karlovarští učinili další důležitý krok ke čtvrtfinále play-off Generali Česká Cupu, když i napodruhé porazili Mladou Boleslav. Energetici byli lepší takřka celý zápas a v každé třetině nadělili Bruslařům jednu branku. Dvěma góly se na výhře podílel forvard Petr Koblasa a první bod v karlovarském dresu zaznamenal David Kaše.
Příprava na sezonu, Generali Česká Cup, út 18.8.2020
Ml.Boleslav
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Kohout), 39. Koblasa (TS), 45. Flek (Kaše) – 35. Stránský (Zbořil).
Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda
vyloučení1:0
využití0:1
oslabení8:6
střely na branku37:24
diváci1095
Karlovy Vary: Novotný – Kotvan, Šenkeřík – Kowalczyk, Weinhold – Graňák "A", Plutnar – Lauko, Kaše, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Machač, Kadlec – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik
Ml.Boleslav: Růžička – Hrbas "C", Šidlík – Dlapa, Pláněk "A" – Bernard, Fillman – Cienciala, Szturc, Flynn – Strnad, Najman, Kousal – Kousal, Alderson, Zbořil "A" – Jääskeläinen, Lunter, Bicevskis – Stránský

Úvod utkání přinesl svižnou a vyrovnanou hru. V čase 4:06 se hostům naskytla možnost přesilové hry, tu se jim však využít nepodařilo. Navíc dostali tvrdou facku v podobě soupeřovy branky. V šesté minutě totiž v oslabení našel z rohu kluziště Martin Kohout najíždějícího Petra Koblasu, jehož střela se od levé tyčky odrazila za Růžičkova záda. Svižný hokej pokračoval i po zbytek třetiny a o velké šance nebyla nouze. Žádná ale nebyla dotažena do zdárného konce a do druhé části šli energetici s jednobrankovým vedením.

Stav se mohl změnit hned ze začátku třetiny, prosadit se mohl poprvé v novém klubu Jakub Lauko. Jeho bekhendovou střelu z úhlu ovšem chytil ležící Růžička do lapačky a podržel Bruslaře. Karlovarští nepřestávali tlačit a hostujícího gólmana pilně zaměstnávali, zato Novotný na protější straně moc práce neměl. V polovině zápasu mohl zvýšit Oldřich Kotvan, domácí bek dělovkou od mantinelu orazítkoval tyč. Ve 34. minutě se nechal vyloučit Tomáš Redlich za podrážení a domácí šli znovu do čtyř. Bohužel pro ně je Boleslavští tentokrát potrestali, od modré domácího brankáře propálil Jan Stránský. Minutu a půl před sirénou se do úniku dostal střelec první branky zápasu, byl ale faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To Petr Koblasa proměnil a do šaten šla Energie znovu náskokem jednoho gólu.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté a chvíli drželi energetiky v útočném pásmu. Žádnou šanci ale v gól neproměnili. Naopak se to povedlo opět domácím, když David Kaše ulovil kotouč v útoku a přihrál na Jakuba Fleka, jenž z úhlu zavěsil a první jmenovaný si připsal premiérový bod v karlovském dresu za asistenci. Karlovarské to nabudilo a Bruslaři znovu začali tahat za kratší konec. Ve zbytku zápasu měl ještě šance dvougólový střelec Petr Koblasa, hattrick ale neproměnil. Ke konci domácí Mladou Boleslav ještě zatlačili, strážce jejich brány už však nepřekonali a stav zůstal 3:1.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Byl to dobrý zápas s výborným soupeřem. Hrál se bruslivý hokej z obou stran, což nám vyhovovalo a jsme rádi, že nás v něm soupeř prověřil. Myslím si, že jsme hráli slušně směrem dozadu, z toho máme také radost. Výhra je určitě povzbuzení do dalších prací. V příštím utkání uděláme vše pro postup, abychom měli v přípravě další kvalitní zápasy. Potřebujeme být akorát trochu produktivnější dopředu. S kvalitním soupeřem jsme podali dobrý výkon.“

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): ,,Duel byl vyrovnaný, jen po se hra po trestném střílení přiklonila na stranu domácích a ve třetí třetině už nás přehrávali. První dvě dvacetiminutovky jsme bojovali a nepodali jsme špatný výkon. Jen jsme byli málo nebezpeční v koncovce a v útoku celkově. Musíme být pohotovější a důraznější.“