Energie znovu padla výsledkem 2:3, tentokráte ji o body připravila Kometa

Hokejisté karlovarské Energie již potřetí v řadě prohráli, ve všech případech navíc jednobrankovým rozdílem a konečným výsledkem 2:3. O body je tentokráte obrala brněnská Kometa, která úřadovala hlavně ve druhé třetině, kdy dvakrát využila vyloučení Západočechů.
Tipsport extraliga, 31. kolo, pá 10.12.2021
Kometa Brno
3:2
0:0, 3:1, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Vincour (Krištof, P. Mueller), 28. Vincour (Krištof, P. Mueller), 31. P. Mueller (Zaťovič) – 29. Černoch (Kohout, Pulpán), 58. Hladonik.
diváci1000
Kometa Brno: Sedláček (Tomek) – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Fajmon – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – R. Pavlík, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Magee.
Karlovy Vary: Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – Flek (A), Hladonik, Vondráček (C) – T. Mikúš, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Immo.

Kometa nevstoupila do zahajovací části hry nejlépe. Marek Ďaloga byl vyloučen za podražení a brněnská čtveřice se musela bránit karlovarským střelám. Oslabení větší šanci Varů nepřineslo, jelikož puk na holích měli paradoxně více hráči Brna, kteří drželi početní nevýhodu ve středním pásmu. Hned po návratu vyloučeného Ďalogy se mohl prosadit Magee, jehož tvrdou ránu vyrazila Novotného vyrážečka. Velkou šanci měl na hokejce Daniel Rákos, který dostal puk do mezikruží, odkud si sjel až k brankovišti Filipa Novotného, kde mohl centr třetí formace zakončit, ale ve finální fázi akce mu puk sjel. Rákos byl stále na kotouči. Objel bránu a hledal před bránou slovenského beka Ďalogu, který puk za brankovou čáru neprotlačil. Vary měly šanci vsítit první gól po vyloučení kapitána Martina Zaťoviče, ale proti byla dobře zorganizovaná obrana domácích. Více toho první třetina nepřinesla a do šaten se šlo za bezgólového stavu.

Prostřední pasáž režírovaly modrobílé dresy. Karlovy Vary šly v 27. minutě po nedovoleném zákroku Plutnara do tří, což odšpuntovalo hvězdné momenty Tomáše Vincoura. Úvodní trefu Vincour vsítil po střele Krištofa, která se odrazila od betonu karlovarského gólmana na hokejku domácího křídelníka, který puk protlačil za brankovou čáru – 1:0. Brněnská přesilová hra pokračovala s čtyřmi obránci Energie. Mueller projel útočným pásmem a předložil kotouč Michalu Krištofovi, jehož zblokovaný pokus přistál na čepeli Tomáše Vincoura, který vymetl šibenici karlovarské kasy a připsal si druhý gól za necelých šedesát sekund – 2:0. Energie snížila po střele Jiřího Černocha, jenž propálil od modré lajny vše co mu stálo v cestě – 2:1. Minutu a čtvrt po Černochově trefě si vzala Kometa dvoubrankový náskok zpět. Vše začalo v obranném pásmu, kde Peter Mueller ztratil hokejku. Americký sniper si dojel pro nové náčiní, převzal puk, který následně pověsil z velké blízkosti nad rameno Novotného – 3:1. Všechny tři branky Brněnští stihli vstřelili v první polovině druhé třetiny. Další trefu mohl přinést Rákosův pokus, ale jeho najetí mezi kruhy a následná střela síť nerozvlnily. Další větší možnost si žádný z týmu nevytvořil, a tak se šlo do kabin za příznivého stavu 3:1 pro výrazně lepší Kometu.

Domácí mohli odskočit v přesilové hře, která přišla ze začátku závěrečné periody, ale útočící pětici se nepovedlo udržet v útočné třetině, i proto přišla početní výhoda vniveč. Přestože Karlovy Vary prohrávaly, držela se na puku více domácí mužstvo, avšak žádná z šancí gól nepřinesla. Za zmínku stojí útočný výpad dvojice Rákos-Meluzín, kterou zakončoval druhý jmenovaný pouze o kousek vedle pravé tyče západočeské klece. Mladý obránce Brna Kučeřík mohl taktéž skórovat, ale jeho pokus skončil po označkování tyče za bránou. Tři minuty před závěrečnou sirénou zněl Winning Group Arenou potlesk, poté co Michal Plutnar odvolal signalizované vyloučení. Vary zvládly snížit v 58. minutě. Po střele od modré se dobře zorientoval Jan Hladonik, který puk uklidil za Sedláčkova záda – 3:2. Energie sice Brno v závěru uzamkla v obranném pásmu, ale brněnská defenzíva odolala a Brno zvítězilo těsným jednogólovým rozdílem.

Jiří Horáček: Podali jsme parádní výkon ve všech řadách, podpořil to vynikající Sedláček v brance, odpracovali jsme si to, vyšly nám přesilovky proti třem i čtyřem, což nám hodně pomohlo. Máme vítěznou sérii, jdeme ale zápas od zápasu a zůstáváme pokorní.

Tomáš Mariška: Začali jsme podle plánu, měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si příležitosti, ale bohužel jsme nedali první branku, což byl jeden z klíčových momentů dnešního utkání. Ve druhé třetině si domácí pomohli přesilovkami, což je nakoplo. I když jsme dotáhli, zase nám Kometa odskočila na dvě branky, pak bylo těžké se prosadit proti jejich organizované obraně. Dali jsme jen jeden gól a zase jsme těsně prohráli. Věřím, že se ze zápasu poučíme a příště budeme bodovat.