Junioři vysoko přehráli Spartu

Už od úvodu měli energetici navrch, což ztvrdili brzkým gólem. I zbytek zápasu byl v jejich režii, Sparťané se dostávali do zápasu velmi těžko. I když pro ně přišla za stavu 0:2 kontaktní branka, energetici rychle odskočili na dvě branky a nadále už se trefovali pouze oni. K vysoké výhře 5:1 přispěl hattrickem Robin Sapoušek.
DHL Extraliga juniorů, 28. kolo, so 3.12.2022
Sparta
5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Sapoušek (Adámek), 15. Krajčík (Bulka, Botoš), 31. Sapoušek (TS), 39. Varvařovský, 49. Sapoušek (Handl, Anton) – 30. Böhm (Theimer, Ducháč)
Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Baxa
vyloučení4:3
využití1:1
střely na branku30:19
diváci91
Karlovy Vary: Dybal – Kočí, Smýkal, Vogel, Krajčík, Dorot (A), Anton – Adámek, Galnor, Kusak, Zeman, Botoš (C), Handl, Zahejský, Sapoušek (A), Váňa, Varvařovský, Menc, Pastor
Sparta: Liemann – Červenka (A), Böhm, David, Ducháč (C), Bartoň, Šindelek – Senčák, Stepanchuk, Hamršmíd, Novák, Hrabovetskyi, Vašíček, Theimer, Pavlák, Žmola

Do zápasu lépe vstoupili Karlovarští. Ti si ihned po úvodním buly vypracovali několik šancí a chtěli zaskočit hosty. To se jim povedlo, jelikož po odehraných třech minutách upláchl po pravé straně Robin Sapoušek, jehož následný pokus ze slotu zapadl až do sparťanské sítě. A obdobně vypadaly i další minuty utkání, energetici měli po většinu času kotouč na svých holích a Pražané se k moc šancím nedostali. Hosté se postupně však začali do zápasu dostávat a hra se vyrovnávala, Adam Dybal se však ničím překvapit nenechal. Naopak na druhé straně po vyloučení Františka Davida za držení Kryštof Bulka nabil v 16. minutě na modrou Filipu Krajčíkovi, jehož projektil vymetl levý horní roh Liemannovy svatyně. A jelikož se ve zbytku třetiny nic závažného nestalo, šli energetici do šaten s dvougólovým náskokem.

Energetici mohli brzký gól přinést i ve druhé části, jenže Radim Handl z levého kruhu nastřelil pouze spojnici sparťanské svatyně. Karlovarští v tlaku pokračovali až do vyloučení na přelomu poloviny zápasu Filipa Krajčíka. To totiž Pražané velmi rychle trestali, když se puk příhodně odrazil k Martinu Böhmovi, který střelou do odkryté sítě snížil na rozdíl jediné branky. Roztěkaní Sparťané zapomněli hlídat defensivu a samostatný únik jednoho z domácích musel hasit František David podrážením, což znamenalo trestné střílení. Toho se chopil Robin Sapoušek, který si s Matoušem Liemannem poradil bekhendovým blafákem. Záhy se mohli Karlovarští radovat znovu, Matyáš Váňa ale nastřelil břevno. Nakonec radost ze čtvrtého gólu mohla přijít ke konci, kdy David Varvařovský vystihl rozehrávku hostů a z dorážky rozvlnil sparťanskou síť.

A úplně stejně vypadal i úvod závěrečné dvacetiminutovky. Tentokrát se mohl trefit znovu Robin Sapoušek, jenže jeho samostatný únik zakončený jednoručnou kličkou à la Peter Forsberg skončil na tyči. Domácí forvard ale nemusel smutnit dlouho, jelikož v čase 48:25 se Radim Handl probojoval po pravé straně do útočného pásma, našel jej krásnou úhlopříčkou a Robin Sapoušek následnou přesnou ranou zkompletoval hattrick. Hra poté byla vyrovnaná a obě mužstva byla smířena se stavem. Proto už se toho na hřišti moc neudálo a energetici tak berou vysokou výhru.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Dnes je potřeba mužstvo za odvedený výkon opravdu pochválit. Od začátku jsme měli plán, kterého jsme se drželi. Oproti minulým zápasům tam bylo výrazné charakterové úsilí, které nám dříve místy chybělo. Panuje tedy celková spokojenost a výraznou měrou přispěl samozřejmě i Robin Sapoušek.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Naprostá bída. Nebyli jsme schopni si dát přihrávku, nehráli jsme, co jsme měli. Nebyli jsme ani důstojným soupeřem.“