Junioři deklasovali Vítkovice, Kočí se blýskl hattrickem

Karlovarští junioři tři kola před koncem nadstavby drží druhou postupovou příčku, kterou potřebují k postupu do vyřazovacích bojů. Ve rámci 9. kola skupiny bojů o play-off ve čtvrtek na domácím ledě jasně deklasovali Vítkovice 6:0, hattrickem se blýskl obránce Matteo Kočí.
DHL Extraliga juniorů, II. 9, čt 10.3.2022
Vítkovice
6:0
1:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 10. Rymon (Šmajda, Adámek L.), 38. Kočí (Adámek L.), 39. Adámek M. (Vogel), 43. Kočí, 55. Rymon (Adámek L., Benda), 60. Kočí.
Rozhodčí: Svoboda, Šindel - Gerát, Sýkora
vyloučení4:7
využití3:0
střely na branku29:31
diváci39
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Krajčík, Pohanka, Bulka – Sapoušek, Adámek M., Adámek L. (C), Rymon, Šmajda, Seidler, Botoš (A), Šlechta, Varvařovský, Zolnaj.
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Hodinář, Prčík, Puchala, Řepa, Havlík, Kosina – Tvrdý (A), Gebauer, Kubík, Kotásek (A), Krejsa (C), Schauer, Slusarczyk, Holaník, Macias, Skřipčák.

V první třetině se hrálo v pozvolnějším tempu. Vypadalo to, jako kdyby hráči obou celků oťukávali možnosti. Oba brankáři předvedli několik zajímavých zákroků. Zhruba v polovině třetiny zavezli Lukáš Adámek a Samuel Šmajda mezi sebou kotouč k brance hostů. Darek Bartošák se přesouval, aby byl připraven střelu vykrýt. Šmajda však předal kotouč Dominiku Rymonovi a ten ho poslal do té části branky, kterou uvolnil přesunující se gólman. Ve zbývající části třetiny se hosté snažili o vyrovnání. V cestě jim však stáli domácí obránci a David Bočan, který si svou svatyni střežil jako ostříž. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Druhá třetina nabídla podívanou na velmi svižný hokej. Hosté byli více na kotouči a tvrdě se tlačili na branku domácích. Bočan však vytáhl z lapačky několik hodně povedených zákroků a nedal jim šanci. I Darek Bartošák byl velice ostražitý a společně s hostujícími obránci nedávali energetikům moc prostoru k navýšení skóre. Ve druhé třetině se však na obou stranách častěji vylučovalo. V čase 36:57 byl vyloučen Alex Kotásek za nedovolené bránění a hrálo se čtyři na čtyři, neboť v čase 36:22 byl vyloučen Jakub Vogel za podrážení. Když časomíra ukazovala 37:01 vyletěli energetikům ruce nad hlavu. Po vyhraném vhazování dostal Matteo Kočí kotouč od Lukáše Adámka a lehce plíživou střelou překonal hostujícího gólmana. Krátce na to vypršel trest Jakuba Vogela a energetici měli na zhruba půl minuty početní výhodu. Tři vteřiny před koncem této přesilovky skóroval Matyáš Adámek, který se rychle zorientoval v závaru před vítkovickou brankou a střelu Jakuba Vogela propasíroval přes obranu i gólmana hostů. Po druhé třetině ukazovala světelná tabule stav 3:0.

Na začátku třetí třetiny se hosté pokoušeli prostřelit Bočana, ale dělovka Tomasze Maciase z mezikruží branku přeletěla. K velice dobré šanci se dostal René Smolka, který pálil od modré, ale jeho střela byla zblokována. V čase 43:00 se Matteo Kočí dostal do úniku a dobře mířenou střelou zvýšil skóre na 4:0. Na druhé straně se ke kotouči dostal Jakub Slusarczyk. Bočan si však vyjel z branky a střelu odrazil holí. Pátá odbila v čase 54:24, kdy Dominik Rymon zakončil akci Vítka Bendy a Lukáše Adámka. Chvilku na to zahrozili Vítkovičtí, kteří předvedli před Bočanovou brankou parádní kombinaci, střela však nakonec škrtla pouze betony domácího brankáře. Bočanovy betony krátce na to razítkoval i Alex Kotásek. S blížícím se koncem zápasu stoupala nervozita na straně hostů. V čase 58:44 vyfasoval Josef Krejsa trest za hrubost poté, co napadl před brankou domácích jednoho z energetiků. A i tuto přesilovku domácí využili. V čase 59:35 si Matteo Kočí zkompletoval hattrick po kombinaci Vítka Bendy a Robina Sapouška.

Energetici si tak připsali cenné body a tři zápasy před koncem nadstavby juniorské extraligy drží s devatenácti body druhé místo a na vedoucí Spartu ztrácejí pět bodů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme utkání hodně nervózně. Tým si zřejmě uvědomoval tíhu okamžiku, věděl, jak je zápas důležitý, abychom se udrželi ve hře o čtvrtfinále. V podstatě až po využité přesilovce a brance na 3:0 jsme získali jakousi jistotu a utkání se překlopilo na naši stranu. Velký kredit zaslouží brankář Bočan i unikátní hattrick obránce Kočího.

Pavel Trnka (trenér HC Vítkovice Ridera): Vary nás jednoznačně přejely, byly lepší. Jednoznačně rozhodla naše nedisciplinovanost. Další stěžejní věcí bylo, že jakmile jsme dostali dva góly, tři góly, tak pak je vidět, že kluci vycítí, že šance na postup se oddaluje. Nevím, jak dopadly další čtvrteční zápasy, ale každopádně to na kluky dolehlo.