Junioři ztratili dvoubrankové vedení a padli proti Spartě i podruhé

Energetici sahali po vyrovnání v sérii a po první třetině se zdálo, že se jim to podaří, vedli totiž 2:0. Pak ale Sparta zabrala a v závěru dokázala stav obrátit a zařídit si druhou výhru v sérii.
DHL Extraliga juniorů, ČF2, st 22.3.2023
Sparta
2:3
2:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 9. Kočí (Váňa, Bulka), 13. Kočí (Vogel, Varvařovský) – 28. Hauser (Červenka, Hrabík), 46. Hrabík (Hauser, Krupička), 58. Holeček (Hamršmíd, Tůma)
Rozhodčí: Jechoutek, Domský – Kokrment, Baxa
vyloučení6:3
využití1:0
střely na branku25:28
diváci413
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Smýkal, Zolnaj, Vogel, Kočí, Dorot (A), Krajčík, Tůma, Bulka (A), Beran, Kubíček, Anton – Kusak, Varvařovský, Csabi, Adámek, Šlechta, Botoš (C), Handl, Váňa
Sparta: Artsatbanov (Vedral) – Šindelek, Ducháč (C), Böhm, Červenka (A), David, Tůma, Pavlák – Fábry, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Hamršmíd, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Žmola, Hauser

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Ti si ihned vytvořili tlak, ten se jim ale nepovedlo nějak zúročit. Naopak v deváté minutě na konci kombinace kombinace v útočném pásmu Matyáš Váňa křižnou přihrávkou nabil Matteu Kočímu, který se před odkrytou sítí nemýlil. A po chvíli ten stejný hráč pálil znovu, tentokrát nahazoval po výměně puku s Jakubem Vogelem na modré a touš propadl až do sítě. Karlovarští byli na koni a snažili se vedení ještě navýšit, to se jim ale nepovedlo.

Do druhé části se Sparta zvedla. Naráželi ovšem na skvěle chytajícího Adama Dybala, ten povolil až v polovině základní hrací doby, kdy napřáhl Petr Hauser a mířil přesně do horního rohu. Záhy mohlo být vyrovnáno, Michal Vitouch v přečíslení nabil Andreji Fábrymu, karlovarský gólman však vytasil neskutečný zákrok proti jeho střele z první. Hra se poté vyrovnala a tempo se uklidnilo.

Západočeši zahájili poslední dvacetiminutovku lépe. Po střele Reného Kubíčka z první mohlo být vše v klidu, jenže Hlib Artsatbanov předvedl parádní semafor. Netrvalo dlouho a na druhé straně vypukla hostující střídačka radostí. Petr Hauser zpoza kruhů napálil mantinel za Dybalovými zády a puk se odrazil příhodně pro důrazného Ondřeje Hrabíka, který svou dorážkou rozvlnil karlovarskou síť. Sparta pokračovala v herní převaze a přineslo to své ovoce. Necelé tři minuty před koncem se v závaru před Dybalem nejlépe zorientoval Tomáš Holeček a bylo rozhodnuto. Energii nepomohl ani risk bez brankáře v závěru, a tak na třetí zápas jdou Karlovarští s dvoubrankovou ztrátou.