Junioři si dvoubrankovým vítězstvím vynutili třetí zápas: v sobotu od 12:30 v KV Areně!

Junioři: HC Energie - HC Eaton Pardubice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Do druhého zápasu play off nastoupili energetici na domácím ledě a již od začátku na nich byla zjevná snaha o zdramatizování série. Svoji aktivitu zužitkovali hned v první minutě, kdy první ze svých dvou dnešních branek vsítil Dominik Vaněk (na snímku). Jakub Mareček pak energetikům zajistil dvoubrankový náskok, který si dokázali průběžně udržovat až do vítězného závěru. Rozhodující utkání je na programu v sobotu od 12:30 v KV Areně. Vstup je volný.
Noen Extraliga Juniorů, OF2, pá 12.3.2010
Pardubice
4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Chaljavin, Hudák), 8. Mareček (T. Rohan, Tomeček), 24. Vaněk (T. Rohan), 57. Kellner (Schusser) - 22. Krejnus (Buchtele, Radil), 44. Radil (Kapec, Buchtele). Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Schusser, Tomeček, Přindiš, Rohan Martin, Dlapa - Frk, Hudák, Kellner, Chaljavin, Mareček, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Kverka, Rohan Tomáš
Pardubice: Landsman - Zdráhal, Krejnus, Vondráček, Poskočil - Radil, Chmelař, Stoklasa, Veselý, Kaut, Buchtele, Čapek, Pilař, Kapec

Domácí vstoupili do utkání ve vysokém tempu, které se hned po necelé minutě podepsalo na skóre. Valerij Chaljavin se pokoušel z úhlu prostřelit chytajícího Landsmana, jeho střela ale odskočila a dojela k hokejce Dominika Vaňka, který tak vybudoval náskok Energie. Karlovarským ale jedna branka nestačila a na tlaku před Landsmanem nepolevili. V páté minutě se do povedené akce dostal Kverka s Vachovcem, pardubický gólman byl ale rychlejší, a střela tak skončila v jeho betonech. V osmé minutě se podařilo Tomáši Rohanovi najít před brankou volný puk a posunout ho k Jakubu Marečkovi, který využil mezery mezi betony rozkleknutého Landsmana. Ke konci první části ubrali energetici mírně na tempu, a dali tak příležitost Kapcovi, aby vyjel před Hrušku a trefil tyč. Domácí brankář ale ukázal své kvality a udržel svému týmu dvoubrankový náskok.

Do druhého dějství vstoupili domácí opět s nasazením, které ale záhy přineslo dvě minuty za podražení Chaljavinovi. Hosté tuto výhodu využili a po Buchteleho přihrávce nasměroval kotouč k levé tyči Robert Krejnus. Na to energetici odpověděli stejným způsobem. Svůj dvoubrankový náskok získali zpět zásluhou druhé trefy Dominika Vaňka. Pardubice pak dostaly příležitost v podobě dvojnásobné přesilovky, tu se jim ale nepodařilo využít. Jejich snaha snížit vedení domácích většinou končila v lapačce Hrušky nebo byla vyrážena od branky do bezpečí. Do několika šancí se dostali i Karlovarští, ani Landsman už ale v prostřední části nepolevil.

Úvod třetí třetiny se nesl v režii hostů. Po střele Kapce se ke kotouči dostal Lukáš Radil, který opět snížil vedení Energie na 3:2. Oba týmy pak rázem zabraly. Domácí chtěli zpět svůj náskok a hosté chtěli srovnat. Podle toho to i na ledové ploše vypadalo. Bruslilo se ze strany na stranu a obránci se snažili zamezit přístupu k brankářům. V sedmapadesáté minutě se ale leccos změnilo. David Kellner si po Schusserově přihrávce počkal v kruhu, aby vzápětí ukázkově vymetl bližší růžek pardubické branky. V závěru utkání sáhli hosté po power play a chtěli se pokusit o nemožné. Jejich snaha ale nestačila na překonání obrany ani skvěle chytajícího Hrušky. Naopak museli v posledních vteřinách doufat, že vyhozený puk nezapadne do branky. Ten si za cíl vybral tyč. Sérii tedy rozhodne zítřejší zápas.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jediný náš cíl byl hrát i zítra. S tím jsme šli do utkání a to se nám podařilo. Je to díky začátku zápasu. Měli jsme vynikající nástup a následně jsme z toho těžili. Na třetí zápas trochu zapřemýšlíme a uvidíme. Soupeř to napoprvé přijel zkusit a to mu nevyšlo. Uvidíme, jaké to bude zítra. Když začátek nebude tak ostrý, tak to bude o trpělivosti. Myslím si, že ani nepadne tolik branek.

Vladimír Martinec (HC Eaton Pardubice): Podle mého jsme viděli velice dobré utkání, které mělo správné grády. Nechybělo nasazení ani bojovnost. Utkání poznamenal začátek, ve kterém jsme si nechali dát dvě branky. Následně jsme to potom už těžko doháněli. Tenhle rozdíl se udržoval od začátku až do konce. Jiné hráče nemáme a ani mít nebudeme. Musíme odehrát zápas s tím, co je. Jednoduše musíme se tady pokusit vyhrát.