Fantastický obrat! Energetici dohnali dvougólovou ztrátu a ukončili sérii proher

Podkrušnohorské derby jak se patří! Ještě ve 38. minutě se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, Verva vedla 2:0. Energetici ale ukázali svou bojovnost, na začátku poslední dvacetiminutovky stav srovnali a utkání dospělo do prodloužení. V něm se hned po třinácti vteřinách prosadil nejproduktivnější z domácích Tomáš Rachůnek a zařídil svému mužstvu bod navíc.
Tipsport extraliga, 35. kolo, pá 10.1.2020
3:2p
0:1, 1:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 38. T. Rachůnek (Graňák), 45. Gríger, 61. T. Rachůnek (Šenkeřík, Gríger) – 14. J. Říha (F. Lukeš, V. Hübl), 29. Jarůšek (M. Hanzl).
diváci4608
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Šik, Raška I, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.
Litvínov: Janus – Jánošík (A), Ščotka, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, L. Doudera – V. Hübl (C), Petružálek, Jarůšek – M. Hanzl (A), Mahbod, Hedberg – Gerhát, Kašpar, Trávníček – Zygmunt, Válek, F. Lukeš.

Před úvodním vhazováním proběhla minuta ticha za zemřelého bývalého maséra Litvínova a reprezentace pana Václava Šaška, který nás opustil tuto středu.

Začátek samotného utkání byl od obou mužstev opatrný, moc akcí vidět nebylo. Postupem času se však hra dostávala více do pásma a utkání nabíralo na atraktivnosti. V polovině první části mohl otevřít skóre zápasu Martin Kohout, když ujel obraně a mířil sám na Jaroslava Januse. Když se v prostoru mezi kruhy chystal vystřelit, tak mu bohužel pro domácí neposedný kotouč utekl z čepele. Od té chvíle začali mít Karlovarští mírnou převahu a hostující brankář musel likvidovat nejednu nebezpečnou příležitost. A hosté se také dočkali branky. Ve 14. minutě se po vyhraném vhazování dostal před branku nehlídaný Jiří Říha a střelou do horního rohu překonal Novotného. Poté se hrál vyrovnaný hokej plný velkých šancí, gólu už jsme se nedočkali.

Do druhé části se pokračovalo ve vyrovnané hře. První mohl skórovat ve 25. minutě Edwin Hedberg, jenž měl před sebou prázdnou branku, Novotný se ale blesku rychle přesunul a puk zastavil. O čtyři minuty později měl na druhé straně velkou příležitost Graňák, který sice trefil Januse, tomu kotouč ale vypadl, naštěstí pro hosty nikdo z energetiků nedokázal dorazit puk za brankovou čáru. Za minutu za Novotným nahrával Martin Hanzl před bránu na Richarda Jarůška, na toho sice dotíral obránce Dalimil Mikyska, litvínovského forvarda to ale nezastavilo a zakončil do levého horního rohu domácí svatyně. Karlovarské to neskolilo a ještě přidali na tempu. To se jim vyplatilo, jelikož dokázali necelé tři minuty před sirénou snížit na 1:2 zásluhou rány z mezikruží od nejproduktivnějšího z domácích Tomáše Rachůnka.

Do poslední dvacetiminutovky šly oba celky s jasnými cíli. Energie musela skórovat a Verva nesměla inkasovat. Už po pěti minutách hry bylo jasné, že plán vyšel Karlovým Varům. Centr první formace Dávid Gríger vzal vše na sebe, na Januse vyjel sám a vymetl levý horní roh svatyně hostí. Záhy mohl další branku přidat Ondřej Beránek, do jeho sólo akce ovšem zasáhla na poslední chvíli litvínovská obrana. Hrál se velmi atraktivní a svižný hokej plný šancí. Oba brankáři však drželi vyrovnaný stav. Mohlo se to změnit čtyři minuty před koncem po Emingerově střele, situaci přezkoumával i video rozhodčí, jenže kotouč za brankovou čáru nepřešel a zápas dospěl do prodloužení.

V prodloužení jsme na vítěznou branku čekali pouhých třináct vteřin! Litvínovští nechali v útočném pásmu úplně volného Tomáše Rachůnka, který rychlou střelou z mezikruží vybojoval pro Energii bod navíc.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Musím naše mužstvo pochválit, od první třetiny jsme hráli dobře. Vytvářeli jsme si mnoho šancí a měli jsme lepší pohyb. Do půlky zápasu byl Litvínov velmi pozorný a velmi silný v obraně. I když jsme prohrávali osobní souboje, tak jsme měli dost šancí na to, abychom dali první branku, což se nám nepovedlo. Verva byla velmi produktivní a trestal nás. Jsem rád, že jsme i za stavu 0:2 pořád věřili tomu, že si zápas vezmeme zpět. Za dva body jsme velmi rádi.“

Jindřich Kotrla (HC Verva Litvínov) „Polovinu zápasu jsme hráli vyrovnaně se soupeřem, plnili jsme, co jsme chtěli. Bruslařsky jsme v druhé půli úplně sesypali, soupeř nás začal přehrávat, dostávat nás pod obrovský tlak a jen díky našemu gólmanovi jsme uhráli bod.“