Junioři podruhé v sezoně na Liberec nevyzráli

Po první třetině, ve které si domácí vůbec nevedli špatně, se šlo do šaten za stavu 0:1. Energie dále tlačila v druhé třetině, ale ani jeden pokus se nedostal přes Daniela Krále. Nepodařilo se jim skórovat a namísto toho hostům nabídli přesilovou hru pět na tři. Hosté ji využili a následně si skóre pojistili i využitím běžné přesilové hry.
DHL Extraliga juniorů, 35. kolo, pá 28.1.2022
Liberec
0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 10. Gajda (Starý), 51. Gajda (Nezbeda, Měchura), 52. Jansa (Starý, Pavlík).
Rozhodčí: Petružálek, Hlinka - Gerát, Belko
vyloučení5:6
využití0:2
střely na branku30:54
diváci52
Karlovy Vary: Bočan (Ebenstreit) – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka, Zolnaj – Seidler, Kusak, Csabi, L. Adámek (C), Šmajda, Šlechta, Botoš, Handl, Pavelec
Liberec: Král (Hambálek) – Kollert, Dvořák (A), Starý, Meisel, Patzelt, Hladík – Měchura (A), Nezbeda (C), Zajíček, Jenčovský, Jansa, Leden, Gajda, Pavlík, Cikhart

V první polovině úvodní dvacetiminutovky to byl vyrovnaný souboj. Bohužel se domácímu celku nepodařilo využít ani jednu ze dvou přesilových her, kterou jim Tygři nabídli. Úvodní branku nakonec obstarali hosté, a to po trefě Petra Gajdy v čase 9:47. Karlovarští se snažili dostat zpět do zápasu, jenže si moc šancí nevybojovali. Hosté mohli svoje vedení navýšit na 2:0, ale jejich přesilová hra, ve které si vybojovali několik střel, zůstala nevyužita. Na konci třetiny se ještě dostali domácí snažili dostat k šancím, ale neprůstřelný Daniel Král všechny pokusy vychytal. Do šaten tak šli Energetici s jednogólovým mankem.

Ve druhé třetině jasně dominovali hráči trenéra Eismanna. Tlak na branku měli skoro celou třetinu, jenže se jim nepodařilo ho zužitkovat. Za to, že se stav nezměnil, můžou určitě výborné výkony obou brankářů. Liberečtí byli několikrát v obrovské šanci, jenže se jim nepoštěstilo a buď se kotouč nedostal ani k brance nebo ho zastavil ve druhé třetině stoprocentní David Bočan. Na druhé straně bylo šancí o něco více. Ale i gólman hostů byl tuto třetinu stoprocentní, a i přes fakt, že měli oba týmy k dispozici přesilovou hru, skončila druhá třetina za stejného stavu 0:1.

V závěrečné části domácí dále tlačili na branku. Ani jednu šanci ale nedokázali zužitkovat, a tak se skóre v první polovině nezměnilo. Karlovarští z tempa vypadli po prvním oslabení. To se sice Tygrům nepodařilo využít, jenže v polovině na začátku jednapadesáté minuty se jim nabídla přesilová hra pět na tři. Liberec neváhal a hned po dvaceti sekundách prostřelil Bočana poprvé. Po střele dvougólového Petra Gajdy se dostali do vedení 2:0. Necelou minutu poté vrátil hru do stavu pět na pět Filip Jansa, kterému se podařilo využít i normální početní výhodu. Liberečtí si tedy z KV Arény odvezli všechny tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Soupeř do utkání nastavil, oproti nám, mnohem zkušenější sestavu a to, si myslím, hrálo určitou roli. Kdybych měl použít boxerskou terminologii, tak by to byla bantamová váha proti těžký. My jsme tam měli nějaké příležitosti měli, hlavně ve druhé třetině, ale bohužel jsme je neproměnili. My jsme předvedli, řekl bych, snahu, snaživý výkon. Jenže bez rozdílové kvality v koncovce a situacích jeden na jednoho. Většina našich hráčů, která je aktuálně v sestavě, se na extraligu juniorů zatím potřebuje adaptovat, abychom, třeba v příští sezoně, mohli s těmi hráči počítat a hráli důstojnější roli než v posledních zápasech. Na závěr gratuluji soupeři k zisku tří bodů.“