Junioři i počtvrté v sezóně porazili Tygry! Dybal vychytal už osmou nulu

V sobotním duelu juniorů s Bílými Tygry se více dařilo energetikům. Zajímavé je, že oba jejich góly padly ze samostatných úniků. Prvním uprchlíkem byl Radim Handl, který otevřel skóre ve vlastním oslabení. Druhým hráčem, který svou spanilou jízdu zakončil brankou, byl David Varvařovský. Osmé čisté konto v sezoně si připsal Adam Dybal. Příští čtyři zápasy odehrají energetici na území soupeřů a venkovní šňůru zakončí duelem s týmem Vítkovic, který je aktuálně s dvoubodovým náskokem v čele tabulky.
DHL Extraliga juniorů, 50. kolo, so 25.2.2023
Liberec
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Handl, 53. Varvařovský.
Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Belko, Malý
vyloučení3:5
využití0:0
oslabení1:0
střely na branku30:19
diváci102
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Cipko, Smýkal, Kubíček, Mähler, Zolnaj, Dorot (A), Bulka, Anton – Varvařovský, Adámek, Šmajda (A), Šlechta, Botoš (C), Handl, Csabi, Kusak, Váňa
Liberec: Hambálek (Krátký) – Koštoval, Culek, Meisel, Hladík (A), Jakubec, Ehrenberger – Gajda, Jenčovský (C), Przybyla, Janata, Kofroň, Kříř, Vološín, Pérez Lisa (A), Hois, Jansa

Skóre sobotního utkání mohl otevřít už Petr Przybyla, jehož střela jen těsně minula mezírku u tyčky. Jasnou šanci Dybal zmařil Jakubovi Ehrenbergerovi, když jeho střelu holí poslal nad branku. Napasovat kotouč mezi tři tyče se parádní dělovkou nepovedlo Samuelu Šmajdovi. Ten ostatně Vojtěcha Hambálka prověřil několikrát. Nepřesná přihrávka zhatila velkou šanci Tygrů, když kotouč minul hůl Tadeáše Vološína číhajícího v mezikruží. V následné početní výhodě nejenže Tygři neobelstili bránící hráče a Adama Dybala, ale sami inkasovali. Do úniku se dostal Radim Handl, který s velkým náskokem dojel před Hambálka a kotouč poslal kolem něj do branky.

Tygři trávili před Dybalem hodně času, jenomže neustále měli kolem sebe několik bránících hráčů a tak se nedostávali k větším šancím. Několikrát měli domácí namále, ale Adam Dybal se nenechal překvapit. Dvě velké šance Kryštofa Bulky v početní výhodě, spálil Vojtěch Hambálek. V čase 18:48 se v oslabení dostal do úniku Michal Koštoval. Kotouč po jeho střele svými betony zastavil Dybal.

Z útočného pásma, kde se po úvodním buly liberečtí mladíci usadili, je vyhnalo oslabení. Poté, co byli Tygři v plném počtu, si opět vzali do parády karlovarskou branku, jenomže kvůli napadání přihrávek ze strany domácích juniorů se nedokázali prosadit. Velkou šanci měl Jaromír Pérez Lisa, který pálil z pozice těsně před brankou, kotouč však Dybal zastavil svou holí. I liberečtí mladíci se drželi svých protihráčů a tak třeba Matyáš Váňa přišel o šanci, když místo před brankou skončil až u mantinelu, kam ho dostal Michal Koštoval. Krátce před polovinou třetiny skončil zápas pro Samuela Šmajdu, který zůstal po nárazu do mantinelu ležet na ledě. Za pomoci spoluhráčů a lékaře se po chvíli zvedl a zamířil rovnou do kabiny.

Kousek od srovnání byl Radek Janata, ten nakonec kotouč do odkryté části branky nedostal. Další akci Tygrů svým blokem zmařil Ondřej Dorot. V dalších minutách měli energetici před svou brankou na pilno a likvidovali společně s Adamem Dybalem jednu šanci za druhou. V jednu chvíli branku vlastním tělem bok po boku s Adamem Dybalem bránil Matěj Smýkal. Energetici zvládli tlaku Tygrů odolat a jednogólové vedení udrželi i po druhé třetině.

V poslední části se dost často hrálo ve středním pásmu, protože oba týmy měly problémy přejít přes soupeře. Několik šancí si vytvořil Adam Csabi, jenomže většinou ztroskotal na pohotovosti protihráčů, případně kotouč zastavil Vojtěch Hambálek. Před polovinou třetiny zahrozil Samuel Jansa, které ho od srovnání dělily milimetry. Důležitý zákrok si připsal v padesáté minutě Dybal, když před střelou Filipa Kříže sklapl betony. Další tutovku měl na holi Matouš Jakubec, jenže jeho o gól připravil jeden z energetiků, když do jeho střely vložil čepel své hole.

Parádní akci předvedl v padesáté třetí minutě David Varvařovský, který uháněl k brance tak rychle, že své pronásledovatele nechal daleko za sebou a vypálil z pozice před brankou. Vypadalo to, že kotouč skončil v bezpečí Hambálkovy náruče, jenomže najednou se objevil za brankovou čárou a hostující gólman se po něm jenom nevěřícně ohlížel. Šanci zvrátit stav zápasu dostali Liberečtí díky početní výhodě zhruba pět minut před koncem. Přestože se ze všech sil snažili, tak se jim kotouč do karlovarské branky nepovedlo dostat. Před koncem zápasu to zkoušel ještě David Varvařovský, ale narazil na betony hostujícího gólmana. Ke konci zápasu sáhl trenér libereckých mladíků k power play, jenomže ani hra bez brankáře změnu skóre nepřinesla. Skórovat do prázdné mohl Ondřej Dorot, ale jeho střelu zblokoval jeden z Tygrů. Karlovarští junioři se po závěrečné siréně mohli radovat z vítězství a zisku tří bodů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):

Vydřené vítězství, kdy jsme ve hře měli spoustu nepřesností a do ideálního výkonu to bylo daleko. Na druhou stranu jsme oproti pátečnímu zápasu cítili větší investici a úsilí celého týmu. Vítězství, když se herně nedaří, a mělo to nějaký svůj reálný základ v sestavě, ve které jsme hráli, je často cenné. A my si tohoto vítězství vážíme.

Jiří Vozák (asistent trenéra Bílí Tygři Liberec):

Vary byly určitě velmi dobrý soupeř. Daleko lépe bruslily. Na nás to po té včerejší prohře asi sedlo a Vary byly prostě lepší.