HC Energie Karlovy Vary

Výborně se nám povedl začátek, liboval si junior Mareček

Juniorka porazila Pardubice 4:2 a v sobotu bude bojovat o postup mezi osmičku nejlepších. Jakub Mareček se na vítězství karlovarského mužstva podílel jednou branku. „Bylo to těžké utkání, ale zvládli jsme ho,“ poznamenal na úvod našeho rozhovoru.

Svěřenci Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky výborně vstoupili do utkání. Na soupeře vlétli jako uragán a už v 10. minutě vedli 2:0. „Výborně se nám povedl začátek to je pravda. Trochu mě to připomnělo utkání v Pardubicích, ale tam to bylo obráceně. Tam jsme o dvě branky prohrávali,“ ohlížel se Jakub Mareček za zápasem.

Vedení z první třetiny zápasu se ukázalo jako rozhodující. „Hrálo se nám snadněji. Podařilo se nám udržet náskok. Následně jsme přestali trochu hrát v závěru, ale štěstí se na nás usmálo,“ pokračoval.

Nejvíce branek padá z prostoru okolo branky, ale v těchto místech to hráče hodně bolí. „To je pravda. Dostali jsme nespočetně ran. Člověk musí mít odvahu a obětavost. Než se stačíte otočit, už vás někdo osekává nebo dostanete krosček,“ přiznal Jakub Mareček. Play off také rozhodují přesilovky. Pardubice se v početní výhodě prosadily jednou, energetici až těsně po návratu vyloučeného hráče na led. „Hru v početní výhodě musíme využívat. Před vyřazovacími boji se nám v nich dařilo. Teď je to trošičku horší, ale musíme je dávat,“ uvědomuje si jedna z opor juniorky.

Po vítězném zápase dostali hráči volné odpoledne. „Každý máme individuální program. Vyspíme se a ráno se sejdeme na hale. Bude rozbruslení a jedeme hrát,“ přiblížil nejbližší program.

Rozhodující zápas začíná v sobotu ve 12:30. Nabízí se tedy otázka, jak to mají hráči s obědem? Jakub Mareček je jedním z těch, kteří před zápasem nejí. „Náš kapitán jde třeba na oběd. Já ne. Dám si jenom vydatnější snídaní a jím až po zápase,“ vysvětlil.

Jakub Mareček strávil část sezony v dresu Baníku Sokolov, který hraje také play off. Ve čtvrtfinále druhé ligy bojuje s Mostem. „Samozřejmě že je sleduji. Myslím si, že Sokolov teď posílilo pár dobrých hráčů a mají na to, aby postoupili do dalšího kola,“ uzavřel Mareček rozhovor.

Související články