Gólová přestřelka v Mladé Boleslavi vyzněla pro domácí, padlo 15 branek

Utkání rozhodla nepovedená první třetina Karlových Varů, ve které energetici inkasovali pět branek. Druhá perioda byla sice vyrovnaná, ale v závěrečné dvacetiminutovce přidali Bruslaři další čtyři góly, Energie sice odpověděla třemi brankami, nicméně na výsledku to nic neměnilo. Gólová přestřelka nakonec skončila 11:4 pro Mladou Boleslav.
Tipsport extraliga, 14. kolo, út 24.11.2020, Škoergo Aréna
Ml.Boleslav
11:4
5:0, 2:1, 4:3
Branky a nahrávky: 7. Šťastný (Jääskeläinen, Ševc), 16. R. Zohorna (Lunter, Dlapa), 17. Jääskeläinen, 17. Najman (P. Kousal), 20. Flynn, 24. Šťastný (Pláněk), 28. Šťastný (R. Zohorna), 43. Najman (J. Stránský, Bernad), 50. Šťastný (R. Zohorna), 51. Flynn (P. Kousal), 54. Pláněk (Lunter, A. Zbořil) – 31. Zábranský (O. Beránek, Skuhravý), 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík (Kohout), 56. Kaše.
vhazování31:26
Ml.Boleslav: J. Růžička – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.
Karlovy Vary: Bednář (21. F. Novotný) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Kotvan – M. Zabloudil, D. Kaše, Flek – O. Beránek, Hladonik, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Utkání začalo šancemi na obou stranách, za pozornost však stálo zejména povedené střídání Karlových Varů z páté minuty. Energetici nejprve trefili břevno mladoboleslavské branky, následně zasypali Jana Růžičku v domácí bráně hned několika střelami. O minutu později nechybělo mnoho k tomu, aby se trefili Bruslaři, jenže prudká střela Mária Luntera z pravého kruhu nebyla přesná. Boleslavští hokejisté však udeřili v první přesilové hře zápasu. Do levého kruhu si najel David Šťastný a pukem vymetl pavučiny v rohu karlovarské branky.

V další přesilovce domácí po trestu za nesportovní chování pro karlovarskou střídačku již tak úspěšní nebyli. Soupeře sice uzamkli v pásmu a zásobili hned několika střelami na branku, Západočeši však oslabení dobře ubránili. Jednu z prudkých střel se například v závěru přesilovky podařilo vykopnout směrem na mantinel obránci Martinu Rohanovi. I v dalších minutách měli více domácí, četnost jejich střelby neustávala. V brance Karlových Varů však předváděl výborné zákroky Jan Bednář. Čtyři minuty před koncem prvního dějství vstřelili Bruslaři další gól. Po přesné přihrávce se trefil skrz útočící a stínící hráče z otočky Radim Zohorna. Puk propadl do brány kolem Bednářovy vyrážečky.

Ani ne o minutu později se už ŠKOENERGO Aréna radovala z dalšího gólu. Jeden z energetiků vyjel i s pukem zpoza branky a chtěl se s ním dostat do útočného pásma. Kotouč však nešťastně nechal za sebou, čehož pohotově využil Joona Jäskäläinen, jenž puk nasměroval za záda Jana Bednáře, který na takovou situaci vůbec nebyl připravený. Už za 10 sekund však padl další gól a opět to bylo do karlovarské sítě. Na gólmana vystřelil nejprve Pavel Kousal, jehož pokus ještě Jan Bednář vyrazil. Na následnou dorážku Ondřeje Najmana byl ale už krátký - 4:0. Bruslařskému klubu se povedla ještě přesilová hra v bezprostředním závěru dvacetiminutovky, když se v pravém kruhu napřáhl Oscar Flynn a zamířil přesně mezi tyč a vyrážečku - 5:0. První třetina tak vyšla jednoznačně lépe domácímu celku.

