HC Energie Karlovy Vary

Junioři si poradili se Spartou a připisují další body

Po vydařeném venkovním duelu v Liberci, odkud si naši junioři přivezli tři body, navázali na svůj výkon i v utkání se Spartou. Na oba týmy byla radost se dívat a oba gólmani měli chvílemi co dělat, aby kotouč udrželi mimo branku. Úspěšnější v dobýváni soupeřovy svatyně byli nakonec energetici, kteří si za výhru 4:1 připsali další, tolik potřebné body. Dvěma góly se opět blýskl Robert Šlechta.
DHL Extraliga juniorů, 8. kolo, so 16.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Karlovy Vary
Sparta
4:1
2:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 09:15 Galnor (Šlechta, M. Váňa; 5/4), 17:19 Vogel (Adámek, Anton; 5/4), 37:42 Šlechta (Dorot, Šmajda; 5/5), 59:04 Šlechta (4/5) – 47:53 David (Bareš, Hamršmíd; 4/5). Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Baxa, Pěkný. Diváci: 95. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Baxa, Pěkný
vyloučení6:6
využití2:0
oslabení1:1
střely na branku0:0
zblokované střely0:0
hity0:0
vhazování0:0
diváci95
Karlovy Vary: Ebenstreit – Vogel, Dorot, Beran, Postl, Kubíček, Anton – Galnor, Holejšovský, Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Záhejský, Steklý, Zeman, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor.
Sparta: Volevecký – Janský, David, Samson, Červenka, Bartoň, Culek – Novák, Holeček, Hamršmíd, Odehnal, Daníček, Fábry, Krupička, Pavlák, Bareš, Žmola.

Komentář k utkání

Hned v úvodu utkání museli energetici přepnout na pohotovostní režim. Adam Ebenstreit se v prvních sekundách utkání dostal na mušku Jakuba Červenky. Vzápětí byl karlovarský gólman potrestán za zdržování hry. Energetici se nemuseli přesile bránit dlouho, neboť po chvilce šli do čtyř i Sparťané. Ve své druhé početní výhodě málem skóroval Marek Daníček. Po chvilce žonglování Adam Ebenstreit kotouč v lapačce zkrotil.

To energetici svou druhou početní výhodu využili po pouhých jedenácti sekundách, když přesilovkovou kombinaci Roberta Šlechty a Matyáše Váni zakončil Jakub Galnor, který poslal kotouč kolem tyčky do sparťanské branky. Jakub nejenže vstřelil první gól tohoto utkání, ale zároveň i v juniorském hokeji. Následně se sparťanští mladíci snažili srovnat. Jejich snahu přibrzdilo oslabení. Energetici ani tentokrát nezaváhali a o další využití přesilovky se postaralo trio Matyáš Adámek, Jakub Anton a Jakub Vogel. Po první třetině si tak energetici do kabiny odnášeli dvou gólové vedení.

Ve druhé třetině bylo k vidění opět poměrně dost šancí na obou stranách. Dlouho to vypadalo, že v této části gól neuvidíme. To nakonec v čase 37:42 změnil Robert Šlechta. Samuel Šmajda vybojoval u mantinelu kotouč a poslal ho na modrou Ondřeji Dorotovi a ten okamžitě pálil. Kotouč se odrazil před Roberta Šlechtu stojícího před brankou, který nedal okolo stojícím Sparťanům šanci a přidal další gól na konto svého týmu.

Krátce před polovinou poslední části ve svém oslabení upláchl František David. Nejprve to vypadalo, že jeho nájezd Adam Ebenstreit vychytal, ale kotouč se přece jenom do branky dostal. S ubývajícím časem Sparťané zesilovali svůj tlak, ale energetici nezůstávali rozhodně pozadu.

Necelé tři minuty před koncem museli karlovarští mladíci bránit další oslabení. Svou početní výhodu tým Sparty umocnil, zhruba v její polovině, odvoláním Tomáše Voleveckého. Za jedním vyhozením se kromě Sparťanů hnal i Robert Šlechta, ten byl sice kousek od branky sražen, ale okamžitě byl na nohou a za brankou získal kotouč, který frajersky ze strany prostrčil do prázdné branky a zpečetil tak výhru Energie.

„Před zápasem s Libercem jsme si v kabině řekli, že něco musíme změnit z těch předešlých zápasů. Semkli jsme se jako tým, začali jsme táhnout za jeden provaz a myslím si, že to vyšlo.“ Usmívá se Robert Šlechta. „No a dnes, Spartička. To byla velká motivace ji porazit u nás doma,“ pokračuje s úsměvem šikovný útočník a dodává. „Navázali jsme na to, jak jsme končili zápas v Liberci. Všichni jsme plnili, to co jsme měli. Hráli jsme jako tým a vyhráli jsme.“

Robert v posledních dvou duelech vstřelil čtyři góly a přidal i body za asistence. „V této sezoně se cítím perfektně. Mám absolutní důvěru jak trenéra tak i spoluhráčů. Snažím se na ledě nechat sto dvacet procent a udělat pro tým maximum.“

Robert Šlechta je odchovancem partnerského Baníku a během přípravných utkání naskočil do několika zápasů svého mateřského klubu. „V těchto zápasech jsem nasbíral hodně zkušeností. Je to přece jenom tvrdý a rychlý hokej. Člověk tam nemá na nic moc času. Takže to mi v juniorce hodně pomůže.“

V dnešním duelu byl k vidění opravdu velmi svižný hokej a přechody mezi pásmy byly velmi rychlé, proto jsem se zeptala, jak toto tempo naši mladíci zvládali. „Veškeré fyzické síly ještě čerpáme z letní přípravy. Letní příprava byla suprově nastavená, takže síly by nám měly vydržet do konce play-off a nejlíp do prvního místa.“ Uzavírá hodnocení dnešního duelu s úsměvem Robert Šlechta.

Ohlasy trenérů

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Jsme rádi, že jsme navázali na čtvrteční výhru a potvrdili lepší organizaci hry. Týmovým výkonem jsme dotáhli zápas do vítězného konce a doufejme, že v tom budeme pokračovat.

Jiří Kročák (asistent trenéra HC Sparta Praha):

Jsme samozřejmě zklamaní, že si nevezeme body, což si myslím, že jsme měli. Při rozbruslení se nám zranil jeden z hráčů a hned asi ve druhé minutě odstoupil další útočník. Hrát v osmi lidech proti takhle organizovanému týmu jako jsou Vary, to se hraje těžko. Za kluky musím říct, že jsme to neodevzdali a do poslední chvíle jsme se snažili o nějaký zvrat, který se nám bohužel nepovedl.