Junioři dotahovali, Hradci ale těsně podlehli

Karlovarští junioři již poprvé bez Robina Sapouška bojovali o další body do extraligové tabulky. Proti Hradci doma ztráceli už tři branky, v poslední části ale dvěma góly dokázali duel zdramatizovat. Víc už ale nedokázali, k bodům jim nepomohla ani závěrečná powerplay.
DHL Extraliga juniorů, 30. kolo, so 10.12.2022
Mountfield HK
2:3
0:1, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 45. Babeliak (Krajčík), 46. Botoš (Krajčík) – 13. L. Král (Beneš, Prášek), 27. Beneš (Hrbek), 35. Pajer (Moravec, L. Král).
Rozhodčí: Kostourek, Červenka - Štěpánek, Hlinka
vyloučení5:6
využití1:1
střely na branku32:24
diváci90
Karlovy Vary: Ebenstreit – Vogel, Smýkal, Dorot "A", Bulka, Kočí, Krajčík "A", Zolnaj, Beran, Anton – Šmajda, Babeliak, Zeman, Adámek, Handl, T. Král, Botoš "C", Skuhravý, Váňa, Varvařovský. Trenér: Eismann
Mountfield HK: Kasal – Havlíček "C", Žaba, Hušek, Hrbek, Pavič, Pelda, Boukal – Pajer, Novotný, L. Král, Leden, Hora, Vencl, Klíma, Giesl, Moravec, Prášek, Beneš "A".

Do utkání vstoupili lépe hosté. Jejich úvodní tlak vyústil v několik nebezpečných střel, se všemi si ale domácí brankář Ebenstreit poradil. Energetici posléze nevyužili přesilovou hru, ani následující šance. V 7. minutě nezakončil Botoš přečíslení dvou proti jednomu, když mu v rozhodující okamžik kotouč utekl, o chvíli později pálil zleva dobře Handl, jenže k odraženému kotouči se už nikdo z energetiků nedostal.

A tak udeřili v čase 12:37 hosté. Michal Beneš dostal dost prostoru k zakončení, s jehož ránou si sice domácí brankář ještě poradil, jenže defenziva Energie nechala dorážet Lukáše Krále a ten už se nemýlil – 0:1.

Domácí mohli vyrovnat v oslabení, jenže přečíslení dvou proti jednomu zakončené Adámkem ke gólu nevedlo, proti byl Kasalův beton. Byli to ještě naopak hosté, kteří mohli v další přesilovce v samém závěru udeřit podruhé, jenže Ebenstreit velký závar ve svém brankovišti ustál.

Energetici mohli vyrovnat v závěru 24. minuty, jenže Babeliakovu pobídku Zeman mezi kruhy nenašel. O pár chvil později bylo navíc pro domácí ještě hůře. Kočí nedůrazně odehrál kotouč a Martin Hrbek se štěstím dostal kotouč za bezmocného Ebenstreita – 0:2.

Domácí se mohli vrátit do zápasu před polovinou třetiny, jenže více než minutu trvající přesilovku čtyř proti třem využít nedokázali. Zato hostům se v početní, i když klasické výhodě, zadařilo. V čase 34:46 Lukáš Pajer projel s kotoučem na holi středem až mezi kruhy, přičemž cestou obelstil jednoho z karlovarských hráčů, a nekompromisně propálil Ebenstreita – 0:3.

Hradec o chvíli později navíc mohl udeřit i v oslabení, jenže Moravec svou akci ke gólovému konci nedotáhl. V další nerovnovážné situaci, tentokrát početní výhodě, se po krásné kombinaci dostal ke střele mezi kruhy Boukal, jenže Ebenstreita nepřekonal. A když z trestné lavice vracející se Smýkal neuspěl sám proti Kasalovi, bylo jasné, že Hradec půjde do třetí části s třígólovým náskokem.

Domácí se vrátili do hry na začátku 45. minuty v přesilové hře. Filip Krajčík shodil puk od modré a ten skončil až v brance – 1:3. O pár chvil později se stejný hráč prosadil znovu a rázem energetici prohrávali o jediný gól.

Dvě vstřelené branky logicky vlily svěřencům trenéra Eismanna novou krev do žil, domácí útočili, jenže Kasala potřetí ne a ne překonat. Dvě minuty před koncem to zkusili i bez brankáře Ebenstreita se šesti hráči v poli, ale ani závěrečná powerplay na výhře Hradce už nic nezměnila.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Chtěli bychom pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství, protože první dvě třetiny mi soupeř připadal o něco hladovější než my. Ačkoliv příležitosti byly na obou stranách, tak rozhodla efektivita našeho soupeře v kontrastu s tím, že nám se střelecká ofenzivní kvalita nedařila. Zlepšili jsme se ve třetí třetině, ale nestačilo to.

Martin Vágner (Mountfield HK): Po pátečním zápase jsme potřebovali jednoznačně bodovat. Věděli jsme, že Vary mají velkou individuální kvalitu, což jednoznačně dokazovaly celý zápas. Měli jsme dobrý začátek, pak otěže zápasu převzaly Vary. Druhá třetina se nám podařila, myslím, že tam jsme byli lepší. Ve třetí části jsme si to zkomplikovali, protože domácí dokázali snížil, dali prakticky dva stejné góly. Kluky musím pochválit, byla u nich velká bojovnost a odhodlání ty body dnes odvézt.