Na začátku druhé třetiny zaznamenali několik šancí Karlovarští, jenže to byli znovu Středočeši, kteří skórovali. Davidu Šťastnému se podařilo obelstít několik hráčů, následně z levého pruhu namířil puk ke vzdálenější tyči, a navýšil tak na 6:0 pro svůj tým. V přesilové hře, kterou nedlouho na to hrály Karlovy Vary, se Západočechům nejprve nedařilo. Posléze se však rychle hráči přemístili do pásma a po rychlé výměně puku došlo na zakončení. Brankář domácích nicméně předvedl jistý zákrok. Už ve 28. minutě to ale bylo 7:0 pro Mladou Boleslav, David Šťastný zároveň už před polovinou zápasu završil hattrick. Útočník Bruslařů zakončil přímo mezi Novotného betony, a připravil tak střídajícího brankáře Karlových Varů o čisté konto.

Čisté konto nicméně neudržel na druhé straně ani Jan Růžička. Hokejisté Energie hráli pět na tři. Dvojnásobnou přesilovku sice nevyužili, během stavu pět na čtyři však měli i nadále tlak a po jedné z dorážek namířil kotouč do odkryté branky Libor Zábranský. Gólman se proti jeho střele nestačil přemístit. Bylo to tedy 7:1. I v dalších minutách energetici několikrát zahrozili. Nejprve od modré neúspěšně vystřelil Michal Plutnar, krátce poté ještě zakončil u pravé tyče Jakub Lauko, který však smolně trefil právě tyč. Závěr prostředního dějství byl na góly skoupý, po 40 minutách tak svítilo na tabuli skóre 7:1.

Do poslední třetiny vstoupila Mladá Boleslav velkou šancí. Radim Zohorna objel s pukem branku a naservíroval jej před ní na hokejku Davida Šťastného, jenže ten o kousek netrefil branku. Energetici v tomto čase faulovali, a tak Středočeši hráli přesilovou hru. V ní se sice neprosadili, nedlouho po jejím vypršení ale z přečíslení na 8:1 navýšil svým druhým gólem v zápase Ondřej Najman. Po dalších faulech hráli Bruslaři přesilovou hru pět na tři, tu však i přes to, že téměř po celou její dobu nedovolili soupeře vystřídat a drželi ho pod tlakem, nevyužili.

Ve 49. minutě uzamkla Energie domácí v pásmu a po rychlé střele přešel puk přes brankovou čáru. Jan Růžička pro něj sice sáhl a přikryl jej lapačkou, nicméně videorozhodčí rozhodl, že se jedná o platnou branku. Karlovy Vary tak snížily na 8:2 zásluhou Petra Šenkeříka. V 50. minutě už vedla Mladá Boleslav neskutečných 9:2 a svůj čtvrtý (!) gól si připsal David Šťastný.

Jenže tím to ještě zdaleka nekončilo. V 51. minutě po spolupráce s Kousalem zvýšil vedení domácích Oscar Flynn. V 54. minutě přidal gól ještě obránce Martin Pláněk a poté dvakrát skórovaly Karlovy Vary. Přesně v rozmezí jedné minuty se nejprve z branky radoval Petr Šenkeřík a po něm David Kaše. Ti tak korigovali na nevídaných 11:4. Zatímco Mladá Boleslav zaznamenala rekordní výhru, Západočeši budou na tento zápas chtít co nejdřív zapomenout.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Dokázali jsme odpovědět na neděli, kdy se nám výkon hráčů nelíbil. V kabině to mělo odezvu a jsme rádi, že jsme to odčinili. Už příprava na zápas byla jiná, vstup do něj se nám povedl a kluky to odměnilo vstřelenými góly. Pět branek v první třetině utkání rozhodlo. Na druhou stranu je to jenom jeden zápas, takhle musíme hrát vždycky. V trenérské kariéře ale takový zápas nepamatuji.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to od nás nepovedené utkání. Nějaký slabý parametr to mělo do třetí inkasované branky, pak už byla Boleslav ve všem lepší. Musíme se teď vrátit k tomu, co jsme předváděli v posledních pěti zápasech, k naší poctivé hře do obrany. A hlavně musíme předvést jiný výkon v dalším zápase.