Hororový zápas. Energie inkasovala na ledě Pardubic jedenáct gólů

Rychle se oklepat. Energetici nezvládli druhý zápas předkola proti Pardubicím, Dynamo jim v divokém utkání nasázelo jedenáct branek, zatímco Karlovarští udeřili jen třikrát. Hostům nepomohly ani dvě trefy Jakuba Fleka, jenž už má v letošní vyřazovací části na kontě dohromady tři góly.
Tipsport extraliga, PK2 (O2), čt 11.3.2021
Pardubice
11:3
5:1, 5:2, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Camara (R. Kousal), 9. T. Zohorna (R. Kousal, A. Kosticyn), 15. Mikuš (Camara, T. Zohorna), 19. Vála (T. Zohorna, Camara), 19. Paulovič (Ďaloga), 21. T. Zohorna (Camara, Ďaloga), 22. O. Roman (Rohlík, L. Horký), 23. A. Kosticyn (M. Kratochvil, Ďaloga), 23. Camara (Ďaloga, R. Kousal), 37. Blümel, 56. Blümel (Paulovič, Nakládal) – 12. Vondráček (O. Beránek, Skuhravý), 36. Flek (T. Rachůnek), 40. Flek (T. Rachůnek, Hladonik).
vhazování29:28
Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – L. Horký, O. Roman, Rohlík – Pochobradský, M. Kratochvil, A. Kosticyn.
Karlovy Vary: Novotný (15. Habal) – Krajčík, Šenkeřík, Kowalczyk, Weinhold, Zábranský, Pulpán (A), Klejna – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Osmík, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

Opačný obraz oproti prvnímu vzájemnému klání. Kolotoč momentů odstartovala šestá minuta, kdy využil přesilovou hru pardubický Jakub Nakládal. Trenérský štáb si ale vzal trenérskou výzvu kvůli bránění brankáře jednoho z domácích a uspěl. Bezbrankový stav však dlouho nevydržel, ještě tu samou přesilovku totiž zužitkoval Anthony Camara. V čase 8:01 se zjevil u karlovarské svatyně nikým nehlídaný Tomáš Zohorna, jenž si vybruslil před Novotného a přes ležícího gólmana hostí dostatečně zvedl puk tak, aby rozvlnil síť. Ve dvanácté minutě dal energetikům naději Tomáš Vondráček, když z levého křídla propálil Kloučka jedovatou střelou zápěstím. O necelé čtyři minuty se zpátky o slovo přihlásili domácí a gólová lavina se začala valit. Juraj Mikuš ukázal svou skvělou střelu a ranou do horní části branky nedal Novotnému šanci. Karlovarský brankář následně přenechal místo mezi třemi tyčemi Vladislavu Habalovi, nicméně ani on Pardubické nezastavil. Zohorna prověřil jeho pozornost, jenže hostující maskovaný muž puk neudržel a než po něm stihl skočit, zasunul ho za jeho záda Ondřej Vála. Za dalších čtyřicet čtyři vteřin se do další střely dostal Matej Paulovič a Energie odcházela do šaten za stavu 1:5.

Ani přestávka svěřencům Martina Pešouta nepomohla, Dynamo nastoupilo i do druhé dvacetiminutovky s obrovskou chutí. Hned čtyřiatřicet vteřin po prvním buly našel skulinu mezi Habalovými betony Tomáš Zohorna. Necelou minutu poté prchl odevzdané karlovarské obraně duo Ondřej Rohlík a jeho jmenovec Ondřej Roman, jenž se stal sedmým úspěšným střelcem domácích. Dalších čtyřicet pět vteřin na to se síť za hostujícím gólmanem vlnila poosmé. Andrej Kosticyn nic nevymýšlel a jednoduše vypálil, což nakonec slavilo úspěch. Další hororovou pasáž ukončil v čase 22:57 ostrostřelec Anthony Camara. Kanadský forvard přebral puk po Marku Ďalogovi a opět se nemýlil. Světlejší moment Energie obstaral v 36. minutě Jakub Flek, vyhlášený rychlík zůstal sám nehlídaný v prostoru před Kloučkem a upravil děsivě vypadající skóre. Jenže i na tuto ránu našel celek z města perníku rychlou odpověď. Defenzíva hostí si nepohlídala Matěje Blümela a ten na malém prostoru vymíchal Vladislava Habala. Druhá třetina nakonec skončila 3:10 z pohledu energetiků, osmapadesát vteřin před sirénou se po přihrávce Tomáše Rachůnka znovu trefil Jakub Flek.

I za mimořádně nepříznivého stavu byla karlovarská elitní formace vidět. Flek se ve 44. minutě mohl po křížném pasu Rachůnka radovat z hattricku, to by jej ale nemohl fantastickým zákrokem okrást Milan Klouček. Na druhé straně se dobrým zákrokem prezentoval rovněž Vladislav Habal, který stihl zareagovat na šikovnou teč Roberta Kousala. Na obou mužstvech se výrazně s blížícím se koncem utkání promítalo skóre. Oproti prvním dvěma divokým třetinám byl herní projev týmů mnohem klidnější, přesto se ještě stav měnil. V čase 55:54 obdržel od Pauloviče dokonalou přihrávku skrz karlovarské pásmo Matěj Blümel, který šanci z ideální střelecké pozice neodmítl.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Na začátku utkání nás podržel Milan Klouček. Povedly se nám pak využít dvě přesilovky, dostali jsme se do náskoku a od třiadvacáté minuty už se zápas pouze dohrával. Předvedli jsme spoustu perfektních zakončení, skvělý výkon."

Martin Pešout (HC Energie): „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme několik šancí, ale naložili jsme s nimi špatně, udělali jsme zbytečný faul a od té doby se zápas vyvíjel ve prospěch domácích. Do naší branky spadlo snad všechno, od čtvrtého gólu domácích už to pro nás byla centrifuga.“