Energie v oslabené sestavě porazila Brno, nájezdy rozhodl mladičký Rymon

Karlovarští hokejisté se vypořádali s náhlou virózou, která nepustila do hry několik hráčů. Pod vedením zastupujícího kapitána Jakuba Fleka dovedli souboj s Brnem až do samostatných nájezdů, které rozlouskl sedmnáctiletý Dominik Rymon.
Tipsport extraliga, 46 (O2), pá 28.1.2022
Kometa Brno
1:2sn
0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 31. A. Zbořil (Ďaloga, Ostřížek) – 33. Pulpán (T. Mikúš, Flek), rozh. náj. Rymon.
diváci1000
Kometa Brno: Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Tansey – Ostřížek, P. Holík, P. Mueller (C) – Kollár, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – A. Zbořil, Meluzín.
Karlovy Vary: Novotný (Habal) – D. Mikyska, Martin Rohan, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán (A), Tureček, Vodička – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Hladonik, Jiskra, Rymon – Redlich, Osmík, Křehlík.

První desetiminutovka se nesla v duchu bojovného hokeje, žádný z celků nechtěl udělat chybu. Proti střele Vodičky si první zákrok po návratu do Brna připsal Marek Čiliak, za což byl odměněn vřelým přivítáním od publika. Gólové šance přišly v 10. minutě. Nejdříve využil pádu karlovarského hráče ve středním pásmu Mueller, který zpracoval puk a rozjel se vstříc Novotnému. Jeho rychlá střela zápěstím orazítkovala tyč. Vzápětí se na druhou stranu řítil Kohout, z bezprostřední blízkosti však nedokázal ideálně zakončit. Divokou pasáž ještě podtrhla další Muellerova gólovka, jeho zakončení z voleje zlikvidoval rychlým přesunem Novotný.

Ve 12. minutě musel na trestnou lavici usednout Tansey a Energie si vytvořila tlak. Největší šanci měl Kohout, jenž dostal nabito na pravý kruh, proti přízemní ráně z první vytáhl Čiliak bleskurychlý přesun. Na konci prvního dějství měla početní výhodu i Kometa. Mueller nasměroval puk mezi kruhy, kde se do střely opřel Vincour a brněnskou arénou znovu zvonila tyč. Prokletí Komety pokračovalo i v poslední minutě, kdy tyčku trefil po rychlém výpadu na pravém křídle i Luboš Horký.

Do druhé dvacetiminutovky vlétla aktivněji Kometa. Hned minutu po úvodním vhazování našel Kollár v dobré pozici Michala Krištofa, slovenský reprezentant však z bezprostřední blízkosti Novotného nepřekonal. Ve 24. minutě se připomněli i hosté. Obránce Pulpán tvrdou ránou orazítkoval tyč Čiliakovy branky. V polovině utkání konečně přišla úvodní branka, radovali se domácí. Marek Ďaloga svým typickým způsobem nabral puk ve vlastní třetině, odkud ho zavezl až do útočného pásma. Z hranice brankoviště pak přesně našel čepel Adama Zbořila a navrátilec do sestavy se před prázdnou brankou nemýlil – 1:0.

Dvě minuty po gólu Komety přišla rychlá odpověď Karlovarských. Na konci dobře sehrané kombinace byl Lukáš Pulpán, který po pasu Mikúše překonal Čiliaka střelou z mezikruží – 1:1. Kometu vyrovnání nepoložilo, právě naopak. Už ve 36. minutě znovu rozkmital své rychlé nohy Marek Ďaloga, jenž tentokrát připravil tutovou pozici pro Holíka. Okamžitou střelu šikovného forvarda ale dokázal zlikvidovat Novotný. Ve 38. minutě po faulu Pulpána drželi domácí dlouho kotouč ve své moci a dvě minuty tlačili v útočném pásmu. Výhoda skončila po pokusu Vincoura, kterému zpoza branky nabil Holík, gólu tentokrát zabránila Novotného vyrážečka.

Do třetí periody si Kometa přenesla ještě minutu a půl z přesilovky, toho mohli modrobílí hned využít. Muellerovu střílenou přihrávku se do branky snažil usměrnit Holík, nicméně těsně minul. Ten samý muž hrál hlavní roli i v další Muellerově akci, tentokrát po jeho pasu z voleje napálil puk na vnější síť. Následovala ubojovaná pasáž s minimem šancí. Za zmínku stojí rychlý kontr Zbořila, který našel mezi kruhy hokejku Ďalogy, ani ten ale nedokázal usměrnit puk za gólmanova záda. Blízko ke gólu měl v 57. minutě Jakub Flek, když v přesilovce rozjel rychlý útok a vyslal tvrdou ránu na branku, našel však jen pohotovou lapačku Marka Čiliaka.

V 59. brněnské publikum slavilo. Petr Holík po individuální akci dostal puk sítě, avšak rozhodčí po přezkoumání celé situace branku neuznali kvůli ataku Zbořila na hostujícího brankáře. Do konce základní hrací doby už se žádnému z celků rozhodnout nepodařilo a následovalo tak prodloužení.

Půl minuty po začátku prodloužení se do obrovské šance dostal Flek, který se řítil sám na Čiliaka. Zkusil vystřelit mezi betony, brněnský gólman ale mezeru včas secvaknul a vysloužil si další potlesk domácích fanoušků. Následoval útočný výpad Horkého, jenž se snažil nacpat až před brankoviště, kde ho fauloval Hladoník a Kometa tak měla k dispozici dvouminutovou početní výhodu. V té se jí podařilo soupeře zmáčknout, nicméně střely Holíka a Muellera do cíle nedoputovaly. V prodloužení žádná branka nepadla a vítězi utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Hned v první sérii se prosadil Luboš Horký, na trefy Černocha a Rymona už ale domácí reagovat nedokázali a bonusový bod tak putuje na západ.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): Pro nás to bylo utkání po covidové pauze, kdy velká část týmu měla těžký průběh nemoci. Bylo vidět, že oproti soupeři nejsme rozehraní, vytvořené šance jsme neproměnili. Zase nám několikrát zvonily tyčky, na to se ale nemůžeme vymlouvat, musíme mít přesnější mušku. Potřebujeme dávat více gólů, to je problém, který nás v poslední době trápí. Přesto bych chtěl poděkovat celému týmu, jak se k tomu postavil, samozřejmě nás ale mrzí ztráta dvou bodů.

Tomáš Mariška (HC Energie): Dnešní utkání bylo náročné pro obě strany. V dnešní době je složité pro všechny týmy poskládat sestavu a připravit se na utkání. Zápas byl poměrně vyrovnaný, domácí ukazovali svou ofenzivní sílu. Kdyby nás nepodržel Filip Novotný vzadu a neměli jsme potřebné štěstí, tak jsme o body mohli přijít. Jsem rád, že všichni hráči, co dnes nastoupili, nechali na ledě všechno. Bojovali jsme, podali jsme výkon na hranici našich možností, za to jsme byli odměněni dvěma body. Za to jsme neskutečně rádi, protože to bylo těžké utkání s velmi kvalitní soupeřem, takže dva body bereme.