Junioři přehráli Spartak i napodruhé

MHL: HC Energie - MHL Spartak Moskva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Vlčí smečka se ve středu postavila k druhému domácímu utkání proti Spartaku Moskva. Energetici zápas opět zvládli na jedničku, a po výhře 2:1 si tak z dvojutkání proti přednímu celku ligy odnáší plný počet šesti bodů.
MHL, 46. kolo, st 12.2.2014, KV Arena
Spartak Moskva
2:1
2:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Kohout (Gorčík), 13. Gríger (Troška) – 14. Vorobjov (Kučerkov, Pešechonov) Rozhodčí: Petuchov – Brejcha, Suchánek Vyloučení: 9:8 Bez využití V oslabení: 1:0 Střely na branku: 21:18 Diváci: 100 Průběh utkání: 2:0, 2:1
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Dvořák, Šafář, Škvor, Šimek, Troška – Flek "C", Vrána, Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout – Gríger, Táborský, Fronk – Beránek, Vachutka, Csamangó
Spartak Moskva: Šestjorkin – Kozlovskij, Děmidov, Solovjov, Jermakov, Alexejev, Pevelin, Ablajev, I. Několenko – Judov, Vorobjov, Pavljukov, Boldin, Ipatov, Chacej, Tkačuk, A. Několenko, Krutikov, Kučerkov, Klečkin, Pešechonov "C"

V první třetině byli domácí jasně lepším týmem. Vytvářeli si tlak a přehrávali soupeře. Odměnou jim byly dva rychlé góly. Nejprve se dostal do rychlého protiútoku Martin Kohout, který překonal Šestjorkina krásnou kličkou do bekhendu. Ve třinácté minutě se energetici radovali podruhé. Na 2:0 zvyšoval David Gríger, který před bránou tečoval střelu Trošky.

Spartak to však nezabalil a připravil si rychlou odpověď v podobě snižujícího gólu. Dmitrij Vorobjov dostal přesný pas od Arkadije Kučerkova a sám před Honzíkem se nemýlil. Zbytek první třetiny nám nepřinesl příliš atraktivní hokej, na obou stranách bylo k vidění mnoho nepřesností.

Na začátku druhé třetiny byl aktivnější Spartak, který se snažil srovnat skóre zápasu. Měl dokonce šanci v podobě několika přesilových her, ale domácí hráči je dokázali skvěle ubránit. O větší vzruch se postarala až třicátá minuta, kdy Martin Kohout dostal krásnou přihrávku od Davida Trošky, ale nedokázal usměrnit kotouč do odkryté ruské brány. Na hráčích Spartaku byla znát frustrace a začali zbytečně faulovat.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny dostali energetici možnost přesilové hry 5 na 3, ale bohužel jí nedokázali zužitkovat. Stejně jako tu druhou, tak i třetí třetinu začali hosté aktivně. Dostávali se do mnoha šancí, ale Honzík chytal výborně. V průběhu poslední třetiny bylo k vidění mnoho přerušování.

O jedno takové se postaral Vjačeslav Ipatov, který se naprosto bezhlavě pustil do Davida Trošky. Oba hráči zamířili na trestnou lavici a Ipatov inkasoval dvojitý trest za hrubost. Byla tu tedy další šance pro Energii na zvýšení náskoku. Jenže o půl minuty později se nechal zbytečně vyloučit Tomáš Dvořák a hrálo se 4 na 4. Vlčí smečka však již žádně komplikace nepřipustila a v klidu si došla pro druhé vítězství nad tímto soupeřem v poměru 2:1.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme maximálně spokojeni. Podařilo se nám porazit takového soupeře jako Spartak a to hned dvakrát za sebou, když před tím patnáctkrát v řadě bodoval. To je nesmírně cenné. Hlavně před play-off jsme si dokázali, že s celky ze špičky tabulky dokážeme hrát. Doufám, že se z toho poučíme a odneseme si co nejvíce poznatků do již zmíněného play-off. Věřím, že budeme co nejlépe připraveni.