Jak nejlépe oslavit návrat hokeje? Dvanácti góly a výhrou!

Bezmála pět měsíců si museli fanoušci českého hokeje počkat na návrat svého oblíbeného sportu, ovšem úterní zahájení Generali Česká Cupu rozhodně stálo za každý jeden den! Karlovarští hokejisté sehráli na ledě Mladé Boleslavi s tamními Bruslaři skutečně zábavnou partii, v jejíž první třetině padlo hned osm branek. Skóre se nakonec zastavilo až na dvanáctigólové hodnotě 7:5 ve prospěch hostující Energie, zásluhou nejen dvojnásobného střelce Martina Osmíka a čtyřbodového Tomáše Vondráčka.
Příprava na sezonu, Generali Česká Cup, út 4.8.2020
Ml.Boleslav
5:7
3:5, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Flynn (Najman), 5. Bernad (Kousal, Fillman), 16. Severa (Maršoun, Vala), 43. Šidlík (Flynn), 49. Brož (Bernad, Flynn) – 4. Osmík, 12. Weinhold (Vondráček, Šenkeřík), 15. Machač (Vondráček, Šenkeřík), 20. Osmík (Šik), 20. Vondráček (Redlich), 41. Koblasa (Weinhold, Černoch), 42. Vildumetz (Mikúš, Vondráček).
Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Kajínek, R. Špringl
vyloučení5:3
využití0:1
střely na branku26:39
diváci419
Ml.Boleslav: Schwarz (41. Haas) – Bernad, Fillman, Šidlík, Brož, Drtina, Vala – Flynn, Najman, Kousal – Trávníček, Čermák, Kotala – Grim, V. Houška, Maršoun
Karlovy Vary: Novotný (32. Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán, Weinhold, Vodička, Přibyl – Koblasa, Černoch, Kohout – Mikúš, Vildumetz, Hladoník – Redlich, Machač, Vondráček – Zabloudil, Osmík, Šik

Zápas začal pěknou gólovou divočinou. Hned na úvod zažili hosté studenou sprchu, když se po chybách v obraně ocitl před prázdnou bránou Oscar Flynn, který takovou nabídkou nepohrdl a uklidil od pravé tyčky puk do sítě. Poté si Západočeši zahráli přesilovou hru a Tomáš Vondráček se pokoušel procpat puk mezi tyč a brankáře. Z dálky zkoušeli stav srovnat Lukáš Pulpán a Michal Plutnar. Avšak napotřetí po konci přesilovky zvládl vyrovnat od vzdálenějšího okraje levého kruhu prudkou střelou Martin Osmík. Ani ne minutu poté se skóre opět změnilo, když domácí Kousal příhrou od mantinelu našel kousek od modré čáry Davida Bernada, jenž propálil vše v cestě. Znovu vyrovnat mohli hosté dvě minuty poté, kdyby Petr Koblasa z předbrankového prostoru vyzrál na Marka Schwarze.

V polovině třetiny dostali hosté opětovně možnost zahrát si v početní výhodě, tentokrát ale měli problémy se prosazovat v útoku. Daleko nebezpečnější byli až po jejím skončení, kdy vyvinuli na domácí hráče tlak a zužitkoval ho Martin Weinhold svou ranou bez přípravy do odkryté části Schwarzovy brány. Následovalo další boleslavské vyloučení, které fantasticky proměnil svou trefou pod břevno Patrik Machač. Energetici tímto otočili vývoj, kdy zužitkovali nedisciplinovanost Bruslařů. Jenže z vedení se neradovali dlouho. Ani ne minutu poté totiž po vhazování získal puk Jiří Severa, stojící sám přímo před bránou a poslal ho bez ostychů za Novotného záda, jenž ani nestihl zareagovat. Následovalo čtvrté boleslavské oslabení, během kterého se již nic významného nestalo, ale po jeho skončení půl minuty před odchodem do kabin si domácí nepohlídali Martina Osmíka. To ale nebylo ze strany Západočechů všechno, neboť po vhazování 17 sekund před odchodem do kabin se vřítili do útočného pásma a Tomáš Vondráček před bránou usměrnil letící kotouč přímo za Schwarzova záda. Během pár vteřin tak Energie získala převahu 5:3.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva o poznání klidněji a hrálo se zodpovědněji směrem dozadu, avšak směrem dopředu provázely hru oboustranně nepřesnosti. Díky tomu neuspěl hostující Kotvan ani na druhé straně domácí Houška. Ani Kousalův pokus mezi betony z dálky nevyšel. V dalších momentech pak ujeli domácí ve třech dopředu, jenže rozjetý Jakub Kotala nevyzrál na beton karlovarského gólmana. Na druhé straně si na Marka Schwarze nepřišel Petr Šenkeřík. Poté si poprvé v zápase vyzkoušeli hru v početní výhodě domácí. V ní měl největší šanci hostující Redlih poté, když na modré čáře tvrdě odstavil od puku Grima. O chvíli později uháněl po levé straně vpřed Oscar Flynn a před bránou přestřelil.

Následovala další početní výhoda Bruslařů, během níž si žádnou šanci nevypracovali. V 31. minutě vpadl do mezikruží Martin Osmík, Schwarz byl na místě. Na druhé straně neuspěl odraženou střelou Fillman. Následně hosté vystřídali brankáře a hráli přesilovku. Během ní Machač dostal těžkou přihrávku do mezikruží, nabil spoluhráči najíždějícímu od modré, jenže netrefil a Grim pak vyhodil puk ze třetiny. V dalších momentech byly k vidění nepřesné akce, které rozčeřil až Martin Kohout výpadem od pravého kruhu k levé Schwarzově tyči, který oplatili stejnou mincí Pavel Kousal a Oscar Flynn. Neujala se ani dalekonosná rána Šidlíka, mířila nad. Druhá třetina tedy zůstala nerozhodná.

Boleslav zaspala nástup do třetí třetiny, a toho využili hosté, když Weinhold na kruhu nabídl zpětnou přihrávkou puk Petru Koblasovi, který prostřelil právě vystřídaného brankáře Radka Haase pod horní tyčku. Za minutu Boleslav inkasovala znovu po trefě Tomáše Vildumetze. Čtyřgólové vedení nevydrželo dlouho a za další minutu propadl puk výstrojí Adama Horáka po střele Petra Šidlíka z mezikruží. Hráči poté předváděli nadále živý, útočný hokej, gólmani a obrany si však už více dávali pozor. Ve 49. minutě pak tato převládající aktivita vedla k návratu na rozdíl dvou branek, když od kruhu propálil vše v cestě Vladimír Brož.

V půlce třetiny drželi kotouč hosté a Tomáš Redlich dlouho a pečlivě připravovanou šanci zmařil nepřesným mířením. Na druhé straně pak Kotala zblízka minul odkrytý horní růžek Horákovy branky. Po komerční pauze namířil od modré prudce na Haasovu bránu Petr Šenkeřík, ale vzápětí si hosté museli dát pozor na dotírajícího Kousala a později i na Čermáka. Dvě a půl minuty před koncem získali Bruslaři šanci dát kontaktní gól, ale Jakub Kotala neproměnil nařízený nájezd. Poté zahrozil Tomáš Vondráček ranou do Haasových betonů. Změnu ve skóre nepřinesl ani boleslavský tlak, jenž měli během přesilové hry, a tak Energie udržela dvojbrankové vedení až do konce.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): V první třetině zápasu byl průběh trošičku divoký, nesoustředili jsme se na obranu a dostali pět gólů, což je hodně. Nechali jsme v tom Máru Schwarze vykoupat, protože plno střel neviděl a bylo to pro něj strašně těžký. Pak po první třetině se to trošku zlepšovalo, hráli jsme rychleji v obraně a rychleji jsme napadali. Karlovy Vary vyhrály zaslouženě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Bereme to jako první zápas. Nezáleží teď úplně na tom výsledku, spíše chceme, aby se tam objevovaly herní věci, které se snažíme zapojovat do tréninků. Chtěli jsme vyzkoušet nějaké nové hráče. Jsme rádi, že jsme první zápas vyhráli, ale výsledky v tuto chvíli ještě nejsou tak důležité. Bylo to takové trošičku nervózní, ale to asi k prvnímu zápasu patří